Komunikaty PR

Santander Consumer Bank bierze udział w 19. edycji Biegu Po Nowe Życie

2021-09-14  |  12:55
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania IP ( 0.1 MB )

Santander Consumer Bank bierze udział w 19. edycji Biegu Po Nowe Życie

Już 18 września br. odbędzie się 19. edycja Biegu Po Nowe Życie, ważnego wydarzenia na mapie wspierania polskiej transplantologii, którego  Partnerem Generalnym jest Santander Consumer Bank. Tym razem po raz trzeci odbędzie się ona na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Inicjatywa ma za zadanie popularyzować świadome dawstwo organów do przeszczepu. W wydarzeniu co roku biorą udział osoby po zabiegu transplantacji z całej Polski wraz z lekarzami oraz znanymi osobistościami. W tym roku będą to m.in. Katarzyna Dąbrowska, Adrian Mielnik, Anita Jańcia, Rafał Cieszyński, Katarzyna Pakosińska, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha i Michał Olszański. Nie zabraknie również ambasadora i współtwórcy akcji – Przemysława Salety.

Wrocław, 14 września 2021 r. Celem Biegu po Nowe Życie jest edukacja społeczeństwa w zakresie przeszczepów. Wydarzenie wspiera polską transplantologię, upowszechnia świadectwa woli i świadome dawstwo narządów, ratując życie Polakom i kończąc dramat wielu rodzin. Tylko w okresie od stycznia do sierpnia br. przeszczepiono 879 narządów od zmarłych i żywych dawców. Kolejka oczekujących jednak się nie zmniejsza. Z danych zebranych przez Poltransplant, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplatancji, wynika, że w sierpniu br. na przeszczep czekało aż 1665 osób. Właśnie dlatego edukacja społeczeństwa w tym temacie jest tak istotna.

Ideę świadomego dawstwa narządów jak zwykle będą promować znane osobistości, w tym aktorzy, sportowcy i przedstawiciele nauki, i mediów, którzy wezmą udział w wyjątkowym marszu nordic walking wraz z osobami po przeszczepie. W 19. edycji biegu będą to, m.in. ambasador akcji Przemysław Saleta, Katarzyna Dąbrowska, Adrian Mielnik, Anita Jańcia, Rafał Cieszyński, Katarzyna Pakosińska, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha i Michał Olszański. Partner Generalny wydarzenia, Santander Consumer Bank, będzie reprezentowany przez swoich pracowników. Na miejscu pojawią się Tomasz Mueller, Hanna Zimoń, Krzysztof Bednarz, Mirosław Gromnicki, Joanna Machowska oraz członek Zarządu, Mariusz Klepacz.

- W czerwcu spotkaliśmy się w Wiśle, by wspólnie stanąć na starcie 18. Biegu po Nowe Życie i wspierać osoby po przeszczepieniach. Tym razem bieg odbędzie się w Warszawie, ale cel wciąż mamy taki sam – być blisko najbardziej potrzebujących, zwrócić uwagę na to, że transplantacja to dla wielu osób nowy początek i mimo tak trudnej sytuacji, jaką jest przeszczepienie, można nadal cieszyć się życiem – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku. - Każda edycja biegu to dla nas bardzo ważne wydarzenie, w którym chętnie uczestniczą również nasi pracownicy, co bardzo nas cieszy. To okazja nie tylko do aktywności sportowej, ale również wspaniały czas spędzony wśród grona fantastycznych, uśmiechniętych ludzi, którzy dostali drugą szansę – dodaje.

Tegoroczny bieg po raz trzeci odbędzie się na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Początek wyznaczono na godzinę 11:00. Jak zawsze jego uczestnicy będą poruszać się w sztafetach złożonych z trzech osób. Każda z nich będzie miała do przejścia symboliczny kilometr z pomocą kijków do nordic walking.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz stanu polskiej transplantologii można znaleźć na stronie głównej Biegu po Nowe Życie pod adresem: https://transplantologia.info/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Lekarze dla Afryki – zbiórka na wyjazd neonatologa do Tanzanii Biuro prasowe
2021-09-21 | 13:00

Lekarze dla Afryki – zbiórka na wyjazd neonatologa do Tanzanii

Polska Misja Medyczna prowadzi zbiórkę środków, dzięki którym do szpitala położniczego w Nyangao zostanie wysłana lekarka, która wesprze lokalny personel i
Zdrowie Piknik Odważ się być zdrowym! z Ewą Chodakowską na PGE Narodowym w Warszawie!
2021-09-17 | 16:00

Piknik "Odważ się być zdrowym!" z Ewą Chodakowską na PGE Narodowym w Warszawie!

