Komunikaty PR

3 powody, dla których warto wykorzystywać ubieralne czytniki kodów kreskowych i

2021-07-28  |  01:00
Biuro prasowe

3 powody, dla których warto wykorzystywać ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych

Świat zmienia się na naszych oczach i trzeba się do niego dostosować, zwłaszcza w biznesie. Przyjmowanie towarów, kompletacja zamówień, identyfikacja i śledzenie części czy też praca na zapleczu sklepu, wyglądają dziś inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Wymagają odczytu kodów kreskowych łatwo, szybko i przede wszystkim – poprawnie. Dlatego ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych zyskują coraz większą popularność w sektorze magazynowym, w produkcji czy w handlu detalicznym. Główną zaletą tych technologii jest duża elastyczność. Równie istotne jest zwiększenie dzięki nim wydajności w obsłudze procesów magazynowych oraz komfortu pracy. 

Podstawowym elementem rozwiązań ubieralnych jest czytnik kodów kreskowych. Urządzenia mogą być montowane na dwa sposoby. Czytnik pierścieniowy jest przeznaczony do noszenia na palcu. Inny rodzaj czytnika mocuje się na grzbiecie dłoni. Urządzeniem uzupełniającym rozwiązanie ubieralne może być terminal danych, przeznaczony do noszenia na przedramieniu, który można także zaadoptować poprzez zastosowanie właściwych akcesoriów do montażu.

Jakie korzyści daje korzystanie z rozwiązań ubieralnych?

Czytniki kodów i terminale danych mogą usprawnić pracę każdego magazynu. Czym konkretnie się charakteryzują?  

1. Poprawiają ergonomię pracy

Rozwiązania ubieralne cechują się doskonałą ergonomią pracy, co doceniają operatorzy. Niska waga i kompaktowe rozmiary sprawiają, że praca z tymi urządzeniami jest komfortowa i ułatwia wykonywanie operacji. - Przycisk wyzwalania odczytu jest montowany u góry lub z boku, co sprawia, że czytnik jest niezwykle uniwersalny. – wyjaśnia Marek Gaweł, produkt manager w zakresie urządzeń automatycznej identyfikacji w Dziale Rozwoju Produktu w firmie Etisoft. - Jest także przystosowany do indywidualnych preferencji operatora. – podkreśla ekspert.

2. Gwarantują niewielkie ryzyko uszkodzenia

Pomimo niewielkich gabarytów urządzeń, konstrukcja czytników kodów i terminali danych zapewnia im najwyższe parametry odpornościowe. Zabezpieczenie klasy IP65 sprawia, że czytniki są w pełni pyłoszczelne i odporne na działanie strumienia wody. Nie uszkodzi ich nawet upadek na beton z wysokości 1,8 m.

3. Zapewniają większą wydajność

Ponieważ skanery ubieralne umożliwiają skanowanie bez konieczności angażowania rąk, zwiększają tym samym wydajność i produktywność pracowników. - Aby dokonać odczytu, pracownicy nie muszą już trzymać ręcznego skanera ani terminala danych w rękach. Mając obie ręce wolne, mogą więc zająć się obsługą produktów, kartonów czy wykonywaniem innych zadań. W efekcie, operator w ciągu jednej zmiany może wykonać więcej pracy. – zauważa Marek Gaweł z Etisoft.

Ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych – to się faktycznie opłaca

Czytnik pierścieniowy czy terminal naramienny to urządzenia, które na stałe mocuje się do rąk operatora. Dzięki takiemu montażowi ryzyko zagubienia w trakcie pracy zasadniczo redukuje się niemal do zera. Zbędne staje się także montowanie dodatkowych uchwytów i stacji dokujących, dedykowanych do tradycyjnych terminali danych. Cały osprzęt do skanowania kodów kreskowych

to tak naprawdę kompaktowe rozwiązanie. Wymiary najmniejszego czytnika pierścieniowego – Zebra RS5100 – to zaledwie 61 mm długości, 28 mm szerokości i 21 mm wysokości. Niewielkie gabaryty urządzenia sprawiają, że czytnik nie ogranicza ruchów użytkownika. W połączeniu z niską wagą (rzędu 70 g), jest w zasadzie nieodczuwalny podczas pracy, dając przy tym odczuwalne efekty - zwiększając wydajność w obsłudze procesów magazynowych.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Z ziemniaka zrobili biznes Biuro prasowe
2025-07-15 | 01:00

Z ziemniaka zrobili biznes

Jeszcze kilka lat temu Grzegorz Grodek i Adam Głos zarządzali strukturami w firmach finansowych. Pierwszy był wiceprezesem Tax Care, potem prezesem Faktura.pl, wcześniej związany
Firma Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
2025-07-10 | 09:00

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Kryptowaluty już od kilku lat przestają być ciekawostką, a zaczynają odgrywać realną rolę w gospodarce. Coraz więcej firm, niezależnie od wielkości, szuka sposobów, by
Firma Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności

W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.

Farmacja

Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.

Prawo

Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.