VeloBank startuje z II edycją programu VeloTalent
VeloBank ogłasza drugą edycję programu VeloTalent, którego celem jest wsparcie wybitnie utalentowanych przedstawicieli kultury, nauki i sportu. W pierwszej odsłonie bank docenił muzykę klasyczną. W październiku br. ukazała się płyta młodej pianistki Aleksandry Świgut „Portraits of Nature”. Było to ukoronowanie współpracy artystki i ekspertów zaproszonych przez VeloBank do zaangażowania się w rozwój jej kariery. Regulamin i szczegóły naboru do II edycji programu zostaną ogłoszone wkrótce. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy. O przyznaniu mecenatu VeloBanku zdecydują dotychczasowe osiągnięcia beneficjentów, rokowania na przyszłość oraz wysiłek włożony w działania mające na celu inspirowanie innych do realizacji pasji i spełniania marzeń.
VeloTalent to długoterminowy program z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, skupiający się na wszechstronnym wsparciu i promocji wyjątkowo uzdolnionych osób. Efektem pierwszej edycji programu jest płyta z repertuarem Edvarda Griega oraz Fryderyka Chopina. Wykonanie pianistki zostało zarejestrowane w Cavatina Hall w Bielsko-Białej, z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, pod kierownictwem maestro Michała Klauzy. Co ważne, przez kilka miesięcy sztab ekspertów zaproszonych przez VeloBank nie tylko zrealizował nagranie i zatroszczył się o dystrybucję oraz promocję płyty, ale też otoczył pierwszą beneficjentkę programu kompleksową opieką mentoringową. Aleksandra Świgut odbyła szkolenia i kursy z zakresu budowania wizerunku, wystąpień publicznych, prowadzenia komunikacji w social media, czy zarządzania finansami.
Druga edycja programu VeloTalent ruszy w pierwszym kwartale 2024 roku. Będzie otwarta na każdego, kto z pasją i zaangażowaniem rozwija swoje zainteresowania i ma na swoim koncie ponadprzeciętne sukcesy.
– Po sukcesie pierwszej edycji programu VeloTalent z radością możemy ogłosić, że prace nad drugą odsłoną mają się ku końcowi. Niedługo po Nowym Roku zaprosimy młodych profesjonalistów reprezentujących naukę, sport i kulturę do aplikowania. Tym razem o wyborze beneficjentów zdecyduje nie tylko ich zaangażowanie i unikatowe umiejętności, ale też praca jaką wykonują, by inspirować innych do rozwijania pasji. Jako bank uniwersalny, stawiający na innowacyjność, chcemy docenić tych, którzy ciężko pracują, ale i kreatywnie wykorzystują nowe technologie do promowania życiowej pasji - podkreśla Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.
Program wpisuje się idealnie w strategię tworzenia Świata Bardziej Velo, którego celem jest promowanie pozytywnych wartości. W jego ramach VeloBank udziela niezbędnego wsparcia osobom, które wykazują się niezwykłym talentem, budzą podziw i nieustannie podnoszą poprzeczkę w świecie kultury, nauki i sportu.
To też sposób banku na pokazanie, że synergia biznesu i kultury jest nie tylko możliwa, ale konieczna. VeloBank jako instytucja skupiona na dążeniu do innowacji, pokazuje, że jednocześnie można być wrażliwym na inne dziedziny życia, a skrojony na miarę mecenat jest dźwignią dla aspiracji i ciężkiej pracy wyjątkowo uzdolnionych osób.
Więcej informacji dostępnych jest na: https://www.velobank.pl/velotalent

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.