Komunikaty PR

16 akcji w ciągu całego roku – WIŚNIOWSKI podsumował ekodziałania

2024-11-13  |  01:00

Fundacja Horyzont 360, założona przez przedsiębiorcę i lokalnego patriotę Andrzeja Wiśniowskiego, z pełnym zaangażowaniem realizuje swoją misję wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego i ekologicznego Sądecczyzny. Od początku swojego działania Fundacja zorganizowała szereg inicjatyw mających na celu integrację lokalnej społeczności oraz promocję regionu, z naciskiem na ochronę środowiska, edukację ekologiczną oraz rozwój przedsiębiorczości.

Z tej okazji, podsumowano rok 2024 i wszystkie wydarzenia zorganizowane w naszym regionie. Jedną z najważniejszych była akcja ekologiczna #Sprzątamy dla Sądecczyzny, zorganizowana przez Fundację Horyzont 360 przy współpracy z firmą WIŚNIOWSKI. Podczas sprzątania brzegów Jeziora Rożnowskiego oraz okolicznych miejscowości udało się zebrać aż 2108 worków śmieci, co jest efektem pracy ponad 12 tysięcy uczestników. To imponujące przedsięwzięcie dowiodło, jak ogromny potencjał społeczny drzemie w lokalnej społeczności, gotowej do zaangażowania w działania proekologiczne.

Tegoroczny kalendarz atrakcji i ekodziałań w pigułce – 16 wydarzeń w 2024 r.

Oprócz akcji sprzątania, Fundacja Horyzont 360 zorganizowała szereg wydarzeń edukacyjnych i rozwojowych. W lutym odbyła się inicjatywa Game Challenge, przyciągając 160 uczestników, a w marcu wystartowały Wiosenne Warsztaty Technologiczne w których wzięło udział ponad 500 uczestników. Lipiec przyniósł „Letnie warsztaty w formie półkolonii”, odkrywając rejony Sądecczyzny i uczestnicząc w licznych zajęciach. Z kolei podczas sierpniowej „Astro Nocy” około 400 uczestników mogło podziwiać nocne niebo i zgłębiać tajemnice astronomii. W październiku i listopadzie Fundacja przeprowadziła innowacyjne warsztaty ekologiczne, w których uczestniczyło około 400 dzieci i młodzieży. Równolegle odbywał się konkurs "Jestem eko świadomy", w którym rywalizowało 134 uczniów z 15 różnych szkół. Na listopad przewidziano także dodatkowe warsztaty z zakresu ekologii, które połączyły edukację z nowoczesnymi technologiami, takimi jak VR i druk 3D, dając uczestnikom szansę na zaprezentowanie własnych pomysłów ekologicznych. W grudniu zaś Fundacja Horyzont 360 wraz z marką WIŚNIOWSKI zapraszają na zimowe warsztaty, które co roku przyciągają ponad 700 uczestników.

Fundacja Horyzont 360 zamierza kontynuować swoje działania na rzecz rozwoju Sądecczyzny, zarówno w obszarze ekologicznym, jak i społeczno-gospodarczym, wzmacniając lokalną społeczność i podkreślając unikalność regionu. Przyszłość Sądecczyzny leży w rękach aktywnych mieszkańców, a Fundacja Horyzont 360 będzie ich nadal wspierać, dostarczając inspiracji i narzędzi do wspólnego działania.

Podsumowanie konkursu wiedzy o ekologii

W dniu 8 listopada br. odbyło się także spotkanie będące finałem konkursu wiedzy o środowisku "Jestem eko-świadomy". W konkursie wzięły udział 3 grupy wiekowe, a formularze wypełniało ok 40 dzieci z 7 lokalnych szkół. Byli to najlepsi uczniowie, którzy przeszli do II etapu konkursu, spośród ponad 120 zgłoszonych osób. 

Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu ekologii i środowiska. Wśród wybranych m.in. jaki jest najwyższy szczyt rejonu nowosądeckiego, jak nazywa się osoba zajmująca się ptakami, co zrobić z przepaloną żarówką czy kiedy obchodzimy dzień bez śmiecenia. Nagrodami w konkursie były: laptopy, tablety, smartwatche, głośniki bluetooth oraz nagrody pocieszenia.

Podczas wydarzenia organizatorzy zadbali także o prelekcje, m.in. podsumowującą działania Fundacji Horyzont 360, a także nt. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej produkcji. Podczas spotkania obecna była także dziekan Aneta Oleksy-Gębczyk z ANS w Nowym Sączu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Amiblu zaangażowane w 6. edycję Operacji Czysta Rzeka Biuro prasowe
2024-11-07 | 07:18

Amiblu zaangażowane w 6. edycję Operacji Czysta Rzeka

1 marca 2024 roku rozpoczęła się 6. edycja Operacji Czysta Rzeka, największej ogólnopolskiej akcji społecznej sprzątania rzek, jezior i terenów wokół.
Ochrona środowiska Castorama wspiera ochronę ekosystemów leśnych dwóch parków narodowych
2024-10-24 | 11:00

Castorama wspiera ochronę ekosystemów leśnych dwóch parków narodowych

Firma dołączyła do grona partnerów programu Re:Generacja, którego celem jest pomoc w odbudowie zniszczonych ekosystemów, ale także ochrona tych, które są
Ochrona środowiska Transparentność przyszłością łańcuchów dostaw i wartości?
2024-10-24 | 10:00

Transparentność przyszłością łańcuchów dostaw i wartości?

Zarządzanie łańcuchem dostaw ma ścisły związek ze zmianą klimatu. Budowanie go w sposób zrównoważony staje się więc dla firm koniecznością. Już teraz szacuje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Europejscy rolnicy przeciw umowie UE i Mercosur. Obawiają się zalewu taniej żywności z Ameryki Południowej

Europejscy rolnicy sprzeciwiają się umowie między UE a krajami Mercosur w obecnie wynegocjowanym kształcie. Obawiają się, że unijny rynek zostanie zalany przez tanią żywność z Ameryki Południowej, ponieważ tamtejsi rolnicy w przypadku większości produktów nie muszą przestrzegać zasad zrównoważonego rozwoju, które z kolei podnoszą koszty produkcji we wspólnocie. Zdaniem prof. Łukasza Ambroziaka z IERiGŻ – PIB, choć umowa handlowa jako całość w wielu aspektach jest korzystna dla UE, to akurat produkcja rolno-spożywcza może na niej ucierpieć.

Infrastruktura

Zadyszka na rynku ładowania samochodów elektrycznych. Rozwój infrastruktury przyhamował

Bardzo powolny, ale stabilny wzrost na rynku samochodów elektrycznych – tak sytuację swojej branży oceniają firmy, które w niej działają. Zauważają także delikatną zadyszkę spowodowaną dość niską dynamiką rozwoju infrastruktury ładowania względem oczekiwań, co przekłada się na popyt aut. Elektromobilny biznes liczy na działania, które mogłyby pobudzić rynek.

Transport

Dekarbonizacja jest wyzwaniem dla firm przemysłowych. Wymaga zmian w całym łańcuchu dostaw

Sektor przemysłowy jest jednym z głównych emitentów CO2, a jego dekarbonizacja ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia unijnych celów neutralności klimatycznej. Dla przedsiębiorstw, zwłaszcza z branż energochłonnych, oznacza to jednak konieczność modernizacji zakładów i przeprojektowania procesów produkcyjnych. Kluczowe są m.in. ich automatyzacja, cyfryzacja i maksymalne skracanie łańcuchów dostaw, również wewnątrzzakładowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.