Komunikaty PR

Savangard bezpłatnie dostarczy bankom agregator API

2021-03-30  |  11:00
Biuro prasowe

Choć od wdrożenia dyrektywy PSD2 w Polsce minęło już półtora roku, rozwiązania otwartej bankowości wciąż nie są standardem rynkowym. Tymczasem, usługi takie jak AIS czy PIS niosą szereg zalet dla polskich klientów. Najważniejszą rolę w ich popularyzacji pełnią banki. Aby pomóc im w upowszechnianiu otwartej bankowości, firma Savangard oferuje wsparcie technologiczne. Każdy bank może skorzystać z darmowej licencji na agregator Whizzapi. Dzięki niemu będzie mógł zaoferować swoim klientom wgląd do rachunków w innych bankach lub fintechach, m.in. w Revolucie.

 

Jeszcze kilka lat temu świadomość korzyści płynących z otwartej bankowości była bardzo niska. Według Finansowego Barometru ING z 2019 roku, zaledwie 36 proc. Polaków zdawało sobie sprawę, że banki mogą na wniosek klienta udostępnić dane z jego konta zewnętrznym podmiotom[1]. W tej chwili się to zmienia – za sprawą PSD2 banki zaczynają oferować nowe usługi oparte o zapisy z dyrektywy, m.in. agregację rachunków w ramach jednej aplikacji, czy też wnioskowanie o kredyty.

 

Tempo wdrożeń jest jednak wciąż dość wolne. Tymczasem, jak wynika z badania Mastercard, 72 proc. konsumentów pozytywnie ocenia możliwości, jakie zapewniają im usługi oparte na otwartej bankowości. Aż 73 proc. klientów posiadających konta w co najmniej dwóch bankach skorzystałoby z opcji zlecania przelewów i płatności w jednej aplikacji, a 70 proc. chciałoby mieć w niej wgląd do wszystkich swoich rachunków.[2] Właśnie dlatego firma Savangard, chcąc wyjść naprzeciw potrzebom Polaków, przygotowała specjalną ofertę dla banków.

 

– Zależy nam, aby Polacy mieli jak najszerszy dostęp do usług związanych z otwartą bankowością. Jej potencjał jest ogromy i pozwala na tworzenie ofert dopasowanych do konkretnych potrzeb. Takie „szyte na miarę” produkty, jak również możliwość zagregowania wielu usług finansowych w jednej aplikacji, to szereg korzyści dla klientów, m.in. wygoda i oszczędność czasu. Chcąc przyspieszyć wdrażanie takich usług w bankach, proponujemy im skorzystanie z naszego agregatora API za darmo – mówi Paweł Janczura, Dyrektor Sprzedaży Savangard.   

 

Bezpłatne oprogramowanie lokalnie i w chmurze

 

W ramach oferty, Savangard proponuje darmową licencję na oprogramowanie Whizzapi w formule On Premise (lokalnie) lub SaaS (w chmurze) dla wszystkich zainteresowanych banków. Rozwiązanie zapewnia szybkie i optymalne połączenie z API bankowymi bez konieczności uwzględniania różnic implementacyjnych pomiędzy bankami. Zgodnie dyrektywą PSD2, Whizzapi umożliwia dwa typy usług: AIS (Account Information Service), czyli dostęp do rachunku, oraz PIS (Payment Initiation Service), która umożliwia inicjowanie płatności.

 

– Zdajemy sobie sprawę, że wdrożenie nowych rozwiązań w tak dużych organizacjach jak banki jest sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego mamy nadzieję, że bezpłatna licencja Whizzapi pozwoli im ułatwić proces integracji z innymi bankami, a także fintechami. Chcemy, by otwarta bankowość stała się powszechna, a tym samym, aby każdy klient polskiego banku miał możliwość w ramach jednej aplikacji sprawdzić stan wielu rachunków, w tym również w Revolucie czy N26 – dodaje Paweł Janczura.

 

Więcej informacji na temat oferty: http://www.whizzapi.com

 


[1] „Przyszłość Bankowości – Finansowy Barometr ING”, czerwiec 2019 https://www.ing.pl/_fileserver/item/1128478

[2] „Polacy otwarci na otwartą bankowość, Mastercard, sierpień 2020 https://www.mastercard.com/news/europe/pl-pl/centrum-prasowe/informacje-prasowe/pl-pl/2020/sierpien/badanie-mastercard-72-klientow-bankow-w-polsce-zainteresowanych-uslugami-finansowymi-opartymi-na-otwartej-bankowosci/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Nest Bank kolejny raz ze złotym medalem EcoVadis Biuro prasowe
2024-04-23 | 16:00

Nest Bank kolejny raz ze złotym medalem EcoVadis

W tym roku po raz kolejny otrzymał złoto - znalazł się w gronie 5% firm najlepiej ocenionych w badaniu.   ESG na poważnie    ESG i zrównoważony rozwój to
Bankowość Złoty Bankier 2024 dla VeloBanku za kredyt gotówkowy
2024-04-23 | 12:15

Złoty Bankier 2024 dla VeloBanku za kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy VeloBanku na 1. miejscu XV edycji Złotego Bankiera, jednego z bardziej uznanych przez świat finansów rankingu, organizowanego przez redakcje Bankier.pl i Pulsu
Bankowość Nagrody SABRE rozdane. VeloBank ze statuetką za zbudowanie love brandu
2024-04-18 | 15:20

Nagrody SABRE rozdane. VeloBank ze statuetką za zbudowanie love brandu

17. kwietnia w Londynie rozdano prestiżowe SABRE Awards. W kategorii „Innovator of the Year: Brand” zwyciężył VeloBank. Marka znalazła się też w finale Diamond SABRE Awards.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.