Aplikacje bezpieczeństwa Bitdefendera chronią użytkowników Androida przed prześl
Niestety, ciągle rośnie rynek aplikacji, które monitorują urządzenia z systemem operacyjnym Android. Zainstalowane programy ukrywają się w urządzeniach, czasem kamuflują jako nieszkodliwe serwisy. Ponadto, często działają w trybie administracyjnym, a więc mają najwyższy poziom dostępu. Mogą być jednak wykrywane przez dobre aplikacje bezpieczeństwa. Laboratorium AV-TEST sprawdziło, co potrafią obecnie systemy antywirusowe.
Badaniu poddano łącznie 17 aplikacji bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego Android. Każdy z nich poddano 29 razy próbie wykrycia stalkerwarey. Naturalnie znalazł się wśród testowanych aplikacji również program firmy Bitdefender, który ujawnił wszystkie złośliwe aplikacje. W całym teście program Bitdefender Mobile Security 3.3 otrzymał maksymalną liczbę punktów w każdej z trzech kategorii: ochrona; wydajność; użyteczność. Podsumowaniem dobrego wyniku testu jest przyznane wyróżnienie – AV TEST Certyfikat Android.
Czy sam użytkownik może zorientować się, że dzieje się coś niedobrego? Owszem, często na urządzeniach z systemem operacyjnym Android pojawiają się charakterystyczne znaki. Do najważniejszych nieprawidłowości należą:
- niezwykle szybkie rozładowywanie baterii i spowolnienie działania aplikacji,
- większy pobór danych,
- zakłócenia podczas połączeń telefonicznych.
Jak pozbyć się złośliwej aplikacji? Przede wszystkim trzeba pamiętać o jednym: musiała ona zostać celowo zainstalowana na urządzeniu. Oznacza to, że ktoś miał do niego dostęp i zna wszelkie hasła. Czyli muszą być one jak najszybciej zmienione. Powinna zostać również zainstalowana aplikacja bezpieczeństwa. W szczególnych sytuacjach eksperci zalecają nawet wymianę aparatu.
żródło: bitdefender.pl;marken.com.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.