AstraZeneca dołącza do partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju
Podczas III edycji Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030 ogłoszono nowych sygnatariuszy „Partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Polsce”. Wśród grona podmiotów, które dołączyły do inicjatywy, znalazła się globalna firma biofarmaceutyczna AstraZeneca.
W czwartek, 8 października odbyła się kolejna edycja Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030, które jest platformą wymiany doświadczeń, debaty oraz współpracy w celu realizacji założeń zrównoważonego rozwoju (ang. Sustainable Development Goals, SDGs) i upowszechniania wiedzy w tym obszarze. Celem tegorocznej edycji, która z powodu pandemii COVID-19 została zorganizowana jako wydarzenie online, było znalezienie odpowiedzi na pytania związane z obecnym światowym kryzysem wywołanym koronawirusem.
Przystąpienie do „Partnerstwa na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju w Polsce” wpisuje się w politykę AstraZeneca. Dla nas zrównoważony rozwój nie jest tylko pustym hasłem. Od dawna realizujemy przedsięwzięcia wpisujące się w ideę „sustainability”, ze szczególnym uwzględnieniem działalności na rzecz ochrony środowiska, etycznej działalności biznesowej i z dbałością o pacjentów – powiedziała Jolanta Wyszyńska, VP Compliance - Global BBU Comercial&Medical and Europe&Canada Region w AstraZeneca. Wpisując się w globalne trendy społecznej odpowiedzialności biznesu, w siedzibie firmy wprowadzono proekologiczne rozwiązania, programy pracownicze i realizowane są założenia biznesowe, zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Między innymi implementowany został program „Ambition Zero Carbon”, który zakłada zerową emisję dwutlenku węgla w działalności AstraZeneca na całym świecie do 2025 roku. Jednocześnie firma dąży do osiągnięcia ujemnego poziomu CO2 w całym łańcuchu dystrybucji do roku 2030. AstraZeneca zamierza wykorzystywać energię odnawialną i wymienić całą flotę pojazdów na elektryczne. Firma wspiera również lokalne społeczności, organizacje pacjenckie oraz inne podmioty, działające w zakresie ochrony zdrowia m.in poprzez: wolontariaty pracownicze, zbiórki dla domów dziecka, zbiórki dla hospicjów, dostarczanie masek, darowizny testów na koronawirusa.
Dołączenie do sygnatariuszy Partnerstwa to kolejny krok w ramach pogłębiania naszego zaangażowania w Polsce – na początku września AstraZeneca, jako pierwsza globalna firma biofarmaceutyczna, otrzymała status Centrum Badawczo-Rozwojowego – podkreślił Michał Janik, Site Director AstraZeneca Pharma Poland. Chcemy współpracować i razem z innymi organizacjami i firmami, angażować się w różnorodne projekty i aktywności aby wspierać wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju w Polsce.
Celem Partnerstwa jest zintegrowanie aktywności i współpraca przedstawicieli różnych środowisk. Inicjatywa zwiększa świadomość na temat przyjętych przez społeczność międzynarodową celów zrównoważonego rozwoju oraz ich znaczenia dla poszczególnych grup społecznych. Sygnatariusze dają przykład aktywnego zaangażowania i odpowiedzialnego wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju wewnątrz organizacji stanowiąc cenne źródło inspiracji dla innych.

Maksymalna wydajność, minimalne wymiary — Ohaus przedstawia wirówkę podłogową i

Medisept rozpoczyna milionowe inwestycje na Felinie

Jubileuszowa gala 10-lecia Fundacji Adamed.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.