5 NAJLEPSZYCH ZABAW PODCZAS PODRÓŻY NA FERIE
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza wiele długich godzin spędzonych w podróży. Po pewnym czasie każdemu dziecku zaczyna się nudzić czy to w samochodzie, czy pociągu, a rodzice by zyskać na czasie, wręczają pociechom telefon czy tablet. Choć jest to najprostszy sposób na zabawienie dziecka, to jednak nie najlepszy. Lepszym rozwiązaniem, które pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka, będzie gra edukacyjna, czy książka.
Wielu rodziców kojarzy podróże z dzieckiem ze stresem, wiecznymi awanturami i ciągłymi przystankami. Jednak gdy zapewnimy im odpowiednią rozrywkę, która w dodatku zajmie pociechę na bardzo długo, to cała wyprawa może minąć nam w miłej atmosferze, pełnej zabawy. Warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przedmiotów, jak książeczki, kartki i kredki, ulubione przytulanki oraz zabawki, które umilą podróż. W ciągu tygodnia wielu rodziców nie ma dużo czasu na zabawę z dziećmi, a wyprawa na ferie, czy inny urlop może być świetną okazją do odbudowania więzi i spędzenia miło tych kilku godzin w samochodzie, czy innym środku lokomocji.
1. Czytanie książek
Już od najmłodszych lat powinniśmy nauczyć dzieci miłości do książek. Wspólne czytanie buduje więź dziecka z rodzicem, rozwija wyobraźnię, czy poszerza jego słownictwo. Dodatkowo uczy wyrażać myśli i rozumieć sposoby mówienia innych ludzi. Na ferie warto zabrać kilka ulubionych lub nowych książeczek, których dziecko jeszcze nie zna i wspólnie poznawać historie bohaterów.
2. Tablet edukacyjny Wiejska Sielanka
Skoro wybieramy się w podróż, to warto zabrać ze sobą tablet Wiejską sielankę marki Dumel Discovery. Dzięki niemu dziecko pozna nazwy oraz odgłosy zwierząt, a także ciekawostki na ich temat. Dodatkowo będzie mogło zabawić się w quiz. Jego zaletą jest pobudzenie wyobraźni małego podróżnika, a także poznanie zależności przyczynowo-skutkowych. Nasze dziecko będzie mogło ćwiczyć pamięć, koncentrację, zabawa pomoże również w nauce logicznego myślenia.
3. Rysowanie
Każde dziecko uwielbia rysować. Wystarczy wziąć ze sobą kilka kartek i kolorowe kredki oraz podkładkę na kolana i popuścić wodze wyobraźni zadając dziecku temat do narysowania. Może to być jak wyobraża sobie Waszą podróż, miejsce do którego jedziecie, co chciałby tam robić, czy Wasz dom, który opuściliście. Pomysłów na rysunki jest bez liku.
4. Edukacyjny quiz
Przenośna konsola marki Dumel Discovery to idealna zabawa dla dzieci lubiących zgadywanki. Wyposażona jest w 30 dwustronnych kart z pytaniami, które jednocześnie uczą i bawią. Ta zabawa pomoże wyćwiczyć koncentrację, pamięć, a w dodatku dzięki tak wielu różnym kartom zajmie dziecko na bardzo długo.
5. Słuchanie piosenek czy audiobooków
Muzyka pozytywnie wpływa na rozwój małego mózgu, dlatego już od najmłodszych lat warto puszczać piosenki i wspólnie muzykować z dziećmi. Dodatkowo kształtuje pamięć aktywną, podzielność uwagi, kompetencje poznawcze, a także twórczą wyobraźnię. Wspólne słuchanie piosenek, czy audiobooków, a także śpiewanie może umilić podróż, a także wpłynąć na senność dziecka, dzięki czemu rodzic będzie miał chwilę oddechu.

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.