Arval startuje z platformą telematyczną Arval Connect
NBS Communications
Krucza 16/22
00-526 Warszawa
bkrowicka|nbs.com.pl| |bkrowicka|nbs.com.pl
511 917 929
nbs.com.pl
Niedobory półprzewodników oraz presja inflacyjna mają obecnie bezpośredni wpływ na funkcjonowanie firm. Jednocześnie wzrasta znaczenie społecznej odpowiedzialności biznesu, a firmy są coraz bardziej świadome konieczności przyspieszenia transformacji energetycznej. Kontrola kosztów i pozytywne działania w zakresie ochrony środowiska są obecnie na szczycie listy priorytetów w przedsiębiorstwach. Aby wspierać klientów w realizacji tych celów, Arval zmodernizował dotychczasową ofertę usług połączonych (tzw. connected services) Arval Active Link i uruchomił odświeżoną platformę telematyczną pod nazwą Arval Connect.
Arval od 10 lat inwestuje w telematykę i obecnie w wynajmowanej flocie ma już 400 000 pojazdów podłączonych do sieci. Ambitnym celem firmy, ogłoszonym w strategii Arval Beyond, jest włączenie do sieci 1,5 miliona pojazdów (75% wynajmowanej floty) do końca 2025 roku.
Arval Connect - korzyści dla klientów:
- optymalizacja całkowitego kosztu posiadania (TCO): na przykład poprzez identyfikację sposobów na zmniejszenie zużycia paliwa (do 16% oszczędności),
- poprawa bezpieczeństwa i bardziej zrównoważona flota: poprzez zapewnienie spersonalizowanego profilu zachowań kierowców i promowanie bezpieczeństwa na drogach (zmniejszenie liczby wypadków nawet o 25%) z wykorzystaniem szkoleń Arval Driving Academy oraz analizowanie możliwości elektryfikacji floty i zmniejszanie emisji CO2,
- bardziej wydajni pracownicy: możliwość przydzielania pilnych zadań i optymalizacja czasu spędzanego na prowadzeniu samochodu.
Klienci otrzymują indywidualne wsparcie w trakcie wdrożenia projektu, by proces onboardingu aut i kierowców zakończył się sukcesem.
– W czasach, gdy firmy ściśle monitorują emisję CO2 i flotę, chcemy pomóc klientom w realizacji ich celów poprzez inteligentną mobilność. Arval Connect to narzędzie doradcze w zakresie wynajmu, które umożliwia osiąganie wymiernych korzyści i podejmowanie lepszych decyzji. Oferujemy innowacyjne podejście do promocji bezpiecznej i świadomej ekologicznie jazdy – komentuje Alain van Groenendael, Prezes i Dyrektor Generalny Arval.
System Arval Connect został już wdrożony w 22 krajach, w tym w Polsce.
– Mocną stroną Arval Connect jest to, że nasze rozwiązanie jest gotowe do użycia „od ręki”. We flocie składającej się z pojazdów Arval, wszystkie dane o samochodach i umowach są automatycznie pobierane na platformę i uzupełniane o dane telematyczne. Także transakcje z kart paliwowych są automatycznie przesyłane i łączone z aktywnością pojazdu w celu monitorowania zużycia paliwa. Klienci zyskują więc duże wsparcie bez dodatkowego obciążenia pracą administracyjną – mówi Maciej Przyborowski, Connected Cars & Mobility Manager w Arval Service Lease Polska.
![Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL] Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/703287956/depositphotos-386621210-l,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sytuacja na rynku samochodów w Polsce korzystna dla branży leasingu i MŚP [RAPORT EFL]

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Polski rynek dóbr luksusowych rośnie, Mercedes odpowiada
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.