Co czwarty ROR zakładany w Banku Pocztowym to Konto dla seniorów
ITBC Communication
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl
Niemal 25 procent rachunków zakładanych w ostatnich miesiącach w Banku Pocztowym to Konta w Porządku Plus przeznaczone dla seniorów. Jak podaje ZUS, który wspólnie z Bankiem Pocztowym w poprzednich latach działał na rzecz upowszechnienia usług finansowych wśród seniorów - obecnie już trzech na czterech emerytów pobiera świadczenia bezpośrednio na rachunek bankowy.
Już co czwarte konto zakładane w Banku Pocztowym to rachunek przeznaczony dla seniora. Od początku 2020 roku sprzedaż ROR dedykowanych tej grupie wiekowej stanowi średnio w miesiącu około 25% wszystkich kont otwieranych w Banku. W ostatnich latach Bank Pocztowy był jedną z kilku instytucji finansowych, które w ramach wspólnych działań z ZUS oferowały darmowe rachunki dla seniorów.
– Cieszy nas postępujący wzrost liczby seniorów korzystających z wygodnej i bezpiecznej formy otrzymywania świadczeń emerytalnych – na konto bankowe. To dla nas bardzo ważna grupa Klientów, dlatego z tym większym przekonaniem jesteśmy częścią tej zmiany, oferując produkty dopasowane do potrzeb osób starszych, które pozwalają im powoli wchodzić w nowocześniejszy świat bankowości. Szeroki dostęp do usług finansowych, który zapewniamy, eliminuje wykluczenie w dostępie do sektora bankowego – ze względu na wiek czy miejsce zamieszkania – to jeden z elementów naszej strategii rozwoju. Warto nadmienić, że obecnie niemal 40 procent rachunków otwartych w Banku Pocztowym, to rachunki dla seniorów, wszystkie umożliwiają korzystanie z bankowości elektronicznej, ale także z dedykowanego finansowania, które niedawno uruchomiliśmy – mówi Jakub Słupiński, p.o. Prezesa Zarządu Banku Pocztowego. – Większe ubankowienie osób starszych to także ich większe bezpieczeństwo – nie tylko to finansowe, ograniczające ryzyko współczesnych zagrożeń jak próby wyłudzeń „na wnuczka”. W dzisiejszych czasach to także zwiększenie bezpieczeństwa własnego zdrowia – dlatego także konta dla seniorów dają możliwość ograniczenia obrotu gotówkowego i częstych wizyt w banku na rzecz płatności bezgotówkowych i zdalnych form kontaktu z bankiem – dodaje Jakub Słupiński.
W poprzednich latach w ramach współpracy z ZUS Bank Pocztowy proponował seniorom przede wszystkim darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku, brak opłat za kartę oraz wpłaty i wypłaty w placówkach banku, a także darmowe przelewy. Obecnie w ofercie Banku znajduje się Konto w Porządku Plus, czyli przygotowany z myślą o seniorach ROR z możliwością obsługi w placówkach Banku i Poczty Polskiej, a także za pośrednictwem zdalnych kanałów – bankowości internetowej i mobilnej czy przez Infolinię Banku Pocztowego lub serwis IVR. Konto w Porządku Plus daje także możliwość skorzystania z usługi dostarczenia gotówki do domu przez listonosza, a do rachunku wydawane są karty płatnicze, jedna z kart do wyboru to karta z logo Caritas, która daje możliwość wspierania szlachetnych inicjatyw.
Z myślą o swoich najstarszych klientach Bank Pocztowy wprowadził również specjalną ofertę kredytu gotówkowego. Kredyt w Porządku z niską prowizją dla seniorów przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, których jedynym źródłem dochodu jest emerytura. Dodatkowe finansowanie w wysokości do 5000 złotych na okres maksymalnie 36 miesięcy seniorzy mogą uzyskać bez przestawiania bankowi dodatkowego zabezpieczenia. Z takiej oferty można skorzystać do 30 czerwca br. - w placówkach Banku Pocztowego i Poczty Polskiej, lub przekazać prośbę o kontakt listonoszowi.
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego obecnie około 7 mln Polaków pobiera świadczenia emerytalne. Jak podaje ZUS około 75 proc. z nich otrzymuje pieniądze bezpośrednio na konto bankowe.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.