Komunikaty PR

Ale nuda! Czyli co robić w czasie zarazy?

2020-04-12  |  12:00
Biuro prasowe

Skutki panującej pandemii odczuwają niemal wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Nie chodzi tu tylko o jej negatywny wpływ na gospodarkę, ale przede wszystkim na obostrzenia, które mają na celu chronić nasze zdrowie. Jak więc zagospodarować wolny czas w momencie, gdy mamy ograniczoną możliwość przemieszczania się?

Odśwież znajomości

Przed pandemią wielu z nas mogło zaniedbywać znajomych, z którymi nie miało kontaktu na co dzień. Przykładowo, barierą mógł być brak czasu lub duża odległość. Teraz, gdy jesteśmy zmuszeni do pozostania w domu, warto zatroszczyć się
o utrzymanie relacji ze znajomymi, którzy nie mieszkają w tej samej miejscowości co my. Z pomocą przychodzą nam media społecznościowe lub popularne komunikatory, które możemy wykorzystać, aby odświeżyć stare znajomości i np. powspominać akademickie czasy.

Postaw na rozwój

Dużą ilość wolnego czasu, którą aktualnie spędzamy w domu, możemy także wykorzystać na swój rozwój osobisty. Wystarczy trochę posurfować po Internecie, aby znaleźć dodatkowe informacje na temat dziedziny, która nas interesuje. Co ciekawe, niektóre świadome marki wychodzą naprzeciw swoim klientom i dają im możliwość rozwijania swoich pasji wykorzystując do tego live streamy. Przykładem może być marka Olympus, która za pomocą swoich mediów społecznościowych prowadzi transmisję na żywo podczas, których każdy entuzjasta fotografii może poszerzyć swoją wiedzę związaną z tą dziedziną. Dodatkowo, marka Olympus w czasie pandemii umożliwia wszystkim chętnym bezpłatne konsultacje z doświadczonymi fotografami, którzy chętnie podzielą się swoimi umiejętnościami lub udzielą cennych rad. Alternatywą może być również dobra lektura, która zaspokoi nasz głód wiedzy.

Nadrób serialowe zaległości

Znajomy polecił nam dobry serial, ale nie mieliśmy czasu by go zobaczyć? Teraz jest świetna okazja, aby nadrobić zaległości. Zwłaszcza, że coraz popularniejsza staje się telewizja na żądanie, w której to my decydujemy co i kiedy chcemy oglądać. Do wspólnych seansów możemy również zaprosić resztę domowników zwłaszcza, gdy wcześniej nie było okazji na wspólne spędzanie czasu przed telewizorem.

Zrób wiosenne porządki

Czas spędzany w domu podczas pandemii możemy również spożytkować na porządki w naszym domu lub ogrodzie. Niektórym pomysł np. o posprzątaniu garażu
w normalnych okolicznościach nie przyszedłby do głowy, ale teraz to coś zupełnie innego. Każdy z nas szuka sposobów na poradzenie sobie z nudą, dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

Zadbaj o kondycję

Pamiętajmy, że w domu również możemy być aktywni fizycznie. Tu z pomocą przychodzą nam trenerzy personalni, z których duża część przeniosła swoją działalność do sieci. Większość z nich  motywuje swoich podopiecznych i zachęca do aktywności publikując filmy z autorskimi treningami, które na tą chwilę są najlepszą alternatywą dla osób chcących utrzymać dobrą kondycję lub zrzucić zbędne kilogramy. Co ciekawe, niektóre kluby fitness poszły o krok dalej dając swoim klientom możliwość wypożyczenia sprzętu niezbędnego do treningów.

Jak widać możliwości na spędzenie wolnego czasu w trakcie pandemii mamy kilka. Którą z nich wybierzemy zależy tylko od nas. Możemy postawić na sport, rozwój wiedzy, odświeżenie kontaktów czy zrobienie wiosennych porządków. Możemy też  wymyślić swój autorski plan na kreatywne spędzenie wolnego czasu i wyjście
z pandemii z nowymi umiejętnościami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 01:00

Jak dbać o prawa autorskie?

Od 1995 roku dzięki inicjatywie UNESCO obchodzimy 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji powinniśmy przyjrzeć się dobrym praktykom dbania o prawa autorskie, np. dorobkowi Tove Jansson, autorki Muminków.
Kultura Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024
2024-04-16 | 20:00

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego 2024

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” serdecznie zaprasza wszystkich na obchody Międzynarodowego Dnia Języka Chińskiego ONZ. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia
Kultura Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna
2024-03-28 | 15:00

Przyszłość historycznych holenderskich wiatraków jest bezpieczna

Partnerstwo – z Fundacją Światowego Dziedzictwa Kinderdijk – będzie polegało na wykorzystaniu wiedzy technicznej AkzoNobel oraz innowacyjnych powłok firmy w celu konserwacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Postępowania sądowe w Polsce trwają coraz dłużej. Wydłuża się zwłaszcza czas w sprawach gospodarczych

Czas trwania postępowań sądowych, zamiast maleć, w ostatnich latach wzrósł. W przypadku spraw gospodarczych przewlekłość procesów może oznaczać paraliż działalności firmy, a w konsekwencji nawet jej upadłość. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej receptą na ten stan rzeczy powinna być informatyzacja systemu sądowego, zwiększenie jego finansowania oraz ograniczenia zakresu przypadających do rozstrzygnięcia spraw, w których orzeczenia nie wymagają kompetencji sądów. Niepotrzebna jest też procedura gospodarcza.

Transport

Mazowieckie lotniska będą mogły wkrótce obsłużyć 40 mln pasażerów rocznie. Trwają przygotowania do modernizacji na Okęciu i w Modlinie

Lotnisko Chopina, które właśnie obchodziło 90. urodziny, może w tym roku obsłużyć nawet 20 mln pasażerów. To o 10 proc. więcej niż rok  temu. Aby sprostać rosnącemu ruchowi turystycznemu w kolejnych latach, potrzebne jest jednak zwiększenie przepustowości. Planowana rozbudowa do 2028 roku pozwoli obsługiwać rocznie nawet 30 mln pasażerów. Łącznie z możliwościami lotnisk w Modlinie i Radomiu ma to być ok. 10 mln pasażerów więcej.

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.