AV-TEST zbadał antywirusy dla Androida Bitdefender z maksymalną oceną
W trakcie prowadzonych badań antywirusy miały dostęp do chmury publicznej, a tym samym możliwość codziennej i automatycznej aktualizacji sygnatur baz wirusów. Oprogramowanie testowano pod kątem możliwości w zakresie ochrony przed malwarem, wpływu na wydajność smartfona oraz użyteczność. W każdej z tych trzech kategorii produkt mógł otrzymać maksymalnie sześć punktów. Oprogramowanie Bitdefender Mobility Security 3.3. uzyskało maksymalną ocenę 18 punktów i otrzymało od AV-TEST certyfikat „Top-Product”.
AV-TEST w badaniu oceniającym zdolność antywirusów do wykrywania malware’u, sprawdzili możliwości antywirusów w zakresie przechwytywania złośliwego oprogramowania w czasie rzeczywistym oraz wykrytego w ciągu ostatnich czterech tygodni. W pierwszym przypadku AV-TEST wykorzystał 2993 próbki, zaś w drugim użył 2966 próbek.
Badacze oceniając wpływ antywirusów na wydajność smartfonów wzięli pod uwagę trzy kryteria: żywotność baterii, rytm pracy urządzenia w czasie normalnego użytkowania oraz generowany przez program ruch sieciowy. W części związanej z badaniem użyteczności AV-TEST weryfikował oprogramowanie antywirusowe pod kątem wysyłania fałszywych ostrzeżeń podczas instalacji legalnych programów z Google Play Store (1925 próbek) oraz innych źródeł (1294 próbki).
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.