Komunikaty PR

Zostań opiekunką w okresie świąt

2020-03-30  |  13:00

Okres świąteczny do doskonała okazja na szybki i wysoki zarobek. Jeżeli nie szukasz stałego zlecenia, to praca na zastępstwo jest dla Ciebie wręcz stworzona.

Praca na zastępstwo obejmuje  okres czterech, sześciu, ośmiu czy też dwunastu tygodni. Jest to praca legalna, z pełnym pakietem ubezpieczeń oraz podpisaną umową. Jadąc do pracy na tak krótkie zlecenie warto podpisać umowę z firmą pośredniczącą, np. Centrum Językowym Konik, który w Niemczech ma już swoich stałych i wieloletnich partnerów. Aby poznać oferty świąteczne można zajrzeć na stronę internetową: www.pracadlaopiekunek24.pl i skontaktować się z rekruterami, którzy z chęcią opowiedzą o zadaniach opiekunów.

Dlaczego tak w ogóle poszukiwane są opiekunki w Niemczech na tak krótki okres zatrudnienia? Wynika to z faktu, że osoby, które pracują poza Polską na stałe, pragną chociaż w okresie świątecznym spędzić więcej czasu z bliskimi. Właśnie dlatego wyjeżdżają one na cztero-, sześcio-, ośmio- czy dwunastotygodniowe urlopy, podczas których potrzebują godnego zastępstwa.

Tak oto zrodziła się idea pracy krótkookresowej. Warto nadmienić, że niesie to bardzo wiele korzyści dla osób wyjeżdżających na zastępstwo. Po pierwsze mają możliwość sprawdzenia się w roli opiekunka i zweryfikowania czy posiadają odpowiednią empatię i powołanie do wykonywania tego zawodu. Po drugie jest to próba dzięki której można wywnioskować czy praca stała w Niemczech jest dla nas. Wyjeżdżając za granicę można także podszlifować język oraz skonfrontować nasze zdolności komunikacyjne z obcokrajowcami. Bardzo istotnym aspektem jest także motyw finansowy i zastrzyk gotówki, który zasili budżet pracownika.    

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiał Wasze wątpliwości, a zarazem zaprezentował wiele korzyści, które  oferuje praca jako opiekunka na zastępstwo w okresie świątecznym w Niemczech.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Kariera kobiet w IT, czyli ciągła walka ze stereotypami Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Kariera kobiet w IT, czyli ciągła walka ze stereotypami

Najbardziej kobietom karierę w IT utrudnia to, że mają masę przekonań w swoich głowach. Dużo słyszymy jako dziewczynki, a potem jako kobiety i to buduje nam przekonania o sobie i o
Praca 5 trendów, które zdominują polski rynek pracy w 2025 roku
2024-12-19 | 10:30

5 trendów, które zdominują polski rynek pracy w 2025 roku

Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service, ekspert rynku pracy Wolniejszy wzrost wynagrodzeń, przyspieszona automatyzacja i sztuczna inteligencja, jawne widełki płacowe oraz ciągły
Praca Czy nowa fala migracji zarobkowej zaspokoi potrzeby rynku pracy?
2024-12-18 | 12:00

Czy nowa fala migracji zarobkowej zaspokoi potrzeby rynku pracy?

Obserwowany spadek liczby pracowników z Ukrainy, którzy przez ostatnie kilka lat wspierali logistykę, przemysł, przetwórstwo i rolnictwo, otwiera drzwi nowym kierunkom

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prawo

W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi

W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.