Wakacyjny Kiermasz Charytatywny w Galerii Bronowice

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Po raz kolejny, przy okazji załatwiania własnych spraw, w Galerii Bronowice można uczynić coś dobrego dla innych. 28 sierpnia, na terenie centrum handlowego, wolontariusze z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” poprowadzą Wakacyjny Kiermasz Charytatywny. Pieniądze zebrane podczas wydarzenia przeznaczone zostaną na wsparcie podopiecznych organizacji oraz rozwój ośrodków dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną to jedna z grup najbardziej zagrożonych społecznym wykluczeniem. Może to wynikać nie tylko z barier i uprzedzeń społecznych, ale także z braku zaplecza finansowego czy odpowiedniego systemu leczenia i edukacji. Wolontariusze Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – aktywnie działający na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością – na koniec sierpnia przygotowali Wakacyjny Kiermasz Charytatywny w Galerii Bronowice. To wydarzenie o tyle wyjątkowe, że współtworzone jest rękami samych podopiecznych. Wykonane przez nich przedmioty, w tym ozdoby z gliny, dostępne będą w Sferze Super Bohatera. Pojawią się tu również mydełka glicerynowe, których wyrabiania wolontariusze z Biura Młodych Fundacji „Mimo Wszystko” nauczyli się od samych podopiecznych, a także podarunki tematycznie nawiązujące do kończących się wakacji.
- Wakacyjny Kiermasz Charytatywny będzie idealną okazją, by zaopatrzyć się w pamiątkę, która nie tylko, podczas zbliżającej się jesieni, przypomni Państwu lato, ale także będzie kolejną szansą, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji – przekonuje Anita Morga, Koordynator ds. Działań Wolontariuszy Fundacji „Mimo Wszystko”.
Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone zarówno na bezpośrednią pomoc podopiecznym fundacji, jak i działania pośrednie. Wsparcie skierowane będzie na bieżące potrzeby ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w Radwanowicach oraz na budowę i wyposażenie ośrodka wytchnieniowego w Lubiatowie. Ten ostatni stanowi przestrzeń, w której zarówno osoby z niepełnosprawnością intelektualną, jak i ich opiekunowie – w głównej mierze rodzice – mogą skorzystać z możliwości wytchnienia. Na okres wypoczynku podopiecznym zapewniona zostaje wówczas opieka oraz wsparcie terapeutów i psychologa, dzięki czemu rodzice mogą skorzystać z wycieczek i innego rodzaju zajęć w czasie wolnym, aby zregenerować się i ponownie nabrać sił.
Wakacyjny Kiermasz Charytatywny tym razem odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca – 28 sierpnia. W tym dniu będzie można także wesprzeć podopiecznych fundacji w ramach zbiórki publicznej o numerze 2022/3419/OR, a także bezgotówkowo, za pomocą datkomatów Donateo. Poprzednie kiermasze charytatywne w Galerii Bronowice spotykały się z niezwykle miłym przyjęciem klientów, którzy chętnie wspierali podopiecznych Fundacji „Mimo Wszystko”.
Głównym celem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną, poprzez wsparcie leczenia, rehabilitacji, edukacji, a także organizację przestrzeni opieki. Fundacja prowadzi dwa ośrodki pomocowe, a także realizuje wiele projektów na rzecz zmian świadomości społecznej, usuwania barier i integracji, takich jak: Festiwal Zaczarowanej Piosenki, Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertina” oraz Akademię Odnalezionych Nadziei.

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

Wzrost alergii wśród dzieci. Wczesne rozpoczęcie leczenia może zatrzymać jej dalszy rozwój, zapobiec ciężkim powikłaniom i astmie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Z badania Eurobarometru wynika, że nieco ponad połowa Europejczyków (53 proc.) popiera dalsze rozszerzenie UE o nowe kraje. Dania, która 1 lipca obejmuje po Polsce przewodnictwo w Radzie UE, zapowiada, że będzie to jeden z jej priorytetów na najbliższe półrocze, nazywając rozszerzenie „geopolityczną koniecznością” kluczową dla stabilizacji Europy.
Transport
Kończą się konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego. 2,4 mld euro trafi na sektor transportu po 2026 roku

Dobiegają końca konsultacje społeczne Planu Społeczno-Klimatycznego, tzw. KPO2, który ma być podstawą do wypłaty środków z nowego instrumentu finansowego Unii Europejskiej – Społecznego Funduszu Klimatycznego. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiada, że mają one trafić m.in. na walkę z tzw. ubóstwem transportowym, łagodzenie skutków wprowadzenia ETS2 i unowocześnienie kolei, które stanowi ogromne wyzwanie.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.