Mechanizm regularnego oszczędzania w Banku Pocztowym
ITBC Communication
Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
michal_michalski|itbc.pl| |michal_michalski|itbc.pl
+48 602 789 188
www.itbcgroup.pl
Bank Pocztowy udostępnił swoim klientom detalicznym mechanizm regularnego oszczędzania podczas transakcji płatniczych. Saver to rozwiązanie dla osób posiadających w Banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Funkcjonalność umożliwia automatyczne oszczędzanie środków, na przykład podczas zakupów online, na dowolnie zdefiniowany cel i gromadzenie ich na specjalnie utworzonym Koncie Oszczędnościowym. W ramach mechanizmu regularnego oszczędzania Klient może otworzyć maksymalnie 10 celów-dedykowanych kont oszczędnościowych.
Funkcjonalność pozwala klientom Banku Pocztowego na automatyczne oszczędzanie podczas takich czynności jak zakupy online oraz w sklepie stacjonarnym czy regulowanie przelewem opłaty za zajęcia dodatkowe dziecka, opłaty za mieszkanie, itp. Na przykład kiedy klient płaci kartą za kawę 8,60 PLN, na jego konto trafia reszta: 0,40 PLN (jeśli wybierze zaokrąglenie transakcji kartą do 1 zł).
Każdy przelew z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub dokonanie transakcji kartą płatniczą może powodować naliczenie odpowiedniej kwoty i przeksięgowanie oszczędności na dedykowany rachunek. O tym decyduje klient, który osobiście definiuje niezbędne parametry oszczędzania środków takie jak: cel, kwota oraz planowana data realizacji celu, czy tzw. tryb zasilania oszczędności.
- Mechanizm regularnego oszczędzania to odpowiedź na potrzeby naszych Klientów, którzy chcą w prosty, automatyczny i niemal niezauważalny sposób, gromadzić środki na określone cele. W ten sposób opracowaliśmy rozwiązanie – tak, aby możliwe było jak najbardziej precyzyjne definiowanie warunków procesu odkładania oszczędności. Usługa ma także wbudowaną opcję powiadomień o zdarzeniach, by Klienci mieli jak najpełniejszą kontrolę nad swoimi finansami – mówi Joanna Moskalik – Naczelnik Wydziału Produktów Depozytowych w Banku Pocztowym. – Proponowane rozwiązanie wpisuje się w realizację naszej strategii – stawania się instytucją bardziej cyfrową, przyjazną nowoczesnemu klientowi. To także nasz mały wkład w zwiększenie finansowego bezpieczeństwa Polaków, których oszczędności zostały niekiedy mocno nadwyrężone przez pandemię koronawirusa – dodaje Joanna Moskalik.
Aby uruchomić mechanizm regularnego oszczędzania w Banku Pocztowym wystarczy po zalogowaniu się do swojej bankowości internetowej wejść w zakładkę „Oszczędności”, określić cel oszczędzania oraz wybrać tryb zasilania – samodzielny lub automatyczny. Ten ostatni umożliwia między innymi zaokrąglanie kwot transakcji i wpłacanie reszty na konto oszczędnościowe lub odkładanie określonego procenta wartości danej transakcji. Co ważne, kryteria mogą zostać zdefiniowane dla poszczególnych typów zdarzeń na rachunku – transakcji kartą bądź przelewów.
W ramach mechanizmu regularnego oszczędzania Klient może otworzyć maksymalnie 10 celów-dedykowanych kont oszczędnościowych. Co ważne, w przypadku założenia więcej niż jednego celu, klient ma możliwość zdefiniowania procentowego podziału środków, według którego środki będą wpływać na poszczególne konta oszczędnościowe.
Usługa regularnego oszczędzania dostępna jest dla wszystkich posiadaczy ROR w Banku Pocztowym, z wyłączeniem Pocztowego Rachunku Podstawowego. Więcej informacji na temat mechanizmu regularnego oszczędzania znaleźć można TUTAJ: https://www.pocztowy.pl/indywidualni/automatyczne-oszczedzanie/

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.