#ZostańWDomu, czyli jak być rodzicem w czasach pracy zdalnej?
Samsung rozpoczął publikowanie porad i przemyśleń ekspertów, dotyczących pracy zdalnej, edukacji online oraz planowania domowych aktywności. W cyklu artykułów eksperci edukacyjni starają się udzielić wsparcia rodzicom, zwracając uwagę na to, jak dbać o cyfrowy dobrostan.
- Samsung rozpoczął publikację cyklu artykułów eksperckich, dotyczących godzenia domowych obowiązków, przy jednoczesnym zachowaniu zdrowych nawyków cyfrowych.
- Artykuły przygotowywane są m.in. przez ekspertów od edukacji cyfrowej, psychologów i trenerów edukacyjnych.
- Rodzice i nauczyciele mogą także wziąć udział w inspirujących webinariach, a informacje na temat znajdują się na profilu Samsung CyfrOFFy Kontakt.
Godzenie pracy zdalnej z obowiązkami domowymi i edukacją zdalną dzieci, to szczególne wyzwanie, z którym stara się sobie poradzić wiele rodziców. Ponadto to czas, w którym dziecko może obserwować rodzica w ciągłym kontakcie z technologią – z laptopem na kolanach czy ze smartfonem w dłoni. Prawdopodobnie wielu rodziców boryka się z zagadnieniem, jak w tym czasie skutecznie komunikować się z dzieckiem i w jaki sposób wytłumaczyć mu, w jakim celu korzystamy z urządzeń elektronicznych. Do tego dochodzi jeszcze kwestia wparcia swoich pociech w edukacji zdalnej oraz wymyślanie rozwijających zabaw i atrakcji, przy utrzymaniu równowagi aktywności online i offline. Jak zachować w tym wszystkim zdrowy rozsądek? W celu udzielenia wsparcia rodzicom, Samsung zaangażował ekspertów, którzy dzielą swoimi poradami i przemyśleniami, dotyczącymi radzenia sobie z tą niecodzienną sytuacją, przy jednoczesnym zachowaniu cyfrowego dobrostanu.
Artykuły przygotowywane są przez wybitnych ekspertów zajmujących się edukacją cyfrową, takich jak Joanna Apanasewicz – członkini grupy Superbelfrzy RP oraz Superbelfrzy Mini, Krzysztof Jaworski – trener edukacyjny i laureat konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2013 czy Agnieszka Chomicka-Bosy – trenerka edukacyjna w Centralnym Domu Technologii.
Dotychczas w ramach cyklu ukazały się następujące teksty:
- Rodzinny planer. Jak zaplanować rodzinne aktywności za pomocą narzędzi online o offline?
- Gry i zabawy bez technologii. Jak wykorzystać to co, co mamy w domu do twórczej i rozwijającej zabawy?
- Rodzinne główkowanie. Gry i zabawy rozwijające mózg
- O uważności w rodzinie
- Mój dobrostan, twój dobrostan, nasz dobrostan, czyli jak nie zwariować z rodziną w domu
- Dom jak warsztat, czyli zabawmy się w projektantów i konstruktorów
- Złap oddech! Ćwiczenia relaksacyjne z oddechem w roli głównej
W planach są już kolejne publikacje dotyczące m.in. tego, jak zadbać o swoje ciało i ducha w domowym zaciszu, jak zrobić wyjątkową kartkę świąteczną czy też jakie interesujące aplikacje można bez obaw polecić swoim dzieciom. Nie zapominając w tym czasie o działaniach na rzecz środowiska, eksperci z Centrum UNEP/GRID-Warszawa przygotowują także artykuł pt. „Dbam o środowisko – na zdrowie!”. Oprócz tego można wziąć udział także w inspirujących webinariach, dotyczących sposobów na spędzanie czasu w domu czy tematów, które pozwolą na chwilę oderwać się od rzeczywistości – np. o wyprawach w najwyższe góry świata. Informacje o webinariach znajdują się na profilu Samsung Cyfroffy Kontakt.

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.