Komunikaty PR

Złoty Medal EcoVadis dla CEVA Logistics za działania na rzecz CSR

2024-11-19  |  16:00
Biuro prasowe

Firmy z branży logistycznej, wobec rosnącej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności korporacyjnej, przechodzą znaczną transformację, z ukierunkowaniem na innowacyjne podejście do zrównoważonego rozwoju i wysokie standardy etyczne. Należy do nich CEVA Logistics, która teraz w uznaniu za swoje osiągnięcia otrzymała Złoty Medal, zdobywając 76 na 100 punktów w corocznej ocenie wydajności zrównoważonego rozwoju EcoVadis.

CEVA, zdobywając Złoty Medal, dołączyła do  5 proc. najlepiej ocenianych przedsiębiorstw na świecie oraz ścisłej czołówki 1 proc. liderów branży logistycznej. Uzyskany wynik był o 12 punktów wyższy niż rok wcześniej, co podkreśla duży postęp firmy w realizacji inicjatyw z zakresu CSR. W ogólnej ocenie zostały uwzględnione wyniki osiągnięte przez CEVA w czterech kluczowych kategoriach: środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone zamówienia. Najwyższą liczbę punktów, 90 na 100, przyznano w kategorii środowisko.  

Skuteczność we wdrażaniu i jasno określony cel

Wyróżnienie CEVA przez EcoVadis potwierdza dużą skuteczność w realizacji działań i wdrażaniu inicjatyw na rzecz CSR, które są zgodne z programem spółki macierzystej, Grupy CMA CGM. Opiera się on na trzech kluczowych zobowiązaniach: Acting for Planet, Acting for People oraz Acting for Trade Fair. CEVA wspólnie z Grupą CMA CGM angażuje się w dekarbonizację swoich operacji, dążąc do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.

CEVA, w oparciu o innowacje i współpracę, realizuje przyjęte cele dekarbonizacji, koncentrując się na trzech głównych obszarach: magazyny, flota oraz rozwiązania niskoemisyjne. Wśród działań wspierających różne inicjatywy wymienić można redukcję zużycia energii dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych i oświetlenia LED, modernizację floty poprzez wprowadzenie pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych, oferowanie paliw o obniżonej emisji dwutlenku węgla oraz przygotowywanie alternatywnych rozwiązań  z wykorzystaniem różnych środków transportu, przy współpracy partnerskiej z przewoźnikami.

Dzięki konsekwencji w realizacji założonych celów CEVA już ograniczyła wpływ swojej działalności na środowisko. W 2023 r. jej ślad węglowy zmniejszył się do 6 mln ton, co oznacza redukcję o 200 tys. ton w porównaniu z rokiem 2022.

EcoVadis to największy na świecie dostawca ocen zrównoważonego rozwoju w modelu business-to-business, obejmujący globalną sieć ponad 130 000 ocenianych przedsiębiorstw. Organizacja ocenia efektywność działań w obszarze zrównoważonego rozwoju, analizując politykę, działania i osiągnięcia, z uwzględnieniem opinii niezależnych ekspertów oraz zewnętrznych interesariuszy. Misją EcoVadis jest dostarczanie wiarygodnych, uznanych na całym świecie ocen i analiz zrównoważonego rozwoju, wspierających firmy w minimalizowaniu ryzyka, doskonaleniu działań i zwiększania pozytywnego wpływu na planetę i społeczeństwo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.