Komunikaty PR

3 powody, dla których warto wykorzystywać ubieralne czytniki kodów kreskowych i

2021-07-28  |  01:00
Biuro prasowe

3 powody, dla których warto wykorzystywać ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych

Świat zmienia się na naszych oczach i trzeba się do niego dostosować, zwłaszcza w biznesie. Przyjmowanie towarów, kompletacja zamówień, identyfikacja i śledzenie części czy też praca na zapleczu sklepu, wyglądają dziś inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Wymagają odczytu kodów kreskowych łatwo, szybko i przede wszystkim – poprawnie. Dlatego ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych zyskują coraz większą popularność w sektorze magazynowym, w produkcji czy w handlu detalicznym. Główną zaletą tych technologii jest duża elastyczność. Równie istotne jest zwiększenie dzięki nim wydajności w obsłudze procesów magazynowych oraz komfortu pracy. 

Podstawowym elementem rozwiązań ubieralnych jest czytnik kodów kreskowych. Urządzenia mogą być montowane na dwa sposoby. Czytnik pierścieniowy jest przeznaczony do noszenia na palcu. Inny rodzaj czytnika mocuje się na grzbiecie dłoni. Urządzeniem uzupełniającym rozwiązanie ubieralne może być terminal danych, przeznaczony do noszenia na przedramieniu, który można także zaadoptować poprzez zastosowanie właściwych akcesoriów do montażu.

Jakie korzyści daje korzystanie z rozwiązań ubieralnych?

Czytniki kodów i terminale danych mogą usprawnić pracę każdego magazynu. Czym konkretnie się charakteryzują?  

1. Poprawiają ergonomię pracy

Rozwiązania ubieralne cechują się doskonałą ergonomią pracy, co doceniają operatorzy. Niska waga i kompaktowe rozmiary sprawiają, że praca z tymi urządzeniami jest komfortowa i ułatwia wykonywanie operacji. - Przycisk wyzwalania odczytu jest montowany u góry lub z boku, co sprawia, że czytnik jest niezwykle uniwersalny. – wyjaśnia Marek Gaweł, produkt manager w zakresie urządzeń automatycznej identyfikacji w Dziale Rozwoju Produktu w firmie Etisoft. - Jest także przystosowany do indywidualnych preferencji operatora. – podkreśla ekspert.

2. Gwarantują niewielkie ryzyko uszkodzenia

Pomimo niewielkich gabarytów urządzeń, konstrukcja czytników kodów i terminali danych zapewnia im najwyższe parametry odpornościowe. Zabezpieczenie klasy IP65 sprawia, że czytniki są w pełni pyłoszczelne i odporne na działanie strumienia wody. Nie uszkodzi ich nawet upadek na beton z wysokości 1,8 m.

3. Zapewniają większą wydajność

Ponieważ skanery ubieralne umożliwiają skanowanie bez konieczności angażowania rąk, zwiększają tym samym wydajność i produktywność pracowników. - Aby dokonać odczytu, pracownicy nie muszą już trzymać ręcznego skanera ani terminala danych w rękach. Mając obie ręce wolne, mogą więc zająć się obsługą produktów, kartonów czy wykonywaniem innych zadań. W efekcie, operator w ciągu jednej zmiany może wykonać więcej pracy. – zauważa Marek Gaweł z Etisoft.

Ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych – to się faktycznie opłaca

Czytnik pierścieniowy czy terminal naramienny to urządzenia, które na stałe mocuje się do rąk operatora. Dzięki takiemu montażowi ryzyko zagubienia w trakcie pracy zasadniczo redukuje się niemal do zera. Zbędne staje się także montowanie dodatkowych uchwytów i stacji dokujących, dedykowanych do tradycyjnych terminali danych. Cały osprzęt do skanowania kodów kreskowych

to tak naprawdę kompaktowe rozwiązanie. Wymiary najmniejszego czytnika pierścieniowego – Zebra RS5100 – to zaledwie 61 mm długości, 28 mm szerokości i 21 mm wysokości. Niewielkie gabaryty urządzenia sprawiają, że czytnik nie ogranicza ruchów użytkownika. W połączeniu z niską wagą (rzędu 70 g), jest w zasadzie nieodczuwalny podczas pracy, dając przy tym odczuwalne efekty - zwiększając wydajność w obsłudze procesów magazynowych.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja Biuro prasowe
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.