SEGRO gra z „największą Orkiestrą świata”!
SEGRO kolejny raz udostępniło powierzchnię magazynową na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z terenu parku logistycznego w Ożarowie będą organizowane wysyłki do sztabów Finału WOŚP w całej Polsce i poza granicami kraju. SEGRO, wiodący deweloper, właściciel oraz zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych ponownie angażuje się w działania charytatywne.
Przez ponad miesiąc moduł o powierzchni 2 300 m2 w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów stanie się centrum logistycznym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 1 grudnia 2020 do 15 stycznia 2021 roku część jednego z budynków będzie funkcjonowała jako hub dystrybucyjny dla sztabów zaangażowanych w organizację 29. Finału WOŚP.
– Działalność charytatywna to jeden z filarów działania naszej firmy. Z kolei wsparcie dla służby zdrowia, a właśnie ono jest głównym celem pracy Orkiestry, jest w obecnej sytuacji szczególnie istotne. Cieszymy się na kolejną współpracę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wiosną, w czasie pierwszej fali pandemii, mogliśmy pomóc udostępniając powierzchnię na magazynowanie sprzętu ochrony osobistej oraz elementów wyposażenia medycznego dla polskich szpitali. Teraz wspólnie działamy na rzecz 29. Finału WOŚP – podkreśla Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.
W kwietniu SEGRO bezkosztowo udostępniło Fundacji obiekt w tym samym parku co obecnie. Wówczas powierzchnia ta służyła jako przechowalnia dla środków ochrony osobistej oraz elementów wyposażenia medycznego, w tym m.in. maseczek chirurgicznych czy przyłbic ochronnych, przeznaczonych dla placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. WOŚP, korzystając z udostępnionej powierzchni magazynowej, mogła na bieżąco realizować dystrybucję środków do szpitali, Domów Pomocy Społecznej i innych placówek ochrony zdrowia.
– Pamiętam jak kiedyś cała nasza wysyłka różnych rzeczy do sztabów odbywała się z siedziby fundacji. Dzisiaj, bez profesjonalnego miejsca, już nie możemy się obejść, więc bardzo dziękujemy, że po raz kolejny, po wiosennej akcji z pandemią, możemy korzystać z pięknego magazynu, organizując 29. Finał Orkiestry – mówi Jurek Owsiak, prezes Zarządu Fundacji WOŚP.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa na rzecz ratowania życia i zdrowia od niemal trzydziestu lat. W organizowany co roku Finał WOŚP angażują się miliony Polaków. W czasie ostatniego, 28. Finału WOŚP, udało się zebrać ponad 186 milionów złotych dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki jest: „Finał z głową”. Fundacja, z pomocą tysięcy wolontariuszy rozsianych na całym świecie, będzie zbierać środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tradycyjnie Finał WOŚP odbędzie się w drugą niedzielę stycznia.
SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów zlokalizowany jest 15 km od centrum Warszawy. Kompleks znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2.
O SEGRO:
SEGRO, spółka o statusie firmy Real Estate Investment Trust (”REIT”), notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych w indeksie FTSE 100, jest wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych z portfolio wynoszącym 8,1 mln m2 powierzchni o wartości 13,3 mld funtów. Nieruchomości firmy są strategicznie rozmieszczone w lokalizacjach na terenie Wielkiej Brytanii – w pobliżu Londynu oraz w południowo-zachodniej i środkowej Anglii, a także na terenie Europy kontynentalnej we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Holandii oraz w Czechach.
Od 100 lat SEGRO tworzy przestrzeń, która daje wyjątkowe możliwości. Firma buduje zarówno nowoczesne magazyny typu „big box”, użytkowane głównie przez regionalne, krajowe i międzynarodowe centra dystrybucyjne, jak i magazyny miejskie, zlokalizowane w pobliżu głównych aglomeracji i centrów biznesowych. SEGRO dostarcza obiekty najwyższej jakości, w których klienci mogą efektywnie rozwijać swój biznes.
Swoją działalność w Europie Centralnej spółka rozpoczęła pod koniec 2005 roku. Obecnie deweloper prowadzi inwestycje w takich strategicznych lokalizacjach jak: Gliwice, Łódź, Poznań, Praga, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.