Komunikaty PR

Banki i ubezpieczyciele chcą jeszcze lepszej obsługi klientów. Pomóc ma SI

2024-02-16  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt
PR Solutions
Agencja PR

ul. Wodna 30/3
30-719 Kraków
info|prsolutions.pl| |info|prsolutions.pl
12 444 13 14
www.prsolutions.pl

Już ponad jedna trzecia banków na świecie jest na etapie pilotażowego wdrożenia rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję (SI) do wsparcia pracy swoich działów obsługi klienta. Wielkie nadzieje z SI wiąże także branża ubezpieczeniowa, która liczy na to, że sztuczna inteligencja pomoże zwiększyć personalizację doświadczeń klientów - wynika z dwóch nowych badań przeprowadzonych niedawno przez firmę badawczą Information Services Group (ISG).

ISG przeprowadziło swoje badania wśród menadżerów branży bankowej i ubezpieczeniowej pod koniec zeszłego roku. Wynika z nich, że w branży bankowej rozwiązania oparte o SI są już wykorzystywane w takich obszarach, jak bezpieczeństwo i zapobieganie oszustwom (66%), analizy predykcyjne (57%) oraz sprzedaż i marketing (54%). Teraz przyszła pora na obsługę klienta i poprawę doświadczeń klientów, bo to właśnie w ten obszar będą najczęściej skierowane wydatki w bankach w bieżącym roku.

„51% respondentów z branży bankowej planuje w 2024 roku inwestycje w platformy danych i/lub doświadczeń klientów, a prawie tyle samo, bo aż 48%, stwierdziło, że budowanie kultury zorientowanej na klienta będzie najwyższym priorytetem dla ich organizacji. Z kolei 37% będzie priorytetowo przekształcało wewnętrzne operacje w celu zaspokojenia oczekiwań klientów. 34% jest już na etapie pilotażowego wdrożenia rozwiązania opartego o SI związanego z obsługa klienta. To pokazuje skalę zainteresowania wykorzystaniem sztucznej inteligencji do poprawy obsługi klienta i personalizacji jego doświadczenia w branży bankowej” – komentuje wyniki badań Krzysztof Lewiński, CEO w Armatis Polska, jednego z największych outsourcerów obsługi klienta i sprzedaży w Europie.

Podobny kurs na wdrażanie rozwiązań opartych o SI w contact center widać wśród ubezpieczycieli, wśród których aż 39% wierzy, że pomoże ona w personalizacji doświadczeń klientów. Ponadto 33% twierdzi, że generatywna sztuczna inteligencja będzie miała pozytywny wpływ zarówno na świadczenie obsługi klienta, administrowanie politykami, jak i produktywność pracowników.

Co ciekawe, banki i firmy ubezpieczeniowe już teraz należą do branż z najlepszą obsługą klienta. W Polsce - według niedawnych badań Armatis Customer Experience Index – w rankingu zadowolenia klientów ustępują one nieznacznie jedynie branży handlowej i ecommerce. Ewidentnie jednak te wskaźniki nie są dla nich zadowalające.

„To bardzo pozytywna reakcja, bo dynamiczne zmiany technologiczne sprawiają, że klienci mają coraz większe oczekiwania dot. personalizowania usług, szybkich odpowiedzi i dostępności 24/7. Aby dostarczyć tego typu doświadczenia, banki i ubezpieczyciele muszą wprowadzać rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe, zaawansowaną analizę danych oraz wirtualnych agentów, jako uzupełnienie i pomoc dla ludzi pracujących w działach obsługi” – mówi Krzysztof Lewiński.

Pozytywny wpływ wykorzystania SI na poprawę standardu obsługi klienta potwierdzają także inne niedawne badania, które zostały przeprowadzone przez Worldwide Business Research USA (WBR) dla firmy Talkdesk. Ich wyniki pokazały, że 80% przedstawicieli branży bankowej wykorzystujących SI w contact center widzi znaczące przełożenie efektów prac tego działu na sukces ich strategii CX. W bankach, gdzie takie wdrożenia są ograniczone lub ich nie ma, podobną korelację zauważa jedynie 28% respondentów.

Dodatkowe informacje o Armatis

Armatis to firma wywodząca się z Francji, która od ponad 30 lat tworzy rozwiązania outsourcingowe dla przedsiębiorstw. Dotyczą one wielokanałowego wsparcia klienta, sprzedaży, helpdesku oraz innych rozwiązań B2C i B2B, które są dostarczane w ponad 14 językach i zgodnie z wizją zawartą w haśle „Your customer first”. Ofertę Armatis wyróżnia przede wszystkim elastyczność, która umożliwia klientom łatwe i szybkie skalowanie zespołu obsługi klienta i sprzedaży stosowanie do potrzeb, ale także know-how wynikający z ponad 30 lat działalności na rynku, innowacyjność i wypracowane procesy zarządzania. Armatis aktualnie zatrudnia na całym świecie ok. 9000 osób, a w Polsce ok. 2000.

Dodatkowe informacje na temat Armatis Polska są dostępne na stronie: https://www.armatis.com/pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość W Miechowie otwarto nowy oddział partnerski VeloBanku Biuro prasowe
2024-08-23 | 12:45

W Miechowie otwarto nowy oddział partnerski VeloBanku

Miechów zyskał nowy oddział partnerski VeloBanku. Mieści się przy ulicy Kilińskiego 1, zaledwie kilka kroków od Rynku Głównego. Ta nowoczesna placówka, otwarta od
Bankowość VeloBank rusza z kolejną promocją sprzętu dla firm od bolttech
2024-08-22 | 14:45

VeloBank rusza z kolejną promocją sprzętu dla firm od bolttech

Sierpień w VeloBanku to czas okazji dla przedsiębiorców poszukujących konkurencyjnej oferty najmu sprzętu elektronicznego. Dzięki współpracy z partnerem technologicznym, firmą
Bankowość VeloBank jeszcze bliżej klientów z nowym oddziałem w Rypinie
2024-08-22 | 14:40

VeloBank jeszcze bliżej klientów z nowym oddziałem w Rypinie

VeloBank otworzył nowy oddział przy ul. Mławskiej 4 w Rypinie, poszerzając swoją obecność w województwie kujawsko-pomorskim. Placówka partnerska, czynna w dni robocze od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.