Mechanizm regularnego oszczędzania w Banku Pocztowym
ITBC Communication
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl
Bank Pocztowy udostępnił swoim klientom detalicznym mechanizm regularnego oszczędzania podczas transakcji płatniczych. Saver to rozwiązanie dla osób posiadających w Banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Funkcjonalność umożliwia automatyczne oszczędzanie środków, na przykład podczas zakupów online, na dowolnie zdefiniowany cel i gromadzenie ich na specjalnie utworzonym Koncie Oszczędnościowym. W ramach mechanizmu regularnego oszczędzania Klient może otworzyć maksymalnie 10 celów-dedykowanych kont oszczędnościowych.
Funkcjonalność pozwala klientom Banku Pocztowego na automatyczne oszczędzanie podczas takich czynności jak zakupy online oraz w sklepie stacjonarnym czy regulowanie przelewem opłaty za zajęcia dodatkowe dziecka, opłaty za mieszkanie, itp. Na przykład kiedy klient płaci kartą za kawę 8,60 PLN, na jego konto trafia reszta: 0,40 PLN (jeśli wybierze zaokrąglenie transakcji kartą do 1 zł).
Każdy przelew z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub dokonanie transakcji kartą płatniczą może powodować naliczenie odpowiedniej kwoty i przeksięgowanie oszczędności na dedykowany rachunek. O tym decyduje klient, który osobiście definiuje niezbędne parametry oszczędzania środków takie jak: cel, kwota oraz planowana data realizacji celu, czy tzw. tryb zasilania oszczędności.
- Mechanizm regularnego oszczędzania to odpowiedź na potrzeby naszych Klientów, którzy chcą w prosty, automatyczny i niemal niezauważalny sposób, gromadzić środki na określone cele. W ten sposób opracowaliśmy rozwiązanie – tak, aby możliwe było jak najbardziej precyzyjne definiowanie warunków procesu odkładania oszczędności. Usługa ma także wbudowaną opcję powiadomień o zdarzeniach, by Klienci mieli jak najpełniejszą kontrolę nad swoimi finansami – mówi Joanna Moskalik – Naczelnik Wydziału Produktów Depozytowych w Banku Pocztowym. – Proponowane rozwiązanie wpisuje się w realizację naszej strategii – stawania się instytucją bardziej cyfrową, przyjazną nowoczesnemu klientowi. To także nasz mały wkład w zwiększenie finansowego bezpieczeństwa Polaków, których oszczędności zostały niekiedy mocno nadwyrężone przez pandemię koronawirusa – dodaje Joanna Moskalik.
Aby uruchomić mechanizm regularnego oszczędzania w Banku Pocztowym wystarczy po zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej wejść w zakładkę „Oszczędności”, określić cel oszczędzania oraz wybrać tryb zasilania – samodzielny lub automatyczny. Ten ostatni umożliwia między innymi zaokrąglanie kwot transakcji i wpłacanie reszty na konto oszczędnościowe lub odkładanie określonego procenta wartości danej transakcji. Co ważne, kryteria mogą zostać zdefiniowane dla poszczególnych typów zdarzeń na rachunku – transakcji kartą bądź przelewów.
W ramach mechanizmu regularnego oszczędzania Klient może otworzyć maksymalnie 10 celów-dedykowanych kont oszczędnościowych. Co ważne, w przypadku założenia więcej niż jednego celu, klient ma możliwość zdefiniowania procentowego podziału środków, według którego środki będą wpływać na poszczególne konta oszczędnościowe.
Usługa regularnego oszczędzania dostępna jest dla wszystkich posiadaczy ROR w Banku Pocztowym, z wyłączeniem Pocztowego Rachunku Podstawowego. Więcej informacji na temat mechanizmu regularnego oszczędzania znaleźć można TUTAJ: https://www.pocztowy.pl/indywidualni/automatyczne-oszczedzanie/

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.