Akademia Leona Koźmińskiego z prestiżową nagrodą AICPA & CIMA Excellence Award
Podczas gali wręczenia nagród AICPA & CIMA 2024 Awards Night, która odbyła się 4 grudnia 2024 r. w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała 2024 Excellence Award w kategorii Best Practice: Academic Partner. Nagrody w tej kategorii przyznawane są za najlepszą współpracę między uczelniami a AICPA & CIMA.
Nagrody Excellence Awards stanowią wyróżnienie dla instytucji oraz indywidualnych osób kształtujących przyszłość profesji finansowo-księgowej oraz wspierających rozwój przyszłych liderów biznesu i finansów w Europie.
Dr Małgorzata Kucharczyk, Starszy Wykładowca, Katedra Rachunkowości i Ładu Korporacyjnego w Akademii Leona Koźmińskiego, powiedziała:
„Nagroda Excellence Award to dla naszej uczelni niezwykłe wyróżnienie, które potwierdza znaczenie naszej współpracy z AICPA & CIMA w rozwijaniu nowoczesnych standardów edukacji. Dzięki integracji kwalifikacji CGMA z programem nauczania nasi studenci zyskują unikalne połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które są niezbędne na współczesnym, globalnym rynku pracy. Dla studentów jest to szansa na zdobycie międzynarodowego certyfikatu oraz rozwój szerokiego wachlarza kompetencji zawodowych, które zwiększają ich atrakcyjność na rynku pracy i przygotowują do wyzwań w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Wyróżnienie to podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie ścieżek rozwoju zawodowego, które odpowiadają na aktualne potrzeby rynku i wspierają naszych studentów w osiąganiu sukcesów na całym świecie.”
Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:
„Jesteśmy dumni, mogąc docenić wkład uczelni i indywidualnych osób w rozwój profesji finansowo-księgowej w Europie. Z ogromną przyjemnością wręczyliśmy Akademii Leona Koźmińskiego nagrodę Excellence Award w kategorii Best Practice: Academic Partner za wizjonerską integrację Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA z programem nauczania i wyznaczanie nowych standardów w łączeniu akademickiego podejścia z praktycznymi umiejętnościami. Dzięki zaangażowaniu uczelni w promowanie kwalifikacji profesjonalnych i wspieranie współpracy z biznesem, Akademia Leona Koźmińskiego znacząco przyczynia się do rozwoju studentów i zwiększenia ich gotowości do pracy na globalnym rynku.”
AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 597 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. merytoryczne przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna
Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Media i PR
Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.