Komunikaty PR

Akademia Leona Koźmińskiego z prestiżową nagrodą AICPA & CIMA Excellence Award

2024-12-16  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania 12 ( 0.23 MB )

Podczas gali wręczenia nagród AICPA & CIMA 2024 Awards Night, która odbyła się 4 grudnia 2024 r. w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego otrzymała 2024 Excellence Award w kategorii Best Practice: Academic Partner. Nagrody w tej kategorii przyznawane są za najlepszą współpracę między uczelniami a AICPA & CIMA.

Nagrody Excellence Awards stanowią wyróżnienie dla instytucji oraz indywidualnych osób kształtujących przyszłość profesji finansowo-księgowej oraz wspierających rozwój przyszłych liderów biznesu i finansów w Europie.

Dr Małgorzata Kucharczyk, Starszy Wykładowca, Katedra Rachunkowości i Ładu Korporacyjnego w Akademii Leona Koźmińskiego, powiedziała:

„Nagroda Excellence Award to dla naszej uczelni niezwykłe wyróżnienie, które potwierdza znaczenie naszej współpracy z AICPA & CIMA w rozwijaniu nowoczesnych standardów edukacji. Dzięki integracji kwalifikacji CGMA z programem nauczania nasi studenci zyskują unikalne połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności, które są niezbędne na współczesnym, globalnym rynku pracy. Dla studentów jest to szansa na zdobycie międzynarodowego certyfikatu oraz rozwój szerokiego wachlarza kompetencji zawodowych, które zwiększają ich atrakcyjność na rynku pracy i przygotowują do wyzwań w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Wyróżnienie to podkreśla nasze zaangażowanie w budowanie ścieżek rozwoju zawodowego, które odpowiadają na aktualne potrzeby rynku i wspierają naszych studentów w osiąganiu sukcesów na całym świecie.”

Jakub Bejnarowicz, Dyrektor Regionalny na Europę, AICPA & CIMA, powiedział:

„Jesteśmy dumni, mogąc docenić wkład uczelni i indywidualnych osób w rozwój profesji finansowo-księgowej w Europie. Z ogromną przyjemnością wręczyliśmy Akademii Leona Koźmińskiego nagrodę Excellence Award w kategorii Best Practice: Academic Partner za wizjonerską integrację Kwalifikacji Profesjonalnej CGMA z programem nauczania i wyznaczanie nowych standardów w łączeniu akademickiego podejścia z praktycznymi umiejętnościami. Dzięki zaangażowaniu uczelni w promowanie kwalifikacji profesjonalnych i wspieranie współpracy z biznesem, Akademia Leona Koźmińskiego znacząco przyczynia się do rozwoju studentów i zwiększenia ich gotowości do pracy na globalnym rynku.”

 

AICPA® & CIMA®, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, działają na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 597 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 188 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarząd­czej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. merytoryczne przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecz­nemu i zrównoważonemu rozwojowi.

American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej. 

The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione Biuro prasowe
2024-12-19 | 09:00

Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione

AICPA & CIMA, które wspólnie tworzą Association of International Certified Professional Accountants, podczas gali 2024 Awards Night & Christmas Party, która odbyła
Edukacja Szkoła SONUS organizuje bezpłatne warsztaty muzyczne dla przedszkoli w Radomiu
2024-12-12 | 23:00

Szkoła SONUS organizuje bezpłatne warsztaty muzyczne dla przedszkoli w Radomiu

Projekt „Przedszkolne nutki” organizowany przez szkołę Sonus skierowany jest do przedszkoli z Radomia i pobliskich miejscowości. W ramach akcji dzieci w wieku 5-6 lat wezmą udział
Edukacja „Twój region – Twoja przyszłość. Jak wykorzystać fundusze europejskie?” – spotka
2024-12-09 | 11:20

„Twój region – Twoja przyszłość. Jak wykorzystać fundusze europejskie?” – spotka

Wojewoda Podlaski Jacek Brzozowski, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym oraz Prezes Polskiej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Prawo

Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów

Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.