Złoty Medal EcoVadis dla CEVA Logistics za działania na rzecz CSR
Firmy z branży logistycznej, wobec rosnącej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności korporacyjnej, przechodzą znaczną transformację, z ukierunkowaniem na innowacyjne podejście do zrównoważonego rozwoju i wysokie standardy etyczne. Należy do nich CEVA Logistics, która teraz w uznaniu za swoje osiągnięcia otrzymała Złoty Medal, zdobywając 76 na 100 punktów w corocznej ocenie wydajności zrównoważonego rozwoju EcoVadis.
CEVA, zdobywając Złoty Medal, dołączyła do 5 proc. najlepiej ocenianych przedsiębiorstw na świecie oraz ścisłej czołówki 1 proc. liderów branży logistycznej. Uzyskany wynik był o 12 punktów wyższy niż rok wcześniej, co podkreśla duży postęp firmy w realizacji inicjatyw z zakresu CSR. W ogólnej ocenie zostały uwzględnione wyniki osiągnięte przez CEVA w czterech kluczowych kategoriach: środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone zamówienia. Najwyższą liczbę punktów, 90 na 100, przyznano w kategorii środowisko.
Skuteczność we wdrażaniu i jasno określony cel
Wyróżnienie CEVA przez EcoVadis potwierdza dużą skuteczność w realizacji działań i wdrażaniu inicjatyw na rzecz CSR, które są zgodne z programem spółki macierzystej, Grupy CMA CGM. Opiera się on na trzech kluczowych zobowiązaniach: Acting for Planet, Acting for People oraz Acting for Trade Fair. CEVA wspólnie z Grupą CMA CGM angażuje się w dekarbonizację swoich operacji, dążąc do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.
CEVA, w oparciu o innowacje i współpracę, realizuje przyjęte cele dekarbonizacji, koncentrując się na trzech głównych obszarach: magazyny, flota oraz rozwiązania niskoemisyjne. Wśród działań wspierających różne inicjatywy wymienić można redukcję zużycia energii dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych i oświetlenia LED, modernizację floty poprzez wprowadzenie pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych, oferowanie paliw o obniżonej emisji dwutlenku węgla oraz przygotowywanie alternatywnych rozwiązań z wykorzystaniem różnych środków transportu, przy współpracy partnerskiej z przewoźnikami.
Dzięki konsekwencji w realizacji założonych celów CEVA już ograniczyła wpływ swojej działalności na środowisko. W 2023 r. jej ślad węglowy zmniejszył się do 6 mln ton, co oznacza redukcję o 200 tys. ton w porównaniu z rokiem 2022.
EcoVadis to największy na świecie dostawca ocen zrównoważonego rozwoju w modelu business-to-business, obejmujący globalną sieć ponad 130 000 ocenianych przedsiębiorstw. Organizacja ocenia efektywność działań w obszarze zrównoważonego rozwoju, analizując politykę, działania i osiągnięcia, z uwzględnieniem opinii niezależnych ekspertów oraz zewnętrznych interesariuszy. Misją EcoVadis jest dostarczanie wiarygodnych, uznanych na całym świecie ocen i analiz zrównoważonego rozwoju, wspierających firmy w minimalizowaniu ryzyka, doskonaleniu działań i zwiększania pozytywnego wpływu na planetę i społeczeństwo.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.