Getin Noble Bank wspiera projekt „Bankowcy dla Edukacji”
Warszawa, 15 lipca 2021 r.
Getin Noble Bank wspiera projekt „Bankowcy dla Edukacji”
Getin Noble Bank wspiera V edycję akcji „Bankowcy dla Edukacji”, której celem jest edukacja ekonomiczna i budowanie świadomości wokół zagadnienia cyberbezpieczeństwa. Projekt jest realizowany w ramach Związku Banków Polskich. To inicjatywa, która jest niezwykle istotna i bliska codziennej misji Getin Noble Banku – dbaniu o bezpieczeństwo klientów w wirtualnym świecie finansów.
Żyjemy w czasach, w których cyberataki są coraz częstszym zjawiskiem. Cały czas słyszy się o atakach hakerskich czy wykradaniu danych. Często ofiarami w takich sytuacjach są instytucje finansowe i ich klienci. Dlatego uważamy, że niezwykle ważne jest budowanie świadomości, co robić, aby uniknąć takich sytuacji. Jesteśmy dumni, że dokładamy swoją cegiełkę i tym samym pomagamy
w uświadamianiu społeczeństwa jak ważna jest edukacja w zakresie finansów, bankowości oraz przede wszystkim bezpieczeństwa – mówi Rafał Winnicki, Dyrektor Departamentu Ryzyka Operacyjnego i Nadużyć w Getin Noble Banku. Bankowość mobilna i internetowa, karty płatnicze, płatności zbliżeniowe telefonem czy smartwatchem to już codzienność wielu osób. To ważne, żeby wiedzieć jak korzystać z nich mądrze i bezpiecznie – dodaje.
W ramach akcji zrealizowanych zostało 8 mini-klipów edukacyjnych, w których wystąpił aktor Michał Piela. Cykl klipów ukazał się pod nazwą „Bądź bezpieczny!” i obejmuje najważniejsze zagadnienia, które warto zapamiętać, czyli:
- Nie daj się zwieść łatwym zarobkom!
- Uważaj na fałszywe linki do płatności!
- Numer karty płatniczej to Twoje dane poufne!
- Rób kopie zapasowe!
- Czytaj, co autoryzujesz!
- Stosuj podwójne uwierzytelnienie!
- Uważaj na oszustwa „na pracownika banku”!
W ramach filmowej kampanii po raz pierwszy zrealizowany został film "CYFROWO I BEZPIECZNIE. A Ty jak wybierzesz?" w nowej, interaktywnej formule "nauka przez działanie". Oglądający mogą samodzielnie kreować losy bohaterów przez wybory, których dokonują w trakcie oglądania filmu. Każda ze ścieżek kończy się analizą działań i podsumowaniem. Film osadzony jest w specjalnej, interaktywnej aplikacji.
Getin Noble Bank dba o cyberbezpieczeństwo klientów i nieustannie pracuje nad wdrożeniem nowych rozwiązań, które ochronią ich przez niepożądanymi sytuacjami. W tym roku Bank został wyróżniony w największym badaniu sektora bankowego Złoty Bankier 2021 w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki”. To czwarty rok z rzędu, w którym bank uzyskał te wyróżnienie. W ramach audytu eksperci cyberbezpieczeństwa przeprowadzili testy zabezpieczeń i stabilności serwerów bankowych. W ten sposób zweryfikowano systemy bankowości internetowej i mobilnej, co pozwoliło na sprawdzenie zgodności funkcjonowania systemów banku z najlepszymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa.
Program „Bankowcy dla Edukacji” to wspólna inicjatywa banków i firm infrastruktury bankowej realizowana we współpracy z instytucjami publicznymi, samorządami, organizacjami pozarządowymi
i mediami. Organizatorem prac w ramach Programu „Bankowcy dla Edukacji” jest Warszawski Instytut Bankowości.
Kontakt dla mediów
Artur Newecki
Rzecznik prasowy
Getin Noble Bank S.A.
Tel.+48 693 718 957
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.