Przegląd mediów

listopad 2022

Planowanie wyprawy rowerowej – to naprawdę proste! Marka STORM radzi

2022-11-24  |  08:48
Przegląd mediów

Podróżowanie rowerem to nie tylko alternatywa dla przemierzania trasy bez uciążliwych korków, ale także sposób na aktywne spędzanie czasu oraz spełnianie marzeń. Wybierając się na wyprawę rowerową, należy wcześniej się do niej przygotować. Pierwszym krokiem jest dobór pasującego modelu jednośladu i zabranie ze sobą niezbędnego sprzętu. O czym jeszcze należy pamiętać?

Odpowiedni rower   

Przed wyjazdem, bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. W zależności od miejsca, w które się wybieramy, powinniśmy zwrócić uwagę na wybór jednośladu, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Marka STORM oferuje różne rodzaje rowerów, które amortyzują wszelkie nierówności na drodze, dzięki czemu wyprawa stanie się jeszcze przyjemniejsza. - W trekkingowych, górskich i crossowych rowerach STORM znajdują się wysokiej jakości hamulce Shimano, które cechują się trwałością oraz precyzją wykonania. Zapewniają większe poczucie bezpieczeństwa, lepszą kontrolę nad jednośladem oraz wyższy komfort jazdy, nawet w najmniej sprzyjających warunkach – komentuje Dawid Migda, Dyrektor Zarządzający marki STORM.  

Rozwijająca się infrastruktura drogowa sprawia, że społeczeństwo coraz chętniej przesiada się na rowery. Na wyprawę po mieście idealnie sprawdzą się jednoślady STORM z serii City Line, zapewniające utrzymanie prawidłowej pozycji ciała podczas jazdy. A z kolei do codziennego użytku, pokonywania dłuższych dystansów lub na wycieczkę rekreacyjną, warto zabrać rower turystyczny, który cechuje się wytrzymałością, a jego konstrukcja pozwala na przewożenie większego obciążenia. Dobór odpowiedniego modelu na wyprawę to podstawa, czego dowiódł podróżnik, Mateusz Karasiński w ramach projektu “Wiktoria umiera”, której partnerem była marka STORM. Chcąc zwrócić uwagę na ratowanie największego w Afryce Jeziora Wiktorii, odbył wokół niego 23-dniową, liczącą 1520 kilometrów podróż na spersonalizowanym rowerze trekkingowym STORM Marathon 9.0 Man. Dzięki wzmocnionym kołom, żelowemu siodełku i wyposażeniu w przyczepkę, jednoślad, doskonale sprawdził się w wymagających warunkach, panujących w Afryce, a jazda w szczytnym celu stała się komfortowa i bezpieczna. 

Dobra kondycja  

Jeśli chcemy pokonać długi dystans, musimy zadbać o naszą kondycję fizyczną. Bez wcześniejszego przygotowania organizmu do wzmożonego wysiłku, jest większe ryzyko kontuzji, dlatego ważna jest regularna jazda przed wyprawą rowerową. Na początku można przestawić się na dojeżdżanie jednośladem do pracy lub wybierać się na wycieczki po okolicy. Pomocne mogą okazać się również regularne treningi, które wpłyną na podniesienie wydolności organizmu. Na wyprawę rowerową często zabiera się ze sobą bagaż, dlatego należy sprawdzić przed wyjazdem, jak jeździ się z obciążeniem. Jeśli zaplanujemy wyjazd z dużym wyprzedzeniem i codziennie będziemy zwiększać pokonywany dystans, jest większa szansa na to, że przyzwyczaimy ciało do intensywnej pracy.

Dobre wyposażenie  

Aby jazda odbywała się w komfortowych warunkach, niezbędny jest kask i wygodne ubranie, które nie będzie krępowało ruchów ciała. Warto zaopatrzyć się również w solidne torby rowerowe, które można umieścić na bagażniku, ramie lub kierownicy. W przypadku dłuższej wycieczki rowerowej, w sakwach nie powinno zabraknąć kosmetyczki oraz apteczki, a także podstawowych narzędzi i akcesoriów rowerowych, jak pompka, dętka czy zapasowe oświetlenie. Gdy planujemy nocleg, konieczne może być również spakowanie namiotu oraz śpiwora. Od tego, co zabierzemy w trasę, będzie zależało bezpieczne dotarcie do celu. Odpowiedni sprzęt umożliwi uniknięcie podstawowych błędów oraz zapewni komfort jazdy.

