Jak wybrać kantor internetowy?
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Bezpieczeństwo, szybkość transakcji, a także atrakcyjne oferty dla firm i stałych użytkowników. Kantory internetowe zyskują aktualnie na popularności, bo wymianę pieniądza można realizować w nich 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i to w dodatku nie wychodząc z biura lub domu. Pytanie jednak, jak wybrać ten właściwy kantor, by wymiana była korzystna, a dodatkowo mieć zapewnione bezpieczeństwo transakcji?
Klienci indywidualni coraz częściej uciekają w bezpieczne waluty, a większość firm, zwłaszcza tych działających w imporcie i eksporcie, realizuje transakcje w dolarach czy euro. Aktualnie nikt nie ma czasu na stanie w kolejkach pod kantorami i stawia na szybkość transakcji, a także korzystną wymianę bez mocnej prowizji. Transakcje internetowe minimalizują też ryzyko kradzieży, które wzrasta przy wymianie stacjonarnej – po prostu unikamy transportu po mieście z dużą ilością gotówki przy sobie.
Wojna w Ukrainie i słabnąca pozycja złotówki spowodowały, że klienci zaczęli szukać alternatywy dla wymiany waluty w bankach czy kantorach stacjonarnych. Tu właśnie pojawiło się pole dla kantorów internetowych.
Na co zwrócić uwagę?
Decydując się na wymianę waluty w kantorze internetowym, warto wziąć pod uwagę kilka elementów, które zapewnią m.in. bezpieczeństwo, korzystny kurs, a także wygodę transakcji.
Koszty transakcji
Co przede wszystkim jest brane przez klientów pod uwagę przy wyborze kantoru internetowego? Przede wszystkim liczba walut, które można wymieniać, a także prowizja i kursy, czyli wszystko, co spowoduje, że transakcja będzie najbardziej opłacalna. W kantorze internetowym takim jak np. Amronet.pl spread (czyli różnica między kursem sprzedaży a kursem kupna) nie jest naliczany. Jest to możliwe dzięki temu, że Amronet.pl łączy w sobie cechy kantoru oraz platformy skocznościowej wymiany walut - waluty można wymieniać zarówno po kursie platformy jak i w formie bezpośredniej wymiany z innymi użytkownikami. Kantor pobiera jedynie niską prowizję, która mieści się w granicach od 0,02 do 0,22 proc. Co więcej – Amronet.pl jako jedyny kantor internetowy nie pobiera opłat za przelewy krajowe i zagraniczne. Dodatkowo przelewy realizowane są ekspresowo – Amronet.pl proponuje także opcję realizacji płatności w systemie D, czyli w dniu zlecenia.
Bezpieczeństwo transakcji
Wiele osób obawia się, że realizując transakcję wymiany waluty przez internet, ich środki nie będą odpowiednio zabezpieczone. Nic bardziej błędnego. Kantory internetowe posiadają zabezpieczenia identyczne jak te w bankowości internetowej, dlatego zakupiona waluta po zakończeniu zlecenia niezwłocznie pojawia się w portfelu klienta i jest od razu gotowa do wypłaty. – W Amronet.pl operacje są autoryzowane kodami SMS, a zlecenia są zabezpieczone na specjalnie wydzielonych rachunkach w największych polskich bankach. Dodatkowo platforma posiada szyfrowane łącze SSL – mówi Jakub Balcerzak dyrektor departamentu ds. ryzyka Amronet.pl.
Specjalnie dopasowana oferta
Kantory internetowe, oprócz możliwości wymiany waluty bez wychodzenia z domu, posiadają cały wachlarz udogodnień pozwalający klientowi, zarówno indywidualnemu jak i biznesowemu, na korzystniejsze transakcje. Warto wybierać te kantory, które oferują programy lojalnościowe, co dla stałych klientów okazuje się mieć kluczowe znaczenie, bo w perspektywie np. roku można zaoszczędzić sporo gotówki na wymianach. – Klienci, którzy cyklicznie wymieniają waluty w Amronet.pl, na stałe otrzymują obniżoną prowizję od wymian. W ramach programu co miesiąc sumujemy wolumen wymian, a następnie przypisujemy odpowiedni rabat – podkreśla Jakub Balcerzak.
Kantory internetowe oferują również korzystne promocje i rabaty na pierwsze wymiany, a także dają możliwość sporego zysku, gdy polecimy dany kantor znajomemu lub innej firmie, np. w Amronet.pl w ramach programu partnerskiego można zyskać 25 proc. prowizji na zawsze od każdej wymiany.
Decyzja o wymianie waluty w kantorze internetowym powinna być poprzedzona dokładną weryfikacją platformy, na której chcemy dokonać transakcji, a także sprawdzeniu, czy dany podmiot oferuje nam najlepsze warunki. Nie bez znaczenia jest również kontakt z tzw. suportem, najlepiej mailowo bądź telefonicznie.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.