Komunikaty PR

Zgłoś się już teraz do EIT Digital Challenge 2021

2021-04-13  |  10:00
Biuro prasowe

EIT Digital Challenge to konkurs skierowany do europejskich firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami cyfrowymi. Szybko rozwijające się startupy, które mają już swoich klientów – tzw. scaleups – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w ramach jednego z pięciu obszarów tematycznych: Digital Tech, Digital Cities, Digital Industry, Digital Wellbeing i Digital Finance. Trzy najlepsze firmy otrzymają nagrody o łącznej wartości 250 000 euro. Termin składania wniosków upływa 10 maja 2021 r.

„Spośród wszystkich kandydatów wybierzemy 20 firm i zaprosimy je na ekskluzywne wydarzenie, które odbędzie się jesienią, podczas którego wystąpią przed jury składającym się z prestiżowych korporacji i inwestorów” mówi Shehryar Piracha, dyrektor EIT Digital Accelerator. „Spośród nich zostanie wyłonionych 3 laureatów: jeden zwycięzca i dwóch zdobywców drugiego miejsca. Wszyscy laureaci otrzymają całoroczne i dostosowane do potrzeb wsparcie od EIT Digital Accelerator o wartości 50 000 EUR. Ponadto zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 euro”.

Konkurs koncentruje się na przedsiębiorstwach typu „deep tech”, szeroko definiowanych jako firmy technologiczne, mające zróżnicowaną ofertę produktów i wykorzystujące specjalistyczną technologię, która jest często chroniona lub trudna do odtworzenia.

„Naszą ambicją jest pomoc firmom w pokonaniu rozdrobnionego rynku europejskiego, by mogły pomyślnie rozwijać się na całym kontynencie. EIT Digital Challenge jest naszym kluczowym instrumentem do identyfikowania najlepszych europejskich przedsiębiorców zajmujących się technologiami i pomaganie im w pozyskiwaniu funduszy, uzyskiwaniu dostępu do nowych rynków i zwiększaniu skali. Wspieramy ich, aby mogli stać się wiodącymi firmami na rynku globalnym i zwiększać konkurencyjność Europy w dziedzinie cyfrowej” – mówi Chahab Nastar, dyrektor ds. innowacji w EIT Digital.

Przyznanie nagrody EIT Digital Challenge stanowi ważny kamień milowy dla przedsiębiorstw typu scaleup, które mają realne szanse na rozwój i ekspansję międzynarodową.

„Zwycięstwo w EIT Digital Challenge było ogromnym uznaniem dla pracy naszego zespołu, a uznanie przez EIT Digital za najlepszy start-up z branży deep tech w Europie było początkiem naszego rozwoju” – mówi Augustin Marty, CEO i współzałożyciel Deepomatic, który zdobył pierwszą nagrodę w EIT Digital Challenge w 2020 roku.

Od pierwszej edycji w 2014 r. EIT Digital Challenge przyciągnęło ponad 2500 uczestników z całej Europy. Wśród wybitnych zdobywców nagród są firmy zajmujące się technologią cyfrową, które odniosły sukces na arenie międzynarodowej, takie jak: KONUX, Medicus.AI czy SidekickHealth.

Jak wziąć udział?

Termin aplikowania upływa 10 maja 2021. Więcej informacji na temat konkursu, kryteriów oraz samej rejestracji można znaleźć na stronie: www.eitdigital.eu/challenge

Informacje na temat EIT Digital Accelerator

EIT Digital organizuje EIT Digital Challenge i prowadzi EIT Digital Accelerator zapewniając dostosowane do potrzeb wsparcie dla szybko rozwijających się europejskich firm zajmujących się zaawansowanymi technologiami cyfrowymi. EIT Digital pomaga im pozyskiwać kapitał, znajdować klientów i rozwijać się na arenie międzynarodowej, dzięki rozproszonemu zespołowi deweloperów biznesowych i ekspertów ds. pozyskiwania funduszy działających w 10 krajach europejskich. Od 2012 roku EIT Digital Accelerator wspiera startupy i scale-upy z 18 krajów. Zgromadziły one ponad miliard euro w inwestycjach. EIT Digital Accelerator został uznany przez UBI Global za największy na świecie publiczny akcelerator biznesu oraz jako jeden z 4 największych akceleratorów w Europie, według Startup Heatmap Europe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.