All in! Games podpisuje list intencyjny z ARP Games
All in! Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wydawca gier komputerowych ogłosił podpisanie listu intencyjnego z ARP Games, jedynym w Polsce akceleratorem gier video. Jest on odpowiedzialny za powstanie m.in. gry Lumberhill, jednego z tytułów wchodzącego w skład portfolio krakowskiego wydawnictwa. List intencyjny został zawarty na okres 3 miesięcy.
Przedmiotem podpisanego listu intencyjnego jest określenie ramowych zasad współpracy, które będą zmierzać do wspólnego powołania nowego podmiotu na rynku gier komputerowych.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z ARP Games i w związku z tym postanowiliśmy kontynuować to partnerstwo. Nowy podmiot będzie się zajmować akceleracją zespołów developerskich. Będzie to kolejna forma naszego wkładu w rozwój branży. Liczymy że dzięki połączeniu doświadczenia ARP Games w zakresie tworzenia programów akceleracyjnych, z naszą znajomością rynku, uda nam się zaoferować studiom developerskim wartościowy program rozwoju. Dzięki akceleratorowi będziemy też mieć możliwość współpracy z większą liczbą zespołów developerskich, będziemy współpracować przy większej liczbie projektów, a więc będziemy też mieć większe szanse na znalezienie kolejnego Ghostrunnera czy Tools Up! – wyjaśnia Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games.
W ramach ramowych założeń współpracy rozwój projektu będzie finansowany ze środków pozyskanych od inwestorów prywatnych lub instytucjonalnych.
All in! Games będzie odpowiedzialny za wydawanie gier stworzonej przez spółkę, pozyskanie dla niej inwestorów, prowadzenie z nimi negocjacji, zapewnienia obsługi prawnej i prowadzenia wszystkich działań związanych z pozyskaniem finansowania. Natomiast ARP Games będzie zarządzać projektem od strony merytorycznej, poszukiwać interesujące projekty, prowadzić rekrutacje na kluczowe stanowiska w spółce (m.in. prezesa zarządu, CFO, producentów), a także nadzorować realizację.
Niedawno All in! Games ogłosił zawiązanie nowych spółek zależnych. Będą to studio developerskie i technologiczne Iron Bird Creations, a także Happy Little Moments, które zajmować się będzie tworzeniem gier i aplikacji na platformy PC oraz Nintendo Switch mających na celu kreowanie nowych systemów sprzedaży.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.