4 miliony zarejestrowanych użytkowników na ERLI
ERLI, drugi największy marketplace w Polsce, przekroczył próg 4 milionów zarejestrowanych klientów. Dynamiczny wzrost bazy użytkowników to efekt konsekwentnie realizowanego modelu biznesowego firmy, opartego na partnerskiej współpracy ze sprzedawcami oraz szerokiej gamie korzyści dla kupujących oraz sprzedających.
Platforma zakupowa ERLI jest obecna na rynku od 2020 roku. Niezmiennie przez lata utrzymuje wysoką dynamikę rozwoju i silną pozycję w czołówce polskiego e-commerce. Od początku roku na ERLI zarejestrowało się ponad 1 mln klientów, co oznacza, że w sierpniu br. łączna liczba użytkowników przekroczyła 4 mln. Co miesiąc platformę odwiedza ponad 7,5 mln internautów w poszukiwaniu wysokiej jakości produktów oferowanych w konkurencyjnych, niskich cenach.
- Przekroczenie progu 4 mln zarejestrowanych użytkowników na ERLI to dla nas ogromna satysfakcja. W ciągu zaledwie czterech lat zbudowaliśmy silną, prężnie rosnącą platformę, która konsekwentnie przyciąga nowych użytkowników, głównie dzięki atrakcyjnym cenom i dbałości o najwyższą jakość doświadczeń zakupowych. Działamy na bardzo konkurencyjnym rynku, a ten wynik jest dowodem na to, że nasza strategia rozwoju przynosi oczekiwane efekty i umacnia pozycję ERLI na rynku – mówi Adam Ciesielczyk, prezes i założyciel ERLI.
ERLI marketplacem nr 2 w Polsce
ERLI zajmuje wyjątkową pozycję nie tylko na polskim rynku. Platforma to obecnie jeden z najszybciej rosnących marketplace’ów w Europie, a wysoka dynamika rozwoju jest możliwa dzięki bliskiej współpracy ze sprzedawcami. Już dziś baza ERLI to ponad 27 tysięcy e-sklepów. Tylko w tym roku do grona sprzedawców, którzy rozwijają swój biznes na platformie, dołączyło ponad 5 tysięcy firm.
Sprzedawcy szczególnie cenią efektywne działania promocyjne ERLI. Firma przeznacza znaczne środki na wsparcie reklam online swoich partnerów biznesowych poprzez dopłaty aż do 50% kosztów kampanii realizowanych przez sprzedawców w ramach programu ERLI Campaigns. W tym roku na cel ten przeznaczono już 80 mln zł, co umożliwia e-sklepom realnie zwiększać efektywność sprzedaży.
ERLI wśród TOP10 platform e-commerce w Polsce
Sukcesy ERLI potwierdzają niezależne badania rynkowe. Według badań Gemius Mediapanel, platforma od wielu miesięcy konsekwentnie utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych marketplace’ów w Polsce, skutecznie konkurując z globalnymi graczami.
W ERLI, dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym i ciągłym badaniu potrzeb klientów, jesteśmy w stanie tworzyć unikalne doświadczenie zakupowe, przyciągając kupujących świetnymi ofertami oraz zatrzymując ich uwagę na dłużej, szczególnie w dynamicznie rozwijającej się aplikacji mobilnej ERLI – mówi Katarzyna Kierach, Dyrektor Marketingu ERLI i dodaje: Wzrost liczby naszych użytkowników odzwierciedla szerszy trend, w której coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online, szczególnie w kanale mobilnym. Będzie to jeszcze bardziej widoczne w IV kwartale, jak co roku kluczowym dla całej branży e-commerce.
W najbliższym czasie ERLI będzie intensyfikować działania promocyjne. Firma przygotowuje się także do wdrożenia szerokiej kampanii reklamowej w roku 2025.
Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.