Zielonki Residence na półmetku sprzedaży
Stołeczny deweloper Kreator Dom Invest sprzedał blisko osiemdziesiąt ze 162 lokali zaprojektowanych w ramach inwestycji Zielonki Residence w Zielonkach-Parceli w gminie Stare Babice. To kameralne osiedle usytuowane w powiecie warszawskim zachodnim, na samym skraju Puszczy Kampinoskiej.
Deweloper proponuje Klientom przestronne lokale dwu-, trzy-, oraz cztero-pokojowe, o metrażu wynoszącym od 39 do 120 m2. W sprzedaży są także mieszkania jednopokojowe o powierzchni od 25 do 79 m2. Budynek posiada od 1 do 4 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Cena za metr kwadratowy zaczyna się już od 6 900 złotych.
Inwestycja położona u zbiegu ulic Białej Góry i Warszawskiej zlokalizowana jest przy samej Puszczy Kampinoskiej – jednej z zielonych wizytówek województwa mazowieckiego – będąc zacisznym azylem doskonale skomunikowanym z miastem (zaledwie 3 km od Warszawy). W najbliższej okolicy osiedla znajduje się doskonale rozwinięta infrastruktura usługowo-handlowa, zapewniająca przyszłym mieszkańcom dostęp m.in. do sklepów, przedszkola, szkoły, żłobka czy przychodni.
Zielonki Residence wyróżnia niska, trzypiętrowa zabudowa, wykorzystanie naturalnych surowców na elewacji i w częściach wspólnych, elementy małej architektury, a także nowoczesny i elegancki projekt renomowanej pracowni architektonicznej Beczak & Beczak. Do dyspozycji lokatorów jest jednokondygnacyjny garaż podziemny oraz komórki lokatorskie w garażu i na piętrach.
Mansardowe dachy nadają inwestycji rodzinny, ale i nowoczesny charakter. Realizując projekt staraliśmy się zwracać uwagę na to, by lokale spełniały wymagania klientów i wpisywały się w aktualne trendy towarzyszące zakupowi mieszkania. Stąd m.in. wysokie mieszkania na ostatnich piętrach, duże tarasy i balkony, ogródki, liczne przeszklenia, a także plac zabaw dla dzieci – mówi Klaudia Siarkiewicz, Prezes Kreator Dom Invest.
Ukończenie inwestycji Zielonki Residence z terminem oddania do użytkowania planowane jest na III kwartał 2021 roku. Więcej informacji na temat osiedla można znaleźć na stronie internetowej https://kreatordom.pl/promocja/
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.