Komunikaty PR

Szpital Południowy wspólnie z Centrum Medycznym Damiana dla pewności podczas cią

2023-03-24  |  10:00
Biuro prasowe

Od teraz pacjentki Warszawskiego Szpitala Południowego przy ul. Pileckiego 99 w Warszawie mogą przeprowadzać testy prenatalne nowej generacji VERACITY Premium. Usługa jest realizowana we współpracy z Centrum Medycznym Damiana. 

Badanie VERACITY Premium to jeden z najnowocześniejszych nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Ma wyższą dokładność niż USG genetyczne w połączeniu z testem PAPP-A, wykrywa więcej wad rozwojowych, do tego możliwe jest do przeprowadzenia na wcześniejszym etapie ciąży. Badanie jest dostępne bez skierowania i na żądanie, jednak musi być przeprowadzone w dedykowanych placówkach. Pacjentki Warszawskiego Szpitala Południowego są informowane o możliwości wykonania badania na miejscu. Osoby, które się na nie zdecydują, kupują produkt online na stronie damian.pl. Tam przy zamawianiu produktu, powinny wybrać miasto badania – Warszawę i placówkę – Szpital Południowy. 

VERACITY Premium to test genetyczny dla kobiet w ciąży, pozwalający ustalić z >99% prawdopodobieństwem wystąpienie szeregu wad rozwojowych płodu. Przeprowadzany jest na podstawie badania krwi żylnej, już od 10. tygodnia ciąży. Pobranie krwi do tego badania jest możliwe jedynie w placówkach partnerskich dysponujących zestawem startowym niezbędnym do właściwego opisania próbki. Materiał genetyczny jest następnie wysyłany do dedykowanego laboratorium. W ciągu 5-7 dni roboczych od momentu dostarczenia próbki do laboratorium wyniki są wysyłane na wskazany adres e-mailowy.

Badanie polega na szczegółowej analizie wolnego, pozakomórkowego DNA płodu obecnego we krwi ciężarnej, a jego skuteczność została potwierdzona zarówno w przypadku ciąż pojedynczych, bliźniaczych, jak również powstałych w wyniku zapłodnienia in vitro. Test z bardzo wysoką wiarygodnością określa ryzyko najczęstszych zaburzeń liczby albo struktury chromosomów, do tego jest całkowicie bezinwazyjny i nie niesie ryzyka poronienia. Jest to obecnie najnowocześniejsze badanie tego typu, dostępne bez skierowania lekarza. Ponieważ zależy nam na najwyższej jakości usług świadczonych pacjentom w każdej dziedzinie, test jest w ofercie Centrum Medycznego Damiana od kilku miesięcy, a równolegle prowadzimy rozmowy z innymi placówkami medycznymi, tak by to badanie było jak najszerzej dostępne dla pacjentek – mówi Agnieszka Dziedzic-Pasik, dyrektor zarządzająca Centrum Medycznego Damiana.

– W Warszawskim Szpitalu Południowym dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższą jakość usług i kompleksową opiekę medyczna dla naszych pacjentek między innymi poprzez nawiązanie współpracy w zakresie badań genetycznych płodu z doświadczonym i wiarygodnym partnerem jakim jest CM Damiana – mówi Artur Krawczyk, Prezes Szpitala. – Badania genetyczne pozwalają na wczesne wykrycie chorób i wad genetycznych u płodu, co umożliwia szybsze podjęcie działań leczniczych lub terapeutycznych. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych ryzyk i komplikacji w trakcie ciąży oraz zapewnić dziecku najlepszą opiekę medyczną już od samego początku. Zapewniając co raz szerszą ofertę usług nasza placówka będzie w stanie zapewnić jeszcze lepszą opiekę medyczną dla przyszłych mam i ich dzieci – dodaje.

