Agnieszka Kulczycka wybrana do zarządu sekcji Wydawców Muzycznych ZAiKS
Prezeska Sirens została ponownie wybrana do zarządu sekcji Wydawców Muzycznych ZAiKS, czyli polskiej organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi twórców. Sekcja „E” czyli sekcja Wydawców Muzycznych skupia grupę polskich wydawców muzycznych czyli publisherów. Do grupy należą wydawcy reprezentujący katalogi polskie i zagraniczne, jak również autorzy będący wydawcami własnej twórczości. Zarząd liczy 5 osób.
– Nasza działalność ma wspierać grupę wydawców reprezentujących polskich i zagranicznych autorów na polskim rynku. Jestem bardzo dumna, że będę brała udział w działalności tej sekcji szczególnie dlatego, że jest to sekcja nowa i mamy bardzo dużo planów dotyczących działań na rzecz twórców – mówi Agnieszka Kulczycka, Prezeska firmy Sirens.
Firma Sirens, na czele której stoi Agnieszka Kulczycka, specjalizuje się w kilku obszarach: dobiera muzykę na potrzeby filmów, seriali, reklam, opraw stacji TV (są to oryginalne utwory polskich i zagranicznych wykonawców lub utwory pochodzące z banków muzycznych), komponuje i produkuje nowe utwory muzyczne (w tym organizuje nagrania, dobiera kompozytorów, wokalistów, instrumentalistów), pozyskuje prawa do użycia utworów na terytorium Polski i za granicą. Od kilku lat ma w swoich strukturach również dział Publishingu, który roztacza opiekę nad autorami, zwłaszcza w kwestii nabywania i zarządzania prawami autorskimi do utworów muzycznych.
Agnieszka Kulczycka jest konsultantką muzyczną, założycielką i prezeska Sirens od 16 lat. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz łódzką Szkołę Filmową.

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.