Komunikaty PR

ANIMARKT STOP MOTION FORUM 2024 OTWIERA ZGŁOSZENIA DO SEKCJI KONKURSOWEJ

2024-06-06  |  01:00
Biuro prasowe

Organizowany przez łódzki Momakin, Animarkt Stop Motion Forum wielu twórcom otworzył drogę do międzynarodowej kariery i przybliżył do realizacji marzeń. O podobną szansę mogą powalczyć kolejne projekty realizowane w technice poklatkowej podczas tegorocznej edycji forum. Właśnie ruszył nabór do konkursowej sekcji Pitching. Zgłoszenia, za pomocą onlinowych formularzy, można przesyłać do końca czerwca. 

Pitching – sekcja konkursowa Animarkt Stop Motion Forum – daje niecodzienną możliwość zaprezentowania projektu przed grupą ekspertów światowej sławy, producentami czy przedstawicielami kluczowych studiów produkcyjnych na świecie. To szansa na pozyskanie partnerów i zdobycie nagród, które wesprą twórcę w procesie produkcji filmu i otworzą przed nim ścieżkę międzynarodowej kariery.

– Animarkt Stop Motion Forum to wyjątkowe wydarzenie, które łączy fantastyczną kreatywność twórców z producenckim spojrzeniem. Uczestnikom pitchingu chcemy zapewnić wsparcie, które jest szczególnie ważne na początku pracy nad projektem. Dlatego od lat naszymi partnerami są studia, organizacje i festiwale, które fundują nagrody twórcom. W tym roku to na najlepszych czekają akredytacje na kluczowe branżowe festiwale, wsparcie dystrybucyjne czy koproducenckie – mówi Paulina Zacharek, prezeska Momakin, organizatora forum.

Zgłoszenia do Animarkt Pitching jak zwykle mają dwa formaty: krótkie projekty w developmencie, posiadające przynajmniej pierwszą wersję scenariusza i trwające nie dłużej niż 25 minut. Drugi format to projekty filmów fabularnych, seriali lub odcinków specjalnych będących na różnym etapie realizacji. Warunkiem koniecznym w obu przypadkach jest to, by 80% animacji była zaplanowana do realizacji techniką poklatkową. Po raz kolejny pitchingowe zgłoszenia muszą zawierać plan zrównoważonej produkcji filmu, który będzie stanowić 10% oceny całego projektu.

– Szukamy oryginalnych pomysłów, nowatorskich rozwiązań i poruszających opowieści. Zdajemy sobie sprawę, jak duży wyzwaniem dla środowiska są działania związane z produkcją filmową, dlatego szukamy rozwiązań, które pozwolą ten negatywny wpływ minimalizować. Stąd pomysł, by do sekcji pitchingowej włączyć kryterium poświęcone zielonej produkcji – wyjaśnia Marianna Piskorz, producentka forum.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybierze po 10 projektów w każdym formacie. Twórcy 20 najlepszych projektów otrzymają od wsparcie, które pozwoli im lepiej przygotować swoje pitchingowe wystąpienie. Każdy z nich odbędzie sesje treningowe dotyczące technik prezentacji, wystąpień, przygotowania scenariusza czy zielonej produkcji.

Twórcy najlepszych projektów jesienią powalczą w Łodzi o nagrody i możliwość zaprezentowania swoich projektów przed najważniejszymi postaciami w branży, dzięki czemu przybliżą się do realizacji swoich pomysłów. Na zgłoszenia do sekcji Pitching organizatorzy czekają do 30 czerwca, wyniki zostaną ogłoszone 15 lipca

Animarkt Stop Motion Forum odbędzie się między 13 a 17 października w Łodzi. W programie poza konkursową częścią pitchingów i warsztatami, znajdą się też masterclassy i panele dyskusyjne. Nie zabraknie także spotkań skupiających się na nawiązywaniu kontaktów w branży czy sesji rekrutacyjnych do światowych studiów animacji. 

___

Więcej o wydarzeniu na www.animarkt.pl.

Link do formularza zgłoszeniowego Pitching: https://forms.gle/ktacoH4BjQTjHKTN8

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.