Komunikaty PR

ARTE.TV Z CYKLEM FILMÓW: OSTATNI DZWONEK DLA ŚRODOWISKA – COP 2024

2024-11-14  |  10:45
Biuro prasowe

Środowisko naturalne jest fundamentem naszego życia i źródłem wielu zasobów, od powietrza, którym oddychamy, po wodę i żywność, które są niezbędne dla naszego przetrwania. Za sprawą naszych działań i nieustannego postępu technologicznego, przyroda znajduje się w coraz większym zagrożeniu. Zmiany klimatyczne, wzrost poziomu zanieczyszczeń oraz intensyfikacja ekstremalnych zjawisk pogodowych – wszystkie te czynniki pokazują, jak pilnie potrzebujemy globalnych działań, by chronić świat, który nas otacza. Międzynarodowe konferencje klimatyczne, jak ta trwająca teraz w Baku, mają znaleźć rozwiązania. Czy mamy jeszcze szansę na powstrzymanie postępującej degradacji naszej planety czy raczej postapokaliptyczne wizje świata to już nie fantastyka, a nasza przyszłość? Serwis streamingowy ARTE.tv, przygotował cykl filmów o zagrożeniach, jakim musimy stawić czoła, jak o gatunek.

Rządy państw rozwiniętych i rozwijających się wiedzą, że konieczna jest wspólna odpowiedzialność, a także podjęcie globalnych starań o ochronę środowiska. Mająca miejsce w stolicy Azerbejdżanu Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, COP 2024, ma być szansą na wypracowanie rozwiązań, które pozwolą skuteczniej przeciwdziałać skutkom ocieplenia klimatu, wpłyną na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i zapewnią wsparcie finansowe dla państw najbardziej odczuwających negatywne skutki tych zmian. To spotkanie może przynieść konkretne rezultaty, niezbędne, by zmierzyć się z kryzysem klimatycznym.

Dla osób, które chcą zgłębić temat ochrony środowiska i lepiej zrozumieć mechanizmy zmian klimatycznych, bezpłatna platforma streamingowa ARTE.tv przygotowała produkcje odkrywające piękno naszej planety, ale także ukazujące jej kruchość. Są one nie tylko źródłem wiedzy, lecz także motywacją do działania na rzecz przyszłości Ziemi.

„Frankenstream”

Czteroodcinkowa seria dokumentalna, która wnikliwie analizuje rozwój i skutki technologii streamingowych, przyrównując je do współczesnego monstrum, inspirowanego historią Frankensteina. Dokument w kolejnych odcinkach pokazuje, jak globalne platformy streamingowe zrewolucjonizowały internet, jednocześnie niosąc za sobą ogromne wyzwania społeczne i ekologiczne. W każdym odcinku można zobaczyć archiwalne nagrania wywiadów i analiz, ukazujące, jak streaming wpływa na współczesne społeczeństwo i środowisko. Seria zwraca uwagę na niewidoczne skutki boomu na treści cyfrowe, który staje się coraz bardziej destrukcyjny zarówno dla naszego stylu życia, jak i dla planety.

FRANKENSTREAM | ARTE.TV

„Ziemia na krawędzi”

Dokument analizuje przyszłość naszej planety, zmuszonej do walki z konsekwencjami przeludnienia i nadmiernej konsumpcji. Film ukazuje skalę wpływu, jaki codzienne działania człowieka wywierają na ekosystemy i dostępność zasobów naturalnych, wskazując, że bez podjęcia pilnych działań wiele regionów może stać się niezdatnych do życia przed końcem XXI wieku. Twórcy koncentrują się na możliwościach hamowania zmian klimatycznych i zredukowania degradacji środowiska naturalnego, a także na tym, jak możemy odbudować relację z naszą planetą, by zapewnić przyszłym pokoleniom bezpieczniejsze życie.

ZIEMIA NA KRAWĘDZI | ARTE.TV

„Chaudun”

Film przenosi widzów w czasie i przestrzeni: znajdujemy się w roku 1895 w małym alpejskim miasteczku Chaudun, położonym we Francji. Po latach zmagań z degradacją środowiska, mieszkańcy tej osady – cierpiąc z powodu wyjałowionej ziemi i intensywnego wylesiania – decydują się sprzedać swoją ziemię państwu i opuścić swoje domy. Film przybliża dramatyczne wybory, jakich musieli dokonać tamtejsi autochtoni żyjący w tym regionie od pokoleń oraz próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy byli oni odpowiedzialni za katastrofę ekologiczną, która ich dotknęła, czy też padli ofiarą polityki ówczesnych elit.

CHAUDUN | ARTE.TV

„Siostry Ziemi”

Inspirujący dokument przedstawiający kobiety z wiejskich społeczności, które działają na rzecz wzajemnej pomocy i ekologicznej współpracy. W wielu polskich wsiach powstają grupy wsparcia, które nie tylko dzielą się nasionami, narzędziami ogrodniczymi i umiejętnościami, ale też tworzą sieć wzajemnej wymiany, która sprzyja budowaniu społeczności opartej na empatii i solidarności. Bohaterki tego dokumentu wierzą w moc wspólnoty i nowe formy harmonijnego współżycia z naturą.

SIOSTRY ZIEMI | ARTE.TV

 

 

O ARTE.tv

ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tv ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE - filmy fabularne i dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce.

Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie https://www.youtube.com/c/ARTEtvDokumenty.

Więcej informacji i nowości:

FB http://facebook.com/ARTEpopolsku

Instagram https://www.instagram.com/arte.tv_pl

Tik-Tok https://www.tiktok.com/@artetv_pl

Twitter https://twitter.com/ARTEpl

Aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z nowościami ARTE.tv można zapisać się na stronie https://www.arte.tv/pl/articles/newsletter

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.