Warsaw Finance Week: święto innowacji i finansów już w listopadzie
W dniach 18-19 listopada 2024 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji Future Finance Summit, która jest głównym wydarzeniem Warsaw Finance Week (17-20.11.2024).
W Warszawie spotkają się liderzy i eksperci z sektora finansowego, innowacji oraz przedstawiciele administracji publicznej. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Wiceminister Finansów, Wiceminister Rozwoju i Technologii, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Ambasador Francji w Polsce, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Prezesi banków oraz fitechów.
Dodatkowo gościć będziemy przedstawicieli zagranicznych centrów finansowych, a także ekosystemów innowacji z Czech, Estonii, Francji, Gruzji, Litwy, Rumunii, Węgier, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wielu innych!
W tym roku dyskusje będą koncentrować się na strategii i priorytetach Polski w kontekście nadchodzącej prezydencji w Radzie UE. Wraz z przedstawicielami KE podejmiemy dyskusję m.in. nad wytycznymi Przewodniczącej Komisji Europejskiej na lata 2024-2029. Nie zabraknie także rozmów o bezpieczeństwie cyfrowym i przeciwdziałaniu przestępstwom finansowym. Wskażemy jak kompetencje i polskie talenty w zakresie AML (przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy) mogą być wykorzystane zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.
Co jeszcze? Tematy z zakresu podnoszenia konkurencyjności polskich i europejskich rynków kapitałowych, nowych technologii i AI w finansach i bankowości (w tym panel dotyczący tokenizacji) oraz poszerzania i umacniania ekosystemów finansowych i fintechowych w Polsce i na świecie.
Zapraszamy także na side eventy realizowane w ramch Warsaw Finance Week, takie jak: „Fight FinCrime Forum”, „Warsaw Fintech Potential” czy „France: land of opportunity” oraz liczne sesje międzynarodowego networkingu.
Partnerami strategicznymi wydarzenia są PKO Bank Polski oraz Mastercard. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ambasada Francji w Polsce, Ambasada Litwy w Polsce, Belgian Business Chamber, Business France, Francusko-Polska Izba Gospodarcza CCIFP, Paris Europlace oraz World Alliance of International Financial Centers (WAIFC).
Szczegółowa agenda dostępna jest na stronie internetowej wydarzenia.
Organizatorami konferencji są Fundacja Future Finance Poland oraz Fundacja Fintech Poland.
Wydarzenie jest bezpłatne, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja: https://futurefinancepoland.com/2024/07/18/warsaw-finance-week/
Kontakt dla mediów:
Anna Malanowska
E: amalanowska@fintechpoland.com
www.fintechpoland.com
Black Friday: polując na okazje, nie daj się złowić oszustom
Black Week: Polacy polują na produkty, które wcześniej odłożyli na półkę