Pomoc nie tylko od święta
Zbliża się Boże Narodzenie, czyli czas, w którym jesteśmy szczególnie wrażliwi na potrzeby zarówno bliższych, jak i dalszych nam osób. Niestety zdarzają się takie wyroki od losu, z którymi trzeba zmagać się przez cały rok i nie sposób uporać się z nimi samodzielnie.
Około 2500 dzieci w Polsce jest nieuleczalnie chorych. Potrzebują one stałej opieki medycznej, terapeutycznej i socjalnej. Dlatego platforma Perfi zachęca swoich klientów do wspierania podopiecznych Fundacji Gajusz.
„Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Fundacją Gajusz. Tym, że możemy przyczynić się do ułatwienia przekazywania regularnych wpłat. Naszym celem jest zapewnienie stałego wsparcia dla ważnych organizacji, takich jak Gajusz, poprzez maksymalne uproszczenie procesu darowizn. Wierzymy, że zamiast darowizn spontanicznych, regularne wsparcie – nawet w niewielkich kwotach – może mieć kluczowy wpływ na działalność Fundacji”.
– mówi Aušra Čiuplienė, dyrektorka generalna Perfi w Polsce
Fundacja Gajusz prowadzi 3 hospicja dziecięce. Jednym z podopiecznych jest 5-letni Arturek. Dlaczego nie może mieszkać z rodzicami?
„Krzyczał wniebogłosy dniami i nocami, a starszy syn coraz częściej mówił, że już nie chce żyć. Pewnej nocy Artur przestał oddychać, a ja nie miałam siły nic zrobić. Wtedy zrozumieliśmy, że nasza rodzina się rozpadnie, jeśli będziemy tak dalej żyć. Uratowało nas hospicjum”.
– opowiada Anna Matyjas, mama chłopca.
Na każdy ból, strach i łzę
Aby całodobowa pomoc z sercem mogła być realizowana, potrzebne jest wsparcie Darczyńców. Kontrakt z NFZ pokrywa około 80% kosztów funkcjonowania hospicjum. Każdego roku Fundacja Gajusz dokłada nawet 2 000 000 zł, by nieuleczalnie chore dzieci były bezpieczne, by nic nie bolało. Najcenniejszą pomocą, która pozwala zaplanować wydatki, jest comiesięczna darowizna. Jej przekazywanie (w niezwykle prosty sposób!) umożliwia Perfi.pl – platforma do opłacania rachunków.
„Dzięki platformie płatniczej Perfi ludzie mogą teraz z łatwością przekazywać regularne datki, co pozwoli im wspierać potrzebujące rodziny przy jednoczesnym opłacaniu swoich rachunków”.
– dodaje Aušra
Przelej prosto i z sercem
Korzystanie z Perfi.pl to oszczędność czasu. Można zyskać nawet 3 godziny w roku. Zamiast formalności – przyjemności. Zabawa z bliskimi, spacer, sport, kino – a nie czas na płacenie rachunków. Jeśli dodamy do tego możliwość czynienia dobra, to będzie po prostu wspaniale!
„Regularne darowizny zapewniają poczucie bezpieczeństwa i ułatwiają planowanie naszego budżetu. To trochę jak w domu – potrzebujemy wiedzieć, ile każdego miesiąca mamy pieniędzy, by nimi dobrze gospodarować. Dlatego rozwiązanie oferowane przez Perfi jest idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Ufamy, że to nowoczesne i intuicyjne rozwiązanie sprawi, że zwiększy się liczba osób, które będą wspierać Gajuszątka każdego miesiąca”
– mówi Anna Rajska-Rutkowska, wiceprezes Fundacji Gajusz.
„Na platformie Perfi użytkownicy mogą teraz dodać Fundację Gajusz jako opcję cyklicznej darowizny, podobnie jak każdą inną płatność za media lub usługi. Wybierając kwotę, darczyńcy mogą dokonywać comiesięcznych wpłat jednym kliknięciem, bezpośrednio ze swoimi zwykłych płatnościami za rachunki. Wspólnie z Fundacją Gajusz wierzymy, że to usprawnienie i przyjazne dla użytkowników rozwiązanie może znacząco zwiększyć częstotliwość i wpływy z darowizn przez cały rok. A użytkownikom zapewni oszczędność czasu do 3 godzin rocznie”.
– dopowiada Čiuplienė
W naszym kraju regularne pomaganie nie jest popularne. Badania1 przeprowadzone w 2023 roku pokazały, że 51% Polaków wspiera organizacje kilka razy w roku. Niestety zaledwie 4% decyduje się na najcenniejsze, comiesięczne wsparcie ważnego dla siebie celu społecznego.
„Nawet niewielka miesięczna darowizna to ogromne wsparcie dla dzieci, które Was potrzebują”.
– przypomina dyrektorka Perfi w Polsce
Dobroczynna technologia
Perfi.pl to wygoda. Wszystkie rachunki są w jednym miejscu. Także przelew z sercem! Nie trzeba już używać różnych platform, błąkać się po kontach bankowych, wpisywać danych odbiorcy. Z głowy wyrzucamy myślenie o sprawach, które nie przynoszą radości. Bo o rachunkach pamięta Perfi.
„Jesteśmy podekscytowani, że możemy pomóc Fundacji Gajusz zwiększyć regularne darowizny i to w tak łatwy sposób. Wierzymy, że stałe wpłaty, nawet te niewielkie, mogą przynieść realną zmianę”.
– wspomina Aušra Čiuplienė.
1 W Polsce ubywa wolontariuszy. Czy to początek końca małych organizacji pozarządowych? Źródło:
https://klubjagiellonski.pl/2023/12/15/w-polsce-ubywa-wolontariuszy-czy-to-poczatek-konca-malych-organizacji-pozarzadowych
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Transport
Ruch Ryanaira z Modlina spadnie w sezonie letnim o 30 proc. Przewoźnik obsłuży tam o ponad milion pasażerów mniej niż w 2024 roku
Ryanair zakończył negocjacje z lotniskiem w Modlinie. Nie udało się podpisać wieloletniej umowy rozwojowej, w efekcie letnia siatka połączeń będzie o ok. 30 proc. mniejsza niż rok wcześniej. Przewoźnik zlikwiduje 11 tras i zredukuje częstotliwość na kolejnych 28 połączeniach, łączna liczba oferowanych miejsc z lotniska spadnie o ponad milion. – Jedynym powodem redukcji jest kwestia cen w Modlinie, które w tej chwili są wyższe niż rok czy dwa lata temu – tłumaczy Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, Ryanair Group.
Prawo
UE wciąż zmaga się z dużą presją migracyjną. Przemytnicy ludzi czerpią miliardowe zyski
Z danych Frontexu wynika, że w ub.r. liczba nielegalnych migracji do UE spadła o 38 proc., ale presja migracyjna na Europę wciąż pozostaje duża. Europol podaje, że 90 proc. migrantów korzysta z usług przemytników, co sprawia, że ten proceder jest jednym z najbardziej dochodowych obszarów przestępczości zorganizowanej, a pozyskane w ten sposób pieniądze mogą być przekazywane organizacjom terrorystycznym. Dlatego też europosłowie podkreślają m.in. konieczność dalszego zwiększenia finansowania Frontexu i lepszej współpracy między agencjami bezpieczeństwa.
Zdrowie
Eksperci: e-papierosy to poważny problem wśród dzieci. Nowe przepisy to dobry krok, ale absolutnie niewystarczający
Konsumpcja e-papierosów wśród młodzieży rośnie alarmująco: statystyki pokazują, że sięga po nie już ponad 20 proc. nastolatków w wieku 13–15 lat. Eksperci alarmują, że takie produkty są specjalnie zaprojektowane pod młodych użytkowników, oferując atrakcyjne smaki, opakowania i marketing. Rząd skierował do Sejmu projekt nowelizacji przepisów, który wprowadza zakaz sprzedaży wszystkich e-papierosów i woreczków nikotynowych nieletnim oraz ogranicza możliwość ich używania w miejscach publicznych. Jednak specjaliści podkreślają, że konieczne jest dalsze uszczelnienie przepisów, zwłaszcza w zakresie sprzedaży internetowej. Konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego, prof. Łukasz Balwicki, mówi wprost, że należy wyeliminować z obrotu jednorazowe e-papierosy, jako produkty najbardziej atrakcyjne dla dzieci i młodzieży.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.