Komunikaty PR

Volkswagen Bank stawia na digitalizację i wprowadza nowe ułatwienia dla klientów

2024-02-15  |  12:00
Biuro prasowe

Volkswagen Bank poinformował o wdrożeniu kolejnych funkcjonalności dla swoich klientów, które sprawią, że korzystanie z bankowości na co dzień będzie wygodniejsze i bardziej komfortowe. Chodzi o płatności mobilne telefonem, zegarkiem i opaską, a także możliwość zdalnego otwierania rachunku dla osób indywidualnych i jednoosobowych działalności gospodarczych.

Volkswagen Bank (dostarczający usługi bankowe w ramach Volkswagen Financial Services) wprowadził do oferty dwie nowości. Pierwszą z nich jest udostępnienie klientom płatności mobilnych za pośrednictwem telefonu, zegarka lub opaski na rękę. Druga to możliwość otwarcia rachunku w sposób zdalny. Oba rozwiązania doskonale wpisują się w strategię Volkswagen Banku, który dąży do pełnej digitalizacji swoich usług.

Digitalizacja usług jest dla nas priorytetem, konsekwentnie wprowadzamy i rozwijamy narzędzia, które sprawiają, że korzystanie z naszych usług jest bezpieczne i wygodne. Płatności z użyciem portfela cyfrowego oraz zdalne otwieranie rachunku to nowości, które ułatwią dołączenie do grona naszych klientów i skorzystanie z bardzo atrakcyjnej oferty oszczędnościowej i transakcyjnej – mówi Marek Sołtysiak, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

W przypadku płatności mobilnych Volkswagen Bank oferuje możliwość zapisania swojej karty Visa w następujących portfelach cyfrowych: Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz Xiaomi Pay. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci Volkswagen Bank mogą wygodnie zapłacić wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe, a także wypłacić gotówkę z bankomatów, które honorują wypłaty zbliżeniowe.

Drugą ze wspomnianych nowości jest opcja zdalnego otwarcia rachunku. Rozwiązanie to Volkswagen Bank kieruje do klientów indywidualnych i jednoosobowych działalności gospodarczych. Zdalnie można otworzyć następujące rachunki bankowe:

  1. Konto osobiste e-Direct – konto rozliczeniowo-oszczędnościowe, które zapewnia funkcjonalną obsługę transakcji finansowych dzięki karcie płatniczej oraz systemowi bankowości elektronicznej,
  2. Plus Konto oszczędnościowe – wygodny sposób na oszczędzanie z elastycznym dostępem do środków zgromadzonych na rachunku i z możliwością ich wypłaty bez utraty naliczonych odsetek,
  3. Plus Konto Biznes – konto firmowe dla jednoosobowych działalności gospodarczych z kartą płatniczą Visa, które pozwala w łatwy sposób prowadzić rozliczenia działalności firmy.

Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe i indywidualne, lokaty, karty bankowe Visa, kredyty samochodowe i gotówkowe. Klienci indywidualni banku mogą bezpłatnie wypłacać środki z bankomatów Planet Cash oraz korzystać z wyróżniającej się oferty lokat terminowych. Wybierając Pakiet Złoty, mogą również bezpłatnie wypłacać środki z bankomatów w kraju oraz Europie i nie zapłacą prowizji za przewalutowanie transakcji kartowych na całym świecie.

Więcej informacji o ofercie Volkswagen Bank można znaleźć na stronie internetowej instytucji.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku Biuro prasowe
2024-07-16 | 14:00

VeloPodróże: na wyjazd spakuj krem z filtrem, okulary i aplikację VeloBanku

Korzystasz z lata, pakując walizkę i ruszając w podróż? Niezależnie od tego, czy wybierasz zagraniczne wojaże, czy planujesz odkrywać uroki polskiego wybrzeża lub gór, ważne
Bankowość Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech
2024-07-11 | 09:45

Magic Mouse w gratisie dla firm w VeloBanku dzięki bolttech

Doświadczeni przedsiębiorcy wiedzą, że ten, kto używa nowych technologii zyskuje przewagę. Skuteczne prowadzenie firmy to także umiejętność korzystania z okazji, a taką w obszarze
Bankowość Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski
2024-07-10 | 14:20

Raport VeloBanku: 10,5 proc. PKB – tyle warta jest cyfrowa gospodarka Polski

W 2023 r. łączna wielkość gospodarki cyfrowej w Polsce wyniosła blisko 360 mld PLN i gdyby była oddzielnym sektorem odpowiadałaby 10,5 proc. wartości polskiego PKB. To ciągle mniej niż

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.