Nest Bank dołącza do Climate Positive
Nest Bank
Wołoska 24
02-675 Warszawa
magdalena.olejnicka|nestbank.pl| |magdalena.olejnicka|nestbank.pl
514 709 175
www.nestbank.pl
Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność ekologiczna to nie tylko słowa – to konkretne działania, które podejmujemy z myślą o przyszłych pokoleniach. Dziś, przystępując do programu Climate Positive, potwierdzamy nasze zaangażowanie w budowanie bardziej zrównoważonej bankowości – mówi Magdalena Zajkowska, wiceprezeska Zarządu Nest Banku.
Dla klimatu
Climate Positive to program, prowadzony przez UN Global Compact Network Poland. Jednoczy przedstawicieli sektora prywatnego, rządowego oraz organizacji pozarządowych w walce z największymi wyzwaniami środowiskowymi naszych czasów, takimi jak zmiana klimatu, degradacja ekosystemów i zanieczyszczenie środowiska.
Zaangażowanie Nest Banku w program Climate Positive jest kolejnym krokiem na drodze do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Jak podkreśla Magdalena Zajkowska: To od naszych dzisiejszych wyborów zależy, jaką planetę zostawimy przyszłym pokoleniom. Przystępując do Climate Positive, mamy realny wpływ na kształtowanie lepszej przyszłości.
Odpowiedzialność społeczna a sukces finansowy
W ramach tej inicjatywy bank dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami także w raporcie "Zielone Finanse", podkreślając znaczenie integracji ekologii z biznesowymi procesami decyzyjnymi. W ten sposób staje się nie tylko uczestnikiem, ale i aktywnym promotorem zielonych praktyk w sektorze finansowym.
Nest Bank pokazuje, że odpowiedzialny biznes i troska o środowisko mogą iść w parze z sukcesem finansowym. Przystąpienie do Climate Positive to wyraz gotowości do podejmowania nowych wyzwań i długofalowego myślenia, które w dzisiejszych czasach jest kluczowe dla każdej przedsiębiorczej organizacji.
Złoty medal EcoVadis
Nest Bank, konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, a podejmowane działania zyskują uznanie. W tym roku otrzymał złoty medal EcoVadis. To prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem skuteczności wdrażanych przez bank praktyk z zakresu ESG. Dzięki swoim działaniom, znalazł się wśród 5% najlepiej ocenianych firm w międzynarodowym badaniu EcoVadis, co stanowi wyraźny sygnał dla rynku o wysokim poziomie zaangażowania w kwestie ekologiczne, społeczne i z zakresu ładu korporacyjnego.
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.