Nest Bank dołącza do Climate Positive
Nest Bank
Wołoska 24
02-675 Warszawa
magdalena.olejnicka|nestbank.pl| |magdalena.olejnicka|nestbank.pl
514 709 175
www.nestbank.pl
Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność ekologiczna to nie tylko słowa – to konkretne działania, które podejmujemy z myślą o przyszłych pokoleniach. Dziś, przystępując do programu Climate Positive, potwierdzamy nasze zaangażowanie w budowanie bardziej zrównoważonej bankowości – mówi Magdalena Zajkowska, wiceprezeska Zarządu Nest Banku.
Dla klimatu
Climate Positive to program, prowadzony przez UN Global Compact Network Poland. Jednoczy przedstawicieli sektora prywatnego, rządowego oraz organizacji pozarządowych w walce z największymi wyzwaniami środowiskowymi naszych czasów, takimi jak zmiana klimatu, degradacja ekosystemów i zanieczyszczenie środowiska.
Zaangażowanie Nest Banku w program Climate Positive jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jak podkreśla Magdalena Zajkowska: To od naszych dzisiejszych wyborów zależy, jaką planetę zostawimy przyszłym pokoleniom. Przystępując do Climate Positive, mamy realny wpływ na kształtowanie lepszej przyszłości.
Odpowiedzialność społeczna a sukces finansowy
W ramach tej inicjatywy bank dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami także w raporcie "Zielone Finanse", podkreślając znaczenie integracji ekologii z biznesowymi procesami decyzyjnymi. W ten sposób staje się nie tylko uczestnikiem, ale i aktywnym promotorem zielonych praktyk w sektorze finansowym.
Nest Bank pokazuje, że odpowiedzialny biznes i troska o środowisko mogą iść w parze z sukcesem finansowym. Przystąpienie do Climate Positive to wyraz gotowości do podejmowania nowych wyzwań i długofalowego myślenia, które w dzisiejszych czasach jest kluczowe dla każdej przedsiębiorczej organizacji.
Złoty medal EcoVadis
Nest Bank, konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, a podejmowane działania zyskują uznanie. W tym roku otrzymał złoty medal EcoVadis. To prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem skuteczności wdrażanych przez bank praktyk z zakresu ESG. Dzięki swoim działaniom, znalazł się wśród 5% najlepiej ocenianych firm w międzynarodowym badaniu EcoVadis, co stanowi wyraźny sygnał dla rynku o wysokim poziomie zaangażowania w kwestie ekologiczne, społeczne i z zakresu ładu korporacyjnego.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.