Vanadium Redox Battery Market to Reach $523.7 Million by 2030 Amid Soaring Demand for Renewable Energy Storage
Rapid expansion of the electric vehicle (EV) stands as a pivotal driver propelling the growth of vanadium redox battery (VRB) market.
The vanadium redox flow battery market is rapidly expanding, fueled by the global shift toward renewable energy and long-duration energy storage solutions. According to a recent industry analysis, the market was valued at $188.7 million in 2023 and is expected to grow at a CAGR of 15.8%, reaching $523.7 million by 2030.
With governments worldwide enforcing cleaner energy mandates and utilities upgrading infrastructure for grid flexibility, vanadium redox flow batteries (VRFBs) are emerging as a reliable and scalable option for energy storage.
Download PDF Brochure: https://www.alliedmarketresearch.com/request-sample/A193313
Rosec Jewels Expands Ethical Engagement Ring Collection with Lab-Grown Diamonds and Moissanite
Vodafone Ukraine, Nokia, and Finnvera Sign a Memorandum of Cooperation to Modernize Ukraine’s Digital Infrastructure
Houzeo Makes Home Buying in Georgia Faster and Smarter with Intuitive Filters
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.