Kolejna, siódma już edycja pikniku rodzinnego „Odważ się być zdrowym!”, odbędzie się 19 września 2021 roku na PGE Narodowym. Słynna trenerka Ewa Chodakowska
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2021-09-17 | 14:00

Finaliści EuropeDesign Awards, wśród nich Polak

KOMUNIKAT PRASOWY 17 września 2021 r.   Ogłoszono zwycięzców konkursu DesignEuropa Awards i zdobywcę nagrody za całokształt osiągnięć Do finału zakwalifikowano osiem wyselekcjonowanych projektów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Bankowość

Banki mogą odgrywać kluczową rolę w budowaniu innowacyjności gospodarki po pandemii. Same też zapowiadają inwestycje w tym obszarze

Pandemia pokazała, że polski sektor finansowy – choć sam w sobie jest postrzegany jako bardzo innowacyjny – wciąż planuje kolejne inwestycje w obszarze technologii. W horyzoncie czasowym 2021–2024 za największe wyzwania technologiczne dla branży uznawane są m.in. personalizacja usług, kwestie regulacyjne czy rozwiązania chmurowe. Co ciekawe, w konsekwencji pandemii COVID-19, skutkującej przyspieszeniem procesów digitalizacji we wszystkich branżach, banki zaczęły zaliczać do tych wyzwań także nową organizację pracy i aspekty kadrowe, a zwłaszcza pozyskanie wykwalifikowanych pracowników IT. Takie konkluzje przyniosło badanie przeprowadzone przez KIR i Accenture wśród CIO dziewięciu kluczowych banków na polskim rynku. Eksperci podkreślają też, że kondycja sektora finansowego i jego innowacyjność będą odgrywać znaczącą rolę w budowaniu konkurencyjności polskiej gospodarki po pandemii.

Konsument

Od 2022 roku planowane są zmiany w ocenianiu jakości szpitali. Najlepsze będą mogły liczyć na dodatkowe finansowanie

Ustawa o jakości w ochronie zdrowia wprowadzi nowy model oceniania i certyfikowania szpitali przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Najlepsze będą mogły liczyć na większe dotacje. Pod koniec lipca projekt nowych przepisów został skierowany do konsultacji społecznych. Jego skutkiem ma być poprawa jakości działania placówek medycznych. Prezes NFZ liczy na to, że zmotywuje to placówki medyczne do konkurowania i podnoszenia jakości świadczonych usług. Przedstawiciele szpitali mają jednak wątpliwości co do nowego systemu oceny.

Infrastruktura

Bezpieczeństwo na drogach w Polsce wciąż wymaga poprawy. Dodatkowe szkolenia i warsztaty potrzebne nawet doświadczonym kierowcom

W 2020 roku w Polsce doszło do ponad 23 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 2491 osób, a ponad 26 tys. zostało rannych. W tegorocznych statystykach nie widać znacznej poprawy. Wśród przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze wciąż można wymienić nadmierną prędkość i wymuszanie pierwszeństwa. – Kierowcy często popadają w pewną nonszalancję. Wsiadają do samochodu z przekonaniem, że nic złego się dzisiaj nie wydarzy, bo jest piękny, słoneczny dzień – mówi Mariusz Sztal, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak podkreśla, potrzebna jest przede wszystkim zmiana podejścia do bezpieczeństwa na drodze. Okazją do tego są otwarte warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego, którym patronuje firma kurierska DHL Parcel.

Konsument

Rośnie popularność TikToka w działaniach reklamodawców. Serwis promuje zarówno globalne, jak i małe, lokalne biznesy

Ubiegły rok, zdominowany przez pandemię i lockdown, spowodował skokowy wzrost konsumpcji treści w social mediach. Na tym trendzie skorzystał także TikTok, który króluje w globalnych zestawieniach najczęściej pobieranych aplikacji. W Europie TikTok ma już 100 mln aktywnych kont i ta liczba stale rośnie. To z kolei przekłada się na jego potencjał reklamowy, zwłaszcza że TikTok udostępnia rozwiązania, które wspierają w komunikacji z użytkownikami każdy biznes, niezależnie od branży i wielkości.