Przegląd mediów

listopad 2022

Planowanie wyprawy rowerowej – to naprawdę proste! Marka STORM radzi

2022-11-18  |  14:02
Przegląd mediów

Podróżowanie rowerem to nie tylko alternatywa dla przemierzania trasy bez uciążliwych korków, ale także sposób na aktywne spędzanie czasu oraz spełnianie marzeń. Wybierając się na wyprawę rowerową, należy wcześniej się do niej przygotować. Pierwszym krokiem jest dobór pasującego modelu jednośladu i zabranie ze sobą niezbędnego sprzętu. O czym jeszcze należy pamiętać?

Odpowiedni rower   

Przed wyjazdem, bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. W zależności od miejsca, w które się wybieramy, powinniśmy zwrócić uwagę na wybór jednośladu, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Marka STORM oferuje różne rodzaje rowerów, które amortyzują wszelkie nierówności na drodze, dzięki czemu wyprawa stanie się jeszcze przyjemniejsza. - W trekkingowych, górskich i crossowych rowerach STORM znajdują się wysokiej jakości hamulce Shimano, które cechują się trwałością oraz precyzją wykonania. Zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa, lepszą kontrolę nad jednośladem oraz wyższy komfort jazdy, nawet w najmniej sprzyjających warunkach – komentuje Dawid Migda, Dyrektor Zarządzający marki STORM.  

Rozwijająca się infrastruktura drogowa sprawia, że społeczeństwo coraz chętniej przesiada się na rowery. Na wyprawę po mieście idealnie sprawdzą się jednoślady STORM z serii City Line, zapewniające utrzymanie prawidłowej pozycji ciała podczas jazdy. A z kolei do codziennego użytku, pokonywania dłuższych dystansów lub na wycieczkę rekreacyjną, warto zabrać rower turystyczny, który cechuje się wytrzymałością, a jego konstrukcja pozwala na przewożenie większego obciążenia. Dobór odpowiedniego modelu na wyprawę to podstawa, czego dowiódł podróżnik, Mateusz Karasiński w ramach projektu “Wiktoria umiera”, której partnerem była marka STORM. Chcąc zwrócić uwagę na ratowanie największego w Afryce Jeziora Wiktorii, odbył wokół niego 23-dniową, liczącą 1520 kilometrów podróż na spersonalizowanym rowerze trekkingowym STORM Marathon 9.0 Man. Dzięki wzmocnionym kołom, żelowemu siodełku i wyposażeniu w przyczepkę, jednoślad, doskonale sprawdził się w wymagających warunkach, panujących w Afryce, a jazda w szczytnym celu stała się komfortowa i bezpieczna. 

Dobra kondycja  

Jeśli chcemy pokonać długi dystans, musimy zadbać o naszą kondycję fizyczną. Bez wcześniejszego przygotowania organizmu do wzmożonego wysiłku, jest większe ryzyko kontuzji, dlatego ważna jest regularna jazda przed wyprawą rowerową. Na początku można przestawić się na dojeżdżanie jednośladem do pracy lub wybierać się na wycieczki po okolicy. Pomocne mogą okazać się również regularne treningi, które wpłyną na podniesienie wydolności organizmu. Na wyprawę rowerową często zabiera się ze sobą bagaż, dlatego należy sprawdzić przed wyjazdem, jak jeździ się z obciążeniem. Jeśli zaplanujemy wyjazd z dużym wyprzedzeniem i codziennie będziemy zwiększać pokonywany dystans, jest większa szansa na to, że przyzwyczaimy ciało do intensywnej pracy.

Dobre wyposażenie  

Aby jazda odbywała się w komfortowych warunkach, niezbędny jest kask i wygodne ubranie, które nie będzie krępowało ruchów ciała. Warto zaopatrzyć się również w solidne torby rowerowe, które można umieścić na bagażniku, ramie lub kierownicy. W przypadku dłuższej wycieczki rowerowej, w sakwach nie powinno zabraknąć kosmetyczki oraz apteczki, a także podstawowych narzędzi i akcesoriów rowerowych, jak pompka, dętka czy zapasowe oświetlenie. Gdy planujemy nocleg, konieczne może być również spakowanie namiotu oraz śpiwora. Od tego, co zabierzemy w trasę, będzie zależało bezpieczne dotarcie do celu. Odpowiedni sprzęt umożliwi uniknięcie podstawowych błędów oraz zapewni komfort jazdy.

Wyprawa rowerowa jest idealną okazją do sprawdzenia swoich możliwości oraz przeżycia ciekawej przygody. Jednak, żeby się z niej w pełni cieszyć, ważne jest dokładne przygotowanie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na walory użytkowe oraz jakość wykonania jednośladu. Nie możemy zapomnieć również o zadbaniu o kondycję fizyczną, a także zabraniu ze sobą niezbędnego sprzętu. To zapewni nie tylko komfort i bezpieczeństwo w trakcie wyprawy rowerowej, ale również wpłynie na to, że stanie się ona przyjemnością.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 18 listopada

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Automatyzacja coraz śmielej wkracza do polskich firm. Sytuacja gospodarcza może ten proces przyspieszyć

Zmienne otoczenie gospodarcze powoduje, że polskie firmy szukają możliwości optymalizowania kosztów. Część z nich upatruje takiej szansy w automatyzacji procesów, która pozwala odciążyć pracowników i poprawić ich wydajność, a przy tym zaoszczędzić czas i pieniądze. Wdrożenie robota jest możliwe już w ciągu kilkunastu dni i od razu przekłada się na pracę firmy. – U jednego z klientów po wprowadzeniu i uruchomieniu robota czynności, które wcześniej wykonywał codziennie przez 2,5 godziny, zostały skrócone do zaledwie 15 minut – mówi Joanna Porębska-Matysiak z SAIO, spółki z Grupy ING, która udostępnia swoim klientom platformę do automatyzacji procesów biznesowych.

Edukacja

Europejskie branżowe „igrzyska olimpijskie” odbędą się we wrześniu w Gdańsku. Polacy będą rywalizować m.in. w kategorii meblarstwo, fryzjerstwo czy budownictwo cyfrowe

– Aby mieć więcej pracowników, więcej osób wykwalifikowanych w różnych zawodach, potrzebujemy ścisłej współpracy z przemysłem i sektorem gospodarczym. I to właśnie robimy podczas WorldSkills – to jest ścisła kooperacja między szkołami i uczelniami a światem biznesu i przemysłu – mówi dr hab. Paweł Poszytek, oficjalny delegat WorldSkills Poland. W minionym tygodniu w Gdańsku odbył się krajowy etap kwalifikacji do tych międzynarodowych zawodów, w którym prawie 200 zawodników rywalizowało ze sobą w 22 takich konkurencjach jak architektura krajobrazu, budownictwo cyfrowe, chmura obliczeniowa, cukiernictwo, cyberbezpieczeństwo, florystyka, fryzjerstwo czy gotowanie. Zwycięzcy wywalczyli sobie bilety na przyszłoroczne EuroSkills 2023 – czyli europejskie kwalifikacje do etapu światowego.

Ochrona środowiska

Polscy naukowcy mają pomysł na ograniczenie strat ciepła w budynkach. Opracowali technologię termoizolacyjnych pokryć do szyb

Od 10 do 50 proc. ciepła w gospodarstwach domowych ucieka przez okna. Rozwiązaniem nie musi być ich wymiana, ale specjalna powłoka, która zwiększy termoizolacyjność szyby. Fizycy z Polskiej Akademii Nauk opracowali folie pokryte nanowarstwami tlenku cynku z domieszką glinu, które mogą zmniejszyć utratę ciepła nawet czterokrotnie. Dzięki temu znacząco spadnie także wysokość rachunków za ogrzewanie. Nowe rozwiązanie ma być znacznie trwalsze i tańsze niż dostępne dziś na rynku folie.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.