Wyprawa rowerowa jest idealną okazją do sprawdzenia swoich możliwości oraz przeżycia ciekawej przygody. Jednak, żeby się z niej w pełni cieszyć, ważne jest dokładne przygotowanie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na walory użytkowe oraz jakość wykonania jednośladu. Nie możemy zapomnieć również o zadbaniu o kondycję fizyczną, a także zabraniu ze sobą niezbędnego sprzętu. To zapewni nie tylko komfort i bezpieczeństwo w trakcie wyprawy rowerowej, ale również wpłynie na to, że stanie się ona przyjemnością.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 24 listopada

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Rak prostaty dzięki nowoczesnemu leczeniu stał się chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce wciąż nie wszystkie terapie są refundowane

Dzięki innowacyjnym terapiom, które pojawiły się w ostatnich latach, wcześnie wykryty i poddany właściwemu leczeniu rak prostaty może być już dziś chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną. Jednak w Polsce sytuacja chorych z tym typem nowotworu wciąż jest daleka od stanu w rozwiniętych krajach Europy czy w USA. Dotyczy to zwłaszcza chorych z przerzutowym rakiem prostaty wrażliwym na hormonoterapię, dla których nowoczesne leczenie wciąż nie jest refundowane. Polska ma w tym czteroletnie opóźnienie względem innych krajów. Eksperci wskazują, że rozszerzenie programu lekowego na tę grupę chorych zwiększy możliwość skutecznej terapii nowotworu prostaty. Włączenie jej na wczesnym etapie choroby pozwoli pacjentom na normalne życie społeczne i zawodowe.

Prawo

60 proc. Polaków uważa się za przygotowanych do prowadzenia własnego biznesu. Szukają jednak możliwości zwiększania swoich kompetencji

Chociaż blisko dwie trzecie Polaków uważa, że założenie firmy w naszym kraju jest proste, nie przekłada się to na intencje przedsiębiorcze, które z roku na rok słabną – wynika z raportu PARP „Global Entrepreneurship Monitor”. Dla wielu barierą jest strach przed porażką i niewiara we własne umiejętności, ale też obawa przed biurokracją i zmieniającymi się przepisami, które stanowią duże wyzwanie dla firm, szczególnie z sektora MŚP. Dlatego tak duże jest ich zainteresowanie wszelkiego rodzaju inicjatywami edukacyjnymi. Aby wesprzeć przedsiębiorców PARP oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii, już po raz kolejny zorganizowali cykl wideokonferencji zatytułowanych „Idea rozwoju Twojego biznesu”. Ich celem jest przybliżenie przedsiębiorcom najbardziej aktualnych tematów związanych z prowadzeniem firmy, w tym nowych rozwiązań i regulacji prawnych.

Transport

Wysokie ceny energii zagrażają transportowi kolejowemu. Przewoźnicy apelują o wsparcie rządu

– Będziemy przekonywać, że należy znowelizować ustawę o zamrożeniu cen energii i objąć nią kolej – jako krwiobieg gospodarki i środek transportu, który wozi m.in. węgiel. On też ma wpływ na ceny energii elektrycznej. Jeśli będziemy podnosić ceny transportu węgla – a jak mamy nie podnosić, skoro mamy wyższe koszty – to ceny prądu będą dalej rosły. Potem my znów będziemy musieli podnosić ceny etc. To jest błędne koło i trzeba je przerwać – mówi Michał Litwin, dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych. Jak podkreśla, cała branża boryka się w tej chwili ze wzrostem cen energii i ogólnym wzrostem kosztów. W trudnej sytuacji są zwłaszcza ci przewoźnicy, którzy muszą kontraktować nowe dostawy energii na 2023 rok, oraz mali operatorzy. Wielu z nich będzie zmuszonych wprowadzać gwałtowne podwyżki cen frachtu kolejowego i ograniczać działalność.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.