VERACITY Premium pozwalana wykrycie następujących wad rozwojowych: zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18), zespół Patau (trisomia 13), zespół Turnera (monosomia X), zespół potrójnego X (trisomia X), zespół Klinefeltera (XXY), zespół Jacobsa((XYY), zespół XXYY, zespół DiGeorge’a (22q11.2), zespół delecji 1p36, zespół Smith-Magenis (17p11.2), zespół Wolfa-Hirschhorna (4p16,3).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Koordynator niekomercyjnych badań klinicznych – na czym polega jego rola? Biuro prasowe
2023-05-31 | 13:00

Koordynator niekomercyjnych badań klinicznych – na czym polega jego rola?

Praca w sektorze badań klinicznych cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pracowników opieki zdrowotnej. Rosnąca liczba rejestrowanych w Agencji Badań Medycznych
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2023-05-31 | 11:00

Spokój w prezencie na Dzień Dziecka

  Odpowiedź na pytanie, jak stosować mindfulness (uważność) w szkole i jakich narzędzi do tego używać znajdziecie na platformie (S)pokój Nauczycielski. Platformę przygotowała Fundacja Szkoła z Klasą oraz Fundacja
Zdrowie Bądź w zdrowej formie
2023-05-31 | 01:00

Bądź w zdrowej formie

Jeśli nie masz czasu na przygotowanie zdrowego, kompletnego posiłku, sięgnij po Complete by Juice Plus+. Shaki dostarczają białko roślinne, niezbędne tłuszcze i węglowodany. Wystarczy

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Aż 62 proc. pracowników oczekuje wzrostu wynagrodzenia. Częściej też rozglądają się za nową, lepiej płatną pracą

Pracownicy coraz bardziej odczuwają słabnącą siłę nabywczą swoich wynagrodzeń i wyraźnie oczekują, że ich pensje będą nadążać za rosnącymi cenami. 28 proc. zamierza w nadchodzącym czasie starać się o podwyżkę, a wzrostu wynagrodzenia oczekuje aż 62 proc. – wynika z badania „Barometr rynku pracy” Gi Group Holding. Firmy nie są tak skłonne do podwyżek jak jeszcze rok temu. – W tej sytuacji pracownicy często szukają alternatywnych rozwiązań, a pierwszym z nich jest poszukiwanie pracy dorywczej. Częściej rozglądają się za nowym pracodawcą i lepiej płatną pracą – mówi Anna Wesołowska, dyrektor zarządzająca Gi Group Temp & Perm. Niska skłonność firm do podwyższania płac to efekt trudniejszej sytuacji rynkowej, ale pracodawcy zamierzają zatrzymywać pracowników także na inne sposoby, m.in. poprzez szkolenia czy premie.

Ochrona środowiska

Odchodzenie od węgla następuje zbyt wolno. W tym tempie świat zmierza w kierunku ocieplenia o 3 stopnie

Zużycie energii z węgla nie zmniejsza się wystarczająco szybko – ostrzegają szwedzcy naukowcy. Z ich analizy zobowiązań poszczególnych krajów dotyczących dekarbonizacji wynika, że w tym tempie nie uda się osiągnąć celu porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie ocieplenia klimatu do maksymalnie 2 stopni do końca wieku. Bardziej realny scenariusz to wzrost temperatury o co najmniej 2,5, a nawet o 3 stopnie Celsjusza. W Europie w odchodzeniu od węgla przodują Niemcy, z kolei polska gospodarka wciąż jest i najprawdopodobniej długo jeszcze będzie silnie uzależniona od tego surowca. Globalna optyka wskazuje natomiast, że największy problem z dekarbonizacją będzie miała Azja.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Nauka

Polska spółka pracuje nad testem wykrywającym wcześnie raka trzustki z próbki moczu. Przełomowa technologia wchodzi w zaawansowany etap badań

Polska spółka Urteste jest w trakcie pracy nad testem wykrywającym raka trzustki. Badania kliniczne nad projektem Panuri, bo o nim mowa, mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku. – To technologia innowacyjna, w zasadzie niestosowana przez inne firmy na świecie – mówi prezes zarządu Urteste, Grzegorz Stefański. Jednocześnie zapowiada dalsze prace nad 10 prototypami testów diagnostycznych do badania kolejnych nowotworów. Biotechnologiczna spółka niedawno przeszła z NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie. Ten obszar działalności cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.