Komunikaty PR

Autor sukcesu smartfonów Motorola w Polsce na czele meksykańskiego oddziału

2024-08-01  |  11:00
Biuro prasowe

Warszawa, 1 sierpnia 2024 r.: Alexander Zawadzki, dyrektor generalny polskiego oddziału Motorola, pokieruje marką na jednym z największych i najważniejszych pod względem sprzedaży rynków w Ameryce Łacińskiej. Motorola ogłosiła, że w ramach awansu w strukturach wewnętrznych, Zawadzki został nowym General Managerem meksykańskiego oddziału firmy.

Zarządzający polskim oddziałem Alexander Zawadzki przejął stery nad działalnością operacyjną firmy Motorola w Meksyku – kluczowym kraju Ameryki Łacińskiej, z dynamicznie rozwijającym się rynkiem mobilnym i prawie 130 mln populacją. Motorola jest drugą najpopularniejszą marką smartfonów w tym kraju (dane IDC za Q1/2024). Zawadzki jako General Manager wraca na dobrze znany mu rynek, gdzie w latach 2012-2020 zajmował stanowisko dyrektora sprzedaży – zarówno w kanałach retail jak i operatorskim.

Pochodzący z Peru Alexander Zawadzki posiada polskie korzenie i legitymuje się podwójnym obywatelstwem (polskim oraz peruwiańskim). Swoją karierę w firmie Motorola zaczynał niemal na początku swojej drogi zawodowej w roku 2000 – w międzyczasie rozwijał swoją znajomość rynku mobilnego, także pracując dla innych marek bezpośrednio lub pośrednio związanych z telekomunikacją lub elektroniką użytkową. Na stałe związany jest z firmą od 2011 roku.

Gdy Zawadzki dołączył do polskiego oddziału Motorola w sierpniu 2020 roku, udział marki w lokalnym rynku wynosił 7,4% (dane IDC za Q3/2020). Efektem jego czteroletniej kadencji na stanowisku dyrektora generalnego Motorola Polska jest osiągnięcie przez firmę pozycji trzeciej smartfonowej marki w naszym kraju z udziałem 15,8% (dane IDC za Q1/2024). Zespół, który zbudował i którym zarządzał przez ostatnie lata, osiągnął znaczny sukces – osiągając ponad dwukrotny wzrost udziału w segmencie smartfonów, pomimo dość trudnej sytuacji na globalnych rynkach i kilkuletniej stagnacji całej branży mobilnej.

- Ze względu na moje zawodowe, ale także osobiste doświadczenia i polskie korzenie, moja blisko 4-letnia przygoda w Warszawie była dla mnie wyjątkowym oraz budującym etapem kariery. Sama decyzja okazja się dla mnie niezwykle trudna, ponieważ czuję się mocno związany z Polską. Jestem dumny z tego, że wspólnymi siłami udało nam się zbudować w Polsce znakomity zespół, z którym razem odnieśliśmy cały szereg sukcesów na trudnym i bardzo konkurencyjnym rynku. Stworzyliśmy naprawdę mocną markę, o świetnej dynamice, która mam wrażenie mocno apeluje do polskich użytkowników. Widać to nie tylko w rosnących słupkach sprzedaży smartfonów Motorola w Polsce, ale też zdrowym modelu biznesowym oraz zainteresowaniu naszymi produktami ze strony mediów oraz nowych i powracających użytkowników. Przez ostatnie lata wprowadziliśmy do Polski zupełnie nowe modele, takie jak seria edge czy składane smartfony razr, dzięki którym Motorola przestała być kojarzona wyłącznie przez pryzmat producenta budżetowych smartfonów. Jestem pewien, że to dopiero początek pasma sukcesów naszej marki w Polsce  – podsumowuje Alexander Zawadzki.

Równolegle ze swoimi działaniami w Meksyku, Alexander Zawadzki do końca września br. będzie pełnił obowiązki dyrektora generalnego polskiego oddziału Motorola. W październiku zostanie ogłoszona nowa osoba, która przejmie jego obowiązki i zostanie nowym dyrektorem generalnym Motorola Poland.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dostawy poza domem, modernizacja floty i crowdshipping Biuro prasowe
2024-08-01 | 09:30

Dostawy poza domem, modernizacja floty i crowdshipping

Najnowsza edycja raportu „Green Last Mile Europe Report 2024” potwierdza, że choć greenwashing jest oczywisty, odnowienie floty, więcej dostaw poza domem, postęp technologiczny i
IT i technologie Odliczanie do DORA trwa. Organizacje finansowe muszą się przygotować
2024-08-01 | 01:00

Odliczanie do DORA trwa. Organizacje finansowe muszą się przygotować

Odliczanie do DORA trwa. Organizacje finansowe muszą się przygotować.  Cyberbezpieczeństwo i cyberodporność mają znaczenie dla każdej instytucji, niezależnie od branży. W
IT i technologie Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania
2024-07-31 | 13:00

Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania

W Polsce, we wsi Białka Tatrzańska u stóp największego ośrodka narciarskiego w kraju leży Hotel Bania Thermal & Ski. Wizytówką tego obiektu jest Karcma Bania. Budynek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.