Komunikaty PR

ALTEN Polska z tytułem Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021

2021-05-27  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.

Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Do pobrania info_pras ( 0.02 MB )

Wartości, które doceniają pracownicy

ALTEN Polska to już blisko 700 pracowników, których opinia zdecydowała w 2020 o przyznaniu certyfikatu Great Place to work. Co więcej, dzięki pozytywnemu wynikowi audytu ekspertów Instytutu Great Place to Work, firma uzyskała tytuł Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021 w kategorii firm powyżej 500 pracowników - „Technologie informatyczne / Doradztwo w zakresie IT”. Dodatkowo otrzymała wyróżnienie Rzecznika Standardu Etyki, przyznawanego przez United Nations Global Compact Network Poland. Takie wyróżnienia to dowód, że ALTEN Polska tworzy stabilne i atrakcyjne miejsce pracy, wysoko cenione przez pracowników.

Dzisiejsze wydarzenia są potwierdzeniem skutecznie realizowanej strategii firmy, opartej na trzech wartościach:

  • Rozwoju ludzi
  • Budowaniu kultury inżynieryjnej i technologicznej
  • Zrównoważonego wzrostu

W ALTEN Polska mówimy: Let your talent shine. You grow, we grow! Nasz zespół tworzą wyjątkowi ludzie, którym staramy się zapewnić optymalną ścieżkę rozwoju i wspólnie sprawić, aby wspomniane hasło było żywe w całej organizacji.

„Nie jestem zaskoczona. To potwierdzenie tego, co czujemy i kim jesteśmy jako społeczność. Dziękuję pracownikom ALTEN za udział w ankiecie oraz audytorom za docenienie naszych inicjatyw, pracy i tego, co razem budujemy od kilku lat. Myślę, że nasi pracownicy są z nami, ponieważ mogą rozwijać się pod okiem osób, którym zależy na ich sukcesie. Wierzymy w ludzi, w ich potencjał i możliwości. Czas pandemii był swoistym sprawdzianem, który pokazał, że karma wraca!” – mówi Ewa Gumula, Managing Director ALTEN Polska.

Niby zdalnie, ale nadal blisko!

Tytuł zdobywamy po raz pierwszy. Rozwijamy się, doskonalimy i poznajemy co to znaczy - i czego potrzeba - aby być wspaniałym miejscem pracy. Ostatni rok przyniósł wiele cennych lekcji. Bycie wspaniałym miejscem pracy wymaga od nas zrozumienia i zdolności patrzenia z punktu widzenia pracownika, jego potrzeb oraz wartości. a także zwrócenia uwagi na systemy społeczne, kulturowe i ekonomiczne, w których wszyscy żyjemy. 

„Pandemia nie przeszkodziła naszym pracownikom w realizacji zespołowych czy indywidualnych celów. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mając mniej możliwości interakcji, rosnąc w tempie 30% rocznie, relacje i nastroje pracowników pozostają niezmiennie bardzo dobre.” – stwierdza Katarzyna Staszel, Talent Team Manager w ALTEN Polska.

„Przy tej okazji, dziękujemy wszystkim pracownikom za udział w badaniu, zaangażowanie w prowadzonych projektach oraz wspaniałą atmosferę współpracy każdego dnia! Bez względu na to, czy pracujemy w biurze czy zdalnie.” – dodaje Paweł Zieliński, Marketing & Communication Officer.

Tytuł Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2021 potwierdza, że ALTEN Polska jest w elitarnym gronie najlepszych pracodawców w Polsce, którzy z sukcesem budują nie tylko odpowiedzialny biznes, ale przede wszystkim rozwijają wyjątkowe relacje z pracownikami, dbając o ich rozwój i poczucie spełnienia w pracy. Przed nami kolejne wyzwania, idziemy naprzód budując kulturę doświadczeń hybrydowych.

O firmie:

ALTEN Polska jest częścią ALTEN Group - głównego partnera technologicznego globalnych klientów, który w ciągu 30 lat stał się wiodącym europejskim dostawcą usług doradztwa inżynieryjnego i technologicznego (ECT). Zatrudniając ponad 37.000 pracowników (w tym 88% inżynierów), obecnych w ponad 25 krajach i osiągając obroty przekraczające 2 mld euro, wspiera strategie rozwoju swoich klientów. W zakresie wdrażania innowacji, badań i rozwoju oraz systemów informatycznych rozwijamy w Polsce bankowość i finanse, branżę lotniczą, kolejnictwo, motoryzację, branżę energetyczną, medycynę, telekomunikację, usługi doradcze oraz automatykę przemysłową.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Planet Partners sp.z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.