W Atrium Plejada powstanie tymczasowy punkt szczepień
Przybywa nowych punktów szczepień w Bytomiu. Już niebawem jeden z nich powstanie w Atrium Plejada – w wydzielonej do tego strefie, wyposażonej na potrzeby medyków oraz pacjentów w pełną infrastrukturę. Rozpoczęcie działania punktu szczepień (masowych) przeciw COVID-19 w bytomskim centrum planowane jest w drugiej połowie kwietnia.
Bytom jest kolejnym miastem, które uruchomi dla pacjentów dodatkowe punkty szczepień masowych. Ta lokalna inicjatywa ma związek z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 (NPS), w ramach którego w całym kraju powstają kolejne punkty szczepień.
Swoje wsparcie w utworzeniu nowego miejsca wraz z udostępnieniem zaplecza organizacyjno-technicznego zadeklarowało, położone na obrzeżach miasta, Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25. Na miejscu do dyspozycji zespołu medycznego oraz pacjentów oddane będą dwa pomieszczenia. Jedno z nich zostanie zaadaptowane na przestronną poczekalnię, w której prowadzona będzie również weryfikacja osób zgłaszających się na szczepienia. W drugim lokalu powstanie punkt szczepienny z sześcioma stanowiskami do obsługi oraz zapleczem dla medyków. Opiekę medyczną w nowo uruchomionym punkcie zapewnią zespoły szczepienne utworzone przez Przychodnią Lekarską Szombierki.
– Dziękuję dyrekcji centrum handlowego Atrium Plejada za pomoc w zorganizowaniu drugiej lokalizacji punktu szczepień masowych – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Proponując utworzenie dodatkowych punktów szczepień w naszym mieście, chcemy usprawnić i przyspieszyć proces masowego szczepienia w naszym regionie. Im więcej osób przyjmie szczepionkę przeciw COVID-19, tym szybciej uzyskamy odporność zbiorową i będziemy mogli powrócić do normalnego funkcjonowania bez obostrzeń – dodaje prezydent Bytomia Waldemar Gawron.
Uruchomienie tymczasowego miejsca szczepień w centrum handlowym zaplanowane jest na drugą połowę kwietnia. O szczegółach funkcjonowania punktu na bieżąco będzie informował Urząd Miejski w Bytomiu.
- Bez wahania podjęliśmy decyzję o tym, aby wesprzeć Urząd Miasta Bytom w tym wyjątkowym projekcie. Tworząc dodatkowe miejsce szczepień, rozszerzamy możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19, a tym samym szybszego powrotu do normalności. Atrium Plejada jest dobrym miejscem na powstanie takiego punktu ze względu na swoje strategiczne położenie na obrzeżach miasta i dobre skomunikowanie, do którego bytomianie będą mogli bez problemu dotrzeć swoim samochodem lub transportem publicznym. Ponadto galeria spełnia wymogi lokalowe i techniczne – mówi Joanna Plata, Dyrektor Centrum Handlowego Atrium Plejada. – Prace związane z uruchomieniem tymczasowego punktu szczepień już trwają. Dlatego pragnę zapewnić klientów, że jego działalność na terenie naszej galerii nie będzie w żaden sposób utrudniać jej funkcjonowania i wpływać na obniżenie komfortu robienia codziennych zakupów - dodaje Joanna Plata z Atrium Plejada.
Więcej szczegółów na temat aktualnej oferty centrum handlowego można znaleźć na stronie: https://atrium-plejada.pl i na profilu Facebook: https://www.facebook.com/AtriumPlejada.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.