Wnioski z debaty PENTAX Medical: poprawa bezpieczeństwa pacjentów endoskopowych
Zapobieganie zakażeniom ma podstawowe znaczenie
w endoskopii. Bliska współpraca z ekspertami jest kluczowa dla zapewnienia, że rozwiązania higieniczne firmy PENTAX Medical są bezpośrednio oparte na potrzebach specjalistów-praktyków i pacjentów. Aby rozwinąć wnioski
z wielodyscyplinarnego panelu dyskusyjnego, który miał miejsce w Augsburgu w 2019 roku, firma PENTAX Medical pod koniec 2020 r. zorganizowała kolejną debatę online dotyczącą higieny. Wydarzenie to obejmowało dyskusję plenarną z czterema ekspertami w dziedzinie endoskopii, którzy dyskutowali
o wytycznych dotyczących higieny w celu poprawy wyników leczenia pacjentów.
PENTAX Medical jest zaangażowany w rozwiązywanie problemów związanych z higieną urządzeń medycznych poprzez ciągłe udoskonalanie produktów, optymalizację procesów i uwzględnianie opinii użytkowników. Michael Unger, General Manager Marketing, Product and Business Development EMEA w firmie PENTAX Medical wyjaśnił: "Włączenie się w dialog z ekspertami, tak jak zrobiliśmy to podczas naszej debaty poświęconej higienie, zapewnia nam informację zwrotną z rynku i sprawia, że wszystkie nasze rozwiązania są bezpośrednio oparte na potrzebach praktyków, pozwalając im na leczenie pacjentów w najlepszy możliwy sposób. Chcemy nadal realizować cele strategiczne firmy PENTAX Medical w ramach naszego zobowiązania Triple Aim. Oznacza to dostarczanie rozwiązań, które poprawiają efekty leczenia i satysfakcję użytkowników, a jednocześnie mają dla nich jak największą wartość.
Sama endoskopia rozwija się znacznie szybciej niż obowiązujące obecnie lokalne i globalne wytyczne mające na celu zapewnienie higieny wyrobów medycznych. Prof. Marco Bruno, kierownik Wydziału Gastroenterologii
i Hepatologii, Erasmus University Medical Centre, Rotterdam, Holandia, stwierdził: "Musimy poświęcać nasz czas i zasoby na prowadzenie gruntownych badań w tym zakresie. Ich wyniki pomogą pracownikom ochrony zdrowia w podjęciu niezbędnych kroków mających na celu poprawę bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczynią się do w opracowania właściwych wytycznych. To zapewni większą akceptację, ponieważ lekarze chcą postępować zgodnie z tym, co zostało naukowo udowodnione."
Podczas wielodyscyplinarnego panelu dyskusyjnego eksperci podkreślili znaczenie personelu zajmującego się przygotowaniem endoskopów do ponownego użycia oraz jego roli w pracowniach endoskopii, wzywając do większych inwestycji w celu zapewnienia personelowi lepszych szkoleń.
Inwestycje w ludzi, lepsze procedury i nowe technologie
Marjon de Pater-Godthelp, przewodnicząca ESGENA (Europejskie Towarzystwo Pielęgniarek i Asystentów Gastroenterologicznych i Endoskopowych) oraz szefowa pielęgniarek endoskopowych, UMC w Amsterdamie, Holandia, wyjaśniła znaczenie zapewnienia personelowi dostępu do szkoleń w zakresie przygotowania sprzętu do ponownego użycia oraz upraszczania instrukcji obsługi. Paul Caesar, Reprocessing and Infection Control Leader w regionie EMEA w firmie PENTAX Medical Europe, podkreślił, że poza uproszczonymi instrukcjami użytkowania, PENTAX Medical oferuje dostosowany do potrzeb użytkowników program szkoleniowy, którego celem jest zapewnienie profesjonalnej edukacji i wspieranie wymiany najlepszych praktyk.
Prof. Bruno, kontynuując dyskusję plenarną, wyjaśnił, że zapobieganie zakażeniom związanym z badaniem wymaga pracy zespołowej i stałego monitorowania. Zasugerował, że kluczowy jest bliski kontakt pomiędzy personelem zajmującym się przygotowaniem urządzeń do ponownego użycia, a pracowniami endoskopii.
Prof. Didier Lepelletier, Kierownik Departamentu Higieny i Profesor Szpitala Uniwersyteckiego w Nantes, Francja, dodał cenne spostrzeżenia wynikające z doświadczeń w Centrum Reprocesowania Endoskopów Elastycznych
w Nantes. Prof. Lepelletier wyjaśnił, że zauważył korzyści wynikające z zastosowania systemu PlasmaTYPHOON i PlasmaBAG: poprawa jakości wycinków z 40% zgodności w 2013 roku przed wdrożeniem systemu PlasmaTYPHOON i PlasmaBAG, w porównaniu do 84% w 2019 roku po wdrożeniu systemu.
Głównym celem firmy PENTAX Medical jest zminimalizowanie ryzyka infekcji, poprawa wyników klinicznych oraz zwiększenie doświadczenia i wydajności ochrony zdrowia w zakresie endoskopii. Oferując rozwiązania takie jak Duodenoskop DEC™, jednorazowe materiały eksploatacyjne oraz system PlasmaTYPHOON i PlasmaBAG, firma PENTAX Medical zapewnia lekarzom portfolio rozwiązań higienicznych w celu poprawy profilaktyki zakażeń
i bezpieczeństwa pacjentów w endoskopii.
Ponieważ rośnie znaczenie endoskopii jako metody diagnostyczno-leczniczej, eksperci obecni podczas dyskusji panelowej zobowiązali się do ciągłego wspierania wytycznych opartych na dowodach naukowych, szkoleń dla personelu zajmującego się reprocesowaniem oraz innowacjami, przy czym ich największym priorytetem jest bezpieczeństwo pacjentów.
Najważniejsze wnioski z debaty: https://www.youtube.com/watch?v=MS0OWgnIKY0
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.