Zuza Baum i Kacper Dworniczak rozwiną talent dzięki mecenatowi VeloBanku
Wokalistka i tekściarka Zuza Baum oraz gitarzysta klasyczny Kacper Dworniczak zostali beneficjentami II edycji VeloTalent. Dzięki mecenatowi VeloBanku zrealizują projekty, związane z powstaniem ich autorskich wydawnictw muzycznych. Udział w programie ma pomóc im w rozwinięciu skrzydeł i wspięciu się na kolejne poziomy międzynarodowej kariery. Finalistów wyłoniono spośród 49 prawidłowo przesłanych zgłoszeń.
Duża liczba aplikacji oraz kunszt młodych artystów walczących o udział w II edycji VeloTalent spowodowała, że VeloBank objął mecenatem dwie osoby.
Zuza Baum to wokalistka, rapująca tekściarka i jednocześnie producentka realizująca nagrania swojego zespołu The Ancimons. Rozwijając się na styku jazzu, soulu i hip-hopu, planuje wydanie płyty. Jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu jazzowego. Urszula Dudziak, przewodnicząca komisji Grand Prix festiwalu Ladies Jazz w Gdyni, określiła Zuzę jako „(...) Nowy Jork w Polsce”.
Kacper Dworniczak to gitarzysta klasyczny, który swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku sześciu lat. W 2019 r. zadebiutował w nowojorskiej Carnegie Hall. Obecnie studiuje na Kunstuniversitat Graz w Austrii w klasie dwóch wybitnych profesorów: Łukasza Kuropaczewskiego i Paolo Pegoraro. W ramach VeloTalentu Kacper chce nagrać wydawnictwo muzyczne „Journeys”. Pozwoli ono lepiej pokazać gitarę klasyczną jako instrument w wyjątkowy sposób przekazujący emocje artysty jego odbiorcom. Kacper zaprezentuje gitarę klasyczną z zupełnie innej strony, zarówno ze względu na różnorodność stylów muzycznych, jak i na technikę gry.
– VeloTalent to program promujący młodych, utalentowanych profesjonalistów w drodze na szczyt kariery, również tej międzynarodowej. Zuza i Kacper, których wyjątkowe talenty chcemy wspierać jako VeloBank, są uosobieniem bliskich nam wartości takich jak pasja, zaangażowanie i pracowitość. Bezkompromisowość rapującej studentki fletu jazzowego, która zdobyła uznanie w oczach Urszuli Dudziak, ikony polskiej muzyki jazzowej oraz gitarzysty klasycznego prezentującego swój talent na deskach Carnegie Hall, zasługują na najwyższe uznanie. Jesteśmy dumni, że będziemy im towarzyszyć podczas tej wyjątkowej przygody – wskazuje Katarzyna Meissner, Dyrektor Zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu VeloBanku.
Poprzednia edycja VeloTalent, zwieńczona koncertem Aleksandry Świgut w Filharmonii Narodowej, pozwoliła utalentowanej pianistce nagrać swą pierwszą płytę z akompaniamentem orkiestry symfonicznej. Wydawnictwo „Portraits Of Nature” trafiło do wiodących platform streamingowych i na półki popularnych sklepów muzycznych. Artystka przez wiele miesięcy korzystała ze wsparcia promocyjnego VeloBanku, które pomogło w poszerzeniu grona odbiorców jej talentu.
W obecnej edycji głosowanie internautów na swoich faworytów realizujących artystyczne pasje przyciągnęło w ciągu kilku dni na stronę https://www.velobank.pl/velotalent niemal 13 tys. użytkowników. Kolejnym etapem II edycji VeloTalent będzie opracowanie spersonalizowanego pod potrzeby nowych benficjentów harmonogramu szkoleń m.in. z zakresu kreowania wizerunku, wystąpień publicznych, promocji w social media oraz zarządzania finansami.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.