SEGRO gra z „największą Orkiestrą świata”!
SEGRO kolejny raz udostępniło powierzchnię magazynową na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z terenu parku logistycznego w Ożarowie będą organizowane wysyłki do sztabów Finału WOŚP w całej Polsce i poza granicami kraju. SEGRO, wiodący deweloper, właściciel oraz zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych ponownie angażuje się w działania charytatywne.
Przez ponad miesiąc moduł o powierzchni 2 300 m2 w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów stanie się centrum logistycznym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 1 grudnia 2020 do 15 stycznia 2021 roku część jednego z budynków będzie funkcjonowała jako hub dystrybucyjny dla sztabów zaangażowanych w organizację 29. Finału WOŚP.
– Działalność charytatywna to jeden z filarów działania naszej firmy. Z kolei wsparcie dla służby zdrowia, a właśnie ono jest głównym celem pracy Orkiestry, jest w obecnej sytuacji szczególnie istotne. Cieszymy się na kolejną współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wiosną, w czasie pierwszej fali pandemii, mogliśmy pomóc udostępniając powierzchnię na magazynowanie sprzętu ochrony osobistej oraz elementów wyposażenia medycznego dla polskich szpitali. Teraz wspólnie działamy na rzecz 29. Finału WOŚP – podkreśla Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.
W kwietniu SEGRO bezkosztowo udostępniło Fundacji obiekt w tym samym parku co obecnie. Wówczas powierzchnia ta służyła jako przechowalnia dla środków ochrony osobistej oraz elementów wyposażenia medycznego, w tym m.in. maseczek chirurgicznych czy przyłbic ochronnych, przeznaczonych dla placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. WOŚP, korzystając z udostępnionej powierzchni magazynowej, mogła na bieżąco realizować dystrybucję środków do szpitali, Domów Pomocy Społecznej i innych placówek ochrony zdrowia.
– Pamiętam jak kiedyś cała nasza wysyłka różnych rzeczy do sztabów odbywała się z siedziby fundacji. Dzisiaj, bez profesjonalnego miejsca, już nie możemy się obejść, więc bardzo dziękujemy, że po raz kolejny, po wiosennej akcji z pandemią, możemy korzystać z pięknego magazynu, organizując 29. Finał Orkiestry – mówi Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa na rzecz ratowania życia i zdrowia od niemal trzydziestu lat. W organizowany co roku Finał WOŚP angażują się miliony Polaków. W czasie ostatniego, 28. Finału WOŚP, udało się zebrać ponad 186 milionów złotych dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki jest: „Finał z głową”. Fundacja, z pomocą tysięcy wolontariuszy rozsianych na całym świecie, będzie zbierać środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tradycyjnie Finał WOŚP odbędzie się w drugą niedzielę stycznia.
SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów zlokalizowany jest 15 km od centrum Warszawy. Kompleks znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2.
O SEGRO:
SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych w indeksie FTSE 100, jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wynoszącym 8,1 mln m2 powierzchni o wartości 13,3 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone w lokalizacjach na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach.
Od 100 lat SEGRO tworzy przestrzeń, która daje wyjątkowe możliwości. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. SEGRO dostarcza obiekty najwyższej jakości, w których klienci mogą efektywnie rozwijać swój biznes.
Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.