Autoklawy produkowane w Polsce wsparciem dla szpitali w walce z koronawirusem
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Autoklawy to sprzęt medyczny do sterylizacji narzędzi, niezbędny w każdym szpitalu. W czasie epidemii urządzenia te są szczególnie potrzebne w wielu rejonach Europy. Dlatego szwajcarska firma, produkująca te urządzenia również w Polsce, zadeklarowała pomoc, w ramach której przekaże do europejskich szpitali (w tym także polskich) 100 nowoczesnych autoklawów o łącznej wartości 100 000 euro.
Autoklawy służą do sterylizacji narzędzi medycznych i są wymagane w każdej placówce ochrony zdrowia. Sterylizowanie narzędzi to bezwzględna konieczność, a obecnie w czasie stanu epidemicznego czynność ta musi być wykonywana zdecydowanie częściej, ponieważ lekarze pracują na „pełnych obrotach”. Zazwyczaj szpitale posiadają bardzo duże autoklawy lub wydzielone, główne sterylizatornie, w których sterylizuje się narzędzia. Jednak w czasach walki z wirusem, kiedy liczy się każda minuta, potrzebne są szybkie i przenośne urządzenia, które pozwalają zdecydowanie sprawniej wysterylizować narzędzia. Tak właśnie zrodziła się inicjatywa szwajcarskiej firmy Enbio, produkującej autoklawy m.in. w naszym kraju (w Dębogórzu). Dzięki niej do najbardziej potrzebujących szpitali trafi wysoko specjalistyczny sprzęt medyczny, niezbędny w walce z epidemią.
Urządzenia, które przekażemy m.in. do polskich, niemieckich i włoskich szpitali to aktualnie najmniejsze oraz najszybciej pracujące autoklawy parowe dostępne na rynku. Dzięki ich niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzą się w miejscach o ograniczonej przestrzeni, a w razie konieczności mogą być błyskawicznie przetransportowane do innych, potrzebujących placówek medycznych. Ponadto dużą korzyścią w kontekście walki z epidemią koronawirusa jest fakt, że przekazane autoklawy posiadają najszybsze cykle sterylizacyjne – z których najkrótszy trwa zaledwie 7 minut. W czasach, gdy każda minuta jest na wagę życia, autoklawy zdecydowanie przyspieszają czas, w którym pacjentom zostaje udzielone niezbędne wsparcie medyczne. Nasza pomoc dotyczy nie tylko szpitali polskich, niemieckich i włoskich – jesteśmy gotowi wspierać każdy kraj i każdą placówkę, która tego potrzebuje – komentuje Kamil Sikorski, Business Development Director w Enbio.
Autoklawy Enbio S pozwalają na jednoczesne sterylizowanie ośmiu pakietów narzędzi medycznych w jednym cyklu sterylizacyjnym.
Niebawem przekażemy autoklawy do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii, który prowadzi badania nad identyfikacją wirusa SARS-CoV-2. Dodatkowo kolejne autoklawy są przekazywane do szpitala w Lombardii oraz oczekujemy na odpowiedź ponad 30 włoskich szpitali, które obecnie określają swoje zapotrzebowanie na ten sprzęt medyczny. Nawiązujemy również kontakt ze szpitalami m.in. w Niemczech i Hiszpanii, którym zaoferowaliśmy naszą pomoc. Ponadto utrzymujemy kontakt z koordynatorem szpitali zakaźnych w Polsce, dedykowanych walce z koronawirusem – dodaje Kamil Sikorski, Business Development Director w Enbio.
Firma Enbio deklaruje pomoc wszystkim instytucjom, które zaangażowane są w walkę z epidemią Covid-19 i potrzebują autoklawów do sterylizacji narzędzi.
Jeśli jakaś instytucja lub szpital potrzebuje autoklawów parowych do szybkiej sterylizacji, proszona jest o kontakt pod adresem mailowym: info@enbio-group.com.

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.