Komunikaty PR

AXI IMMO i 108 AGENCY wprowadzają Global Reach Logistics do Polski

2021-08-03  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Rykowska
AXI IMMO Group

Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com

Global Reach Logistics (GRL), zewnętrzny dostawca usług logistycznych (3PL), wynajął 11 680 mkw. powierzchni magazynowej w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Poznań. Transakcja ta to kooperacja firm AXI IMMO oraz czeskiej firmy doradczej 108 AGENCY, które na co dzień realizują wspólne projekty w organizacji IRELS, skupiającej międzynarodowych specjalistów w sektorze nieruchomości logistycznych. Zaangażowanie obu podmiotów pozwoliło dotychczas na reprezentowanie interesów klienta zarówno na polskim, jak i czeskim rynku magazynowym.

GRL jest partnerem 3PL w branży ecommerce, dostarczającym kompleksowe, zintegrowane rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw i realizacji zamówień dla detalistów internetowych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Europie. Wizja firmy opiera się na pozyskiwaniu surowców, wytwarzaniu produktów i dystrybucji wyrobów gotowych, aby umożliwić klientom realizację ich celów.

- Cieszymy się z rozszerzenia naszego rozwoju operacyjnego i rozwiązań logistycznych na Europę. Otwarcie nowej lokalizacji w Polsce było logicznym podejściem do zaspokojenia bieżącego zapotrzebowania klientów, oferując strategiczną lokalizację z dostępem do głównych połączeń transportowych, łączących Europę Wschodnią z Zachodem. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój firmy i stworzenie zoptymalizowanego rozwiązania dla detalistów e-commerce – komentuje Henry Qi, Dyrektor Zarządzający Global Reach Logistics.

- W związku z Brexitem i atmosferą z nim związaną klienci poszukali możliwych rozwiązań. Decyzja o wyborze tego obiektu pozwoli współpracować im ze swoimi klientami na całym świecie – mówi Harry Johnson, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w GRL. - To ważny czas dla rozwoju firmy i jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać pracowników w naszym zespole wraz z rozbudową tego obiektu – dodaje Harry Johnson.

Transakcja najmu udała się dzięki obecności firmy AXI IMMO w sieci IRELS. Celem organizacji jest rozwój współpracy i realizacji międzynarodowych projektów logistycznych dla klientów firm stowarzyszonych. Zarówno firma AXI IMMO, jak i 108 AGENCY są członkami IRELS niemal od początku powstania sieci w 2017 roku.  

- Wprowadzenie Global Reach Logistics do Polski to udana kooperacja w ramach międzynarodowej organizacji IRELS i lokalnej współpracy z czeską firmą 108 AGENCY. Odnośnie samej transakcji, klient poszukiwał dużej, dobrze skomunikowanej logistycznie powierzchni, najlepiej dostępnej od ręki lub w parkach magazynowych z krótkim terminem do oddania. W wyniku analizy i przedstawieniu kilku wariantów na rozwój na polskim rynku firma Global Reach Logistics zdecydowała się przyjąć ofertę Prologis Park Poznań i wypełni w 100% jeden z dostępnych budynków – powiedział Piotr Roszkowski, Associate Director, Industrial & Logistics, AXI IMMO.

- Global Reach Logistics to nasz wieloletni klient, który zdecydował się na rozwój działalności na kolejnym europejskim rynku. Bez zawahania zdecydowaliśmy się polecić AXI IMMO jako naszego doświadczonego partnera i eksperta na polskim rynku nieruchomości magazynowych, który dodatkowo jest członkiem organizacji IRELS – dodaje Jakub Holec, CEO, 108 AGENCY.

- Prologis Park Poznań spełnił kluczowe wymagania naszego klienta, zapewniając strategiczną lokalizację, która będzie wspierać jego rozwój na terenie Polski, oferując nowoczesną powierzchnię logistyczną praktycznie od ręki. Jestem przekonany, że Global Reach Logistics będzie z satysfakcją odkrywał kolejne atuty naszego poznańskiego parku i cieszymy się na przyszłą współpracę – podsumowuje Damian Zdunkiewicz, Leasing Manager Prologis.

Prologis Park Poznań to nowoczesne centrum logistyczne składające się z czterech budynków magazynowo biurowych oferujących łącznie ponad 43 000 mkw. powierzchni klasy A. Park dystrybucyjny jest doskonale skomunikowany z autostradą A2, do której prowadzi leżąca w sąsiedztwie droga ekspresowa S11 - wschodnia obwodnica Poznania i trasa na południe Polski. Bezpośrednio przy parku przebiega droga krajowa DK92, prowadząca we wszystkich głównych kierunkach - na północ ku Szczecinowi, na zachód do Niemiec i na południe do Czech. Dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa oraz szerokie place manewrowe sprawiają dogodne warunki do rozwoju dla firm z sektora logistycznego.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Gotowe domy od KM Building Biuro prasowe
2021-09-27 | 13:00

Gotowe domy od KM Building

Obecnie większość nowych mieszkań czy domów wyprzedaje się na etapie „dziury w ziemi”. Na rynku można jednak nadal znaleźć atrakcyjne oferty nieruchomości, gdzie termin
Nieruchomości Targi Mieszkań i Domów wróciły, a wraz z nimi premiery
2021-09-27 | 12:00

Targi Mieszkań i Domów wróciły, a wraz z nimi premiery

W ostatni weekend września, 25 i 26 września odbyły się Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu. Na to wydarzenie deweloperzy, eksperci rynku nieruchomości, a przede wszystkim klienci
Nieruchomości Rząd na razie odpuści najem krótkoterminowy?
2021-09-27 | 07:00

Rząd na razie odpuści najem krótkoterminowy?

Cały rynek najmu mocno odczuł pandemię koronawirusa. Nie można jednak zapominać, że najem krótkoterminowy został najbardziej dotknięty przez ograniczenia w poruszaniu się oraz inne

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Firma

Handel

Spożycie piwa najniższe od dekady, a udział w strukturze konsumpcji alkoholu najniższy od 2003 roku. Trend spadkowy kontynuowany w 2021 roku

W 2020 roku Polacy wypili najmniej piwa od dekady – wynika z najnowszych statystyk opublikowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To m.in. skutek lockdownów i nieczynnej przez wiele miesięcy gastronomii. Trend spadkowy jest kontynuowany w 2021 roku. Spadła też całkowita ilość alkoholu spożywana w postaci piwa, a jego udział w strukturze spożycia alkoholu spadł do najniższego poziomu od 2003 roku. Wynika to m.in. ze spadku zainteresowania piwami mocnymi i szybkiego rozwoju segmentu piw bezalkoholowych.

Handel

Polskie firmy rzadko decydują się na zagraniczną ekspansję. Najłatwiej przychodzi to branży technologicznej

– Każda firma już na początku swojej działalności powinna myśleć o zagranicznej ekspansji – mówi Nobu Ota, partner w firmie konsultingowej Oxygy. Statystyki pokazują, że rodzime przedsiębiorstwa mają z tym jednak problem i choć relacja eksportu do PKB systematycznie rośnie, wciąż relatywnie niewiele firm myśli o sprzedaży swoich produktów i usług za granicę. Najłatwiej przychodzi to start-upom i przedsiębiorstwom z branży technologicznej, które już na starcie są gotowe na skalowanie swojego biznesu poza rodzimym rynkiem.

Handel

Na ponad tysiąc zielonych budynków w Polsce tylko 17 to hotele. Ekologia wchodzi jednak na stałe do hotelarstwa

W Polsce zielone budownictwo zyskuje na popularności z każdym rokiem. Odzwierciedlają to statystyki Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, według których powierzchnia użytkowa budynków objętych zielonymi certyfikatami wzrosła aż o 35 proc. na przestrzeni ostatniego roku. Ten zielony trend widać już nie tylko w biurach, ale i innych segmentach rynku nieruchomości, także w hotelach. I choć na 1,1 tys. certyfikowanych budynków w Polsce tylko 17 to hotele, to z każdym rokiem ich przybywa. Najnowszą taką inwestycją jest hotel Mercure Katowice Centrum, którego fasadę pokrywa jedna z największych w Polsce, blisko 18-metrowa ściana z żywych roślin. Inwestorem nowego hotelu jest uznany austriacki deweloper, firma UBM Development.