Komunikaty PR

Co czwarty ROR zakładany w Banku Pocztowym to Konto dla seniorów

2021-06-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Michał Michalski
ITBC Communication

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl

Niemal 25 procent rachunków zakładanych w ostatnich  miesiącach w Banku Pocztowym to Konta w Porządku Plus przeznaczone dla seniorów. Jak podaje ZUS, który wspólnie z Bankiem Pocztowym w poprzednich latach działał na rzecz upowszechnienia usług finansowych wśród seniorów -  obecnie już trzech na czterech emerytów pobiera świadczenia bezpośrednio na rachunek bankowy.

Już co czwarte konto zakładane w Banku Pocztowym to rachunek przeznaczony dla seniora. Od początku 2020 roku sprzedaż ROR dedykowanych tej grupie wiekowej stanowi średnio w miesiącu około 25% wszystkich kont otwieranych w Banku. W ostatnich latach Bank Pocztowy był jedną z kilku instytucji finansowych, które w ramach wspólnych działań z ZUS oferowały darmowe rachunki dla seniorów.

Cieszy nas postępujący wzrost liczby seniorów korzystających z wygodnej i bezpiecznej formy otrzymywania świadczeń emerytalnych – na konto bankowe. To dla nas bardzo ważna grupa Klientów, dlatego z tym większym przekonaniem jesteśmy częścią tej zmiany, oferując produkty dopasowane do potrzeb osób starszych, które pozwalają im powoli wchodzić w nowocześniejszy świat bankowości. Szeroki dostęp do usług finansowych, który zapewniamy, eliminuje wykluczenie w dostępie do sektora bankowego – ze względu na wiek czy miejsce zamieszkania – to jeden z elementów naszej strategii rozwoju. Warto nadmienić, że obecnie niemal 40 procent rachunków otwartych w Banku Pocztowym, to rachunki dla seniorów, wszystkie umożliwiają korzystanie z bankowości elektronicznej, ale także z dedykowanego finansowania, które niedawno uruchomiliśmy  – mówi Jakub Słupiński, p.o. Prezesa Zarządu Banku Pocztowego. –  Większe ubankowienie osób starszych to także ich większe bezpieczeństwo – nie tylko to finansowe, ograniczające ryzyko współczesnych zagrożeń jak próby wyłudzeń „na wnuczka”. W dzisiejszych czasach to także zwiększenie bezpieczeństwa własnego zdrowia – dlatego także konta dla seniorów dają możliwość ograniczenia obrotu gotówkowego i częstych wizyt w banku na rzecz płatności bezgotówkowych i zdalnych form kontaktu z bankiemdodaje Jakub Słupiński.

W poprzednich latach w ramach współpracy z ZUS Bank Pocztowy proponował seniorom przede wszystkim darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku, brak opłat za kartę oraz wpłaty i wypłaty w placówkach banku, a także darmowe przelewy. Obecnie w ofercie Banku znajduje się Konto w Porządku Plus, czyli przygotowany z myślą o seniorach ROR z możliwością obsługi w placówkach Banku i Poczty Polskiej, a także za pośrednictwem zdalnych kanałów – bankowości internetowej i mobilnej czy przez Infolinię Banku Pocztowego lub serwis IVR. Konto w Porządku Plus daje także możliwość skorzystania z  usługi dostarczenia gotówki do domu przez listonosza, a do rachunku wydawane są  karty płatnicze, jedna z kart do wyboru to karta z logo Caritas, która daje możliwość wspierania szlachetnych inicjatyw.

 Z myślą o swoich najstarszych klientach Bank Pocztowy wprowadził również specjalną ofertę kredytu gotówkowego. Kredyt w Porządku z niską prowizją dla seniorów przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, których jedynym źródłem dochodu jest emerytura. Dodatkowe finansowanie w wysokości do 5000 złotych na okres maksymalnie 36 miesięcy seniorzy mogą uzyskać bez przestawiania bankowi dodatkowego zabezpieczenia. Z takiej oferty można skorzystać do 30 czerwca br. - w placówkach Banku Pocztowego i Poczty Polskiej, lub przekazać prośbę o kontakt listonoszowi. 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego obecnie około 7 mln Polaków pobiera świadczenia emerytalne. Jak podaje ZUS około 75 proc. z nich otrzymuje pieniądze bezpośrednio na konto bankowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość VeloBank pogłębił integrację z aplikacją mObywatel i e-Dowód Biuro prasowe
2024-04-25 | 08:30

VeloBank pogłębił integrację z aplikacją mObywatel i e-Dowód

VeloBank, jako pierwszy bank w Polsce, zintegrował się z Węzłem Krajowym w celu wykorzystania Środka Identyfikacji Elektronicznej do weryfikacji klientów. Wykorzystanie
Bankowość Firmę i konto w VeloBanku założysz bez wychodzenia z domu
2024-04-24 | 09:00

Firmę i konto w VeloBanku założysz bez wychodzenia z domu

Średnio 30 proc. polskiego PKB generują mikroprzedsiębiorcy. Każdego dnia swoją przygodę z biznesem rozpoczyna w naszym kraju ok. 1000 nowych firm. Ich założyciele muszą odnaleźć się w
Bankowość Nest Bank kolejny raz ze złotym medalem EcoVadis
2024-04-23 | 16:00

Nest Bank kolejny raz ze złotym medalem EcoVadis

W tym roku po raz kolejny otrzymał złoto - znalazł się w gronie 5% firm najlepiej ocenionych w badaniu.   ESG na poważnie    ESG i zrównoważony rozwój to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Konsument

Niska wiedza ekonomiczna Polaków może wpłynąć na większe zainteresowanie usługami doradców finansowych. Wciąż rzadko korzystamy z ich pomocy

Ponad 70 proc. Polaków ma niską lub przeciętną wiedzę finansową – wynika z badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024”. To przekłada się na niewielkie uczestnictwo w rynku kapitałowym i niską skłonność do inwestowania i oszczędzania. Dlatego eksperci upatrują istotnej roli doradców finansowych w zmianie tej tendencji. Większość gospodarstw domowych nie korzysta jednak z tego typu usług. Branża od lat samoreguluje kwestię kompetencji i certyfikatów dla doradców, ale liczy na utworzenie publicznego rejestru, w którym klienci mieliby dostęp do takich informacji, w ten sposób zyskując większe zaufanie do przedstawicieli tego zawodu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.