VeloBank pogłębił integrację z aplikacją mObywatel i e-Dowód
VeloBank, jako pierwszy bank w Polsce, zintegrował się z Węzłem Krajowym w celu wykorzystania Środka Identyfikacji Elektronicznej do weryfikacji klientów. Wykorzystanie funkcjonalności z użyciem aplikacji mObywatel i e-Dowodu zwiększyło wygodę korzystania z bankowości elektronicznej. Klienci mogą w pełni zdalnie, bez wizyty kuriera, otwierać konto czy wnioskować o kredyt. Sprawniej zalogują się też do swojej bankowości internetowej.
Od dłuższego czasu VeloBank pogłębia integrację z cyfrowymi rozwiązaniami umożliwiającymi weryfikację tożsamości. Wszystko zaczęło się od wprowadzonego w 2022 roku procesu z wykorzystaniem aplikacji mObywatel. Teraz jest jeszcze prościej. Jak to możliwe? Jako pierwsi w Polsce, klienci, którzy otwierają rachunek osobisty VeloKonto, mogą uwierzytelnić się w całości zdalnie z wykorzystaniem aplikacji mObywatel lub e-Dowodu.
Użytkownicy, którzy korzystają z aplikacji mObywatel lub e-Dowodu, nie muszą już podpisywać umowy dostarczanej przez kuriera. Do jej zawarcia wystarczy wpisanie kodu SMS we wskazanym polu podczas zdalnego procesu. Od tego momentu klient ma dostępny w pełni funkcjonalny rachunek z możliwością korzystania z bankowości elektronicznej, a komplet dokumentów otrzymuje na adres e-mail. Umożliwiliśmy również, w całości przez stronę internetową i aplikację mobilną VeloBanku, wnioskowanie o kredyt do kwoty 6500 zł.
Wygoda, którą doceniają klienci
Intuicyjny proces otwarcia konta od początku przypadł do gustu klientom. W zaledwie 15. miesięcy działalności banku, VeloKonto założyło ponad 230 tys. osób. Część z nich uruchomiła je z pomocą mObywatela. Jednak wtedy proces nie był całkowicie zdalny. W nowej propozycji z wykorzystaniem aplikacji mObywatel lub e-Dowodu korzystanie z usług VeloBanku jest całkowicie zdalne, a zatem maksymalnie komfortowe i innowacyjne. Dodatkowo, w ramach akcji Sadzimy razem #VeloLas, za każde założenie konta osobistego VeloKonto w procesie mObywatel lub e-Dowód, w imieniu klienta sadzone jest drzewo. Nowością jest również możliwość logowania się do bankowości internetowej z pomocą mObywatela lub e-Dowodu.
– Bardzo poważnie traktujemy zobowiązanie, które złożyliśmy klientom. Świat Bardziej Velo to rzeczywistość nowoczesna, intuicyjna i skupiona na wygodzie. Wskaźnikiem naszej skuteczności są innowacyjne wdrożenia. Od teraz każdy, kto zechce dołączyć do grona klientów VeloBanku i użytkowników VeloKonta, zrobi to w zaledwie kilka chwil na swoim smartfonie lub ekranie komputera. Wdrożenie funkcjonalności z użyciem aplikacji mObywatela lub e-Dowodu umożliwia też weryfikację podczas zaciągania kredytu do 6500 zł czy sprawne logowanie do kanałów zdalnych. Jest prosto, intuicyjnie i całkowicie zdalnie – podkreśla Marta Dałkiewicz, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
VeloBank otworzył nową placówkę partnerską w Turku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.