E-Winiety w aplikacji mobilnej VeloBanku ułatwią wyjazdy na ferie
Dokładnie na czas zagranicznych wyjazdów na ferie VeloBank wprowadza kolejne udogodnienie dla podróżujących. We współpracy z Autopay umożliwia użytkownikom aplikacji mobilnej wygodny zakup winiet elektronicznych. Pozwalają one na przejazdy płatnymi drogami w Czechach, Słowacji, Słowenii i Węgrzech.
Aplikacja mobilna VeloBanku po raz kolejny ułatwia życie kierowcom. W wakacje ubiegłego roku bank udostępnił automatyczne przejazdy na wybrane odcinki najważniejszych polskich autostrad (A1 i A4). Teraz podróżujący mogą cieszyć się wygodą E-Winiet w telefonie podczas swoich zagranicznych wyjazdów.
– Naszą aplikację mobilną od początku rozwijamy z myślą o osobach, które od banku oczekują czegoś więcej niż tylko szybkiego dostępu do swoich finansów. Dzięki wielu dodatkowym usługom, takim jak płatności za bilety komunikacji miejskiej, parkowanie czy wybór ubezpieczenia, nasza apka pozwala mieć wszystko w jednym miejscu. Zamiast oddzielnej aplikacji do każdej funkcji wystarczy jedna, bankowa. Cały czas rozbudowujemy ją o kolejne elementy, które ułatwiają życie. Wygodne E-Winiety uproszczą płacenie za poruszanie się po drogach w aż czterech europejskich krajach. To ułatwienie zarówno na zbliżające się ferie, jak i kolejne wyjazdy. Z nami nie ma konieczności szukania punktów sprzedaży i tracenia czasu. Wystarczy kilka kliknięć i można ruszać w drogę – podkreśla Marta Dałkiewicz, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.
- Z naszego ubiegłorocznego badania „Podróże Polek i Polaków” wynika, że już co trzeci z nas przynamniej raz w roku podróżuje samochodem za granicę. Korzystając z zagranicznych autostrad staramy się kupować winiety z wyprzedzeniem, by ułatwić sobie podróż. Współpraca Autopay z VeloBank umożliwia nowej grupie użytkowników skorzystanie z naszych wygodnych rozwiązań w ramach usług, które już mają w telefonie i którym ufają – mówi Magdalena Krzymuska z Autopay Mobility.
Skorzystać z E-Winiet mogą klienci VeloBanku, którzy posiadają aktywną usługę płatności za autostrady w bankowości mobilnej i dodany w niej pojazd, którym zamierzają się poruszać. Wystarczy po zalogowaniu kliknąć „Usługi”, „Transport”, a następnie „Autostrady” i „E-Winiety”. Po wybraniu odpowiedniej winiety kupujący otrzyma ją w postaci pliku PDF, który będzie mógł wydrukować lub okazać na telefonie podczas ewentualnej kontroli (nie trzeba jej umieszczać za szybą). Na winiecie znajdują się dane pojazdu oraz jej okres ważności. Winieta jest też wysłana na adres mailowy użytkownika. E-Winiety są dostępne od 12 stycznia br. Żeby z nich skorzystać trzeba posiadać najnowszą wersję aplikacji mobilnej VeloBanku (wersja 3.9.2).
VeloBank ułatwia swoim klientom podróżowanie po Czechach, Słowacji, Słowenii i Węgrzech. Dostępne w aplikacji opcje winiet to 10-dniowe lub 30-dniowe dla przejazdów na terenie Czech, Słowacji i Węgier oraz opcja 7-dniowa i 30-dniowa w Słowenii.
Regulamin: https://www.velobank.pl/ewiniety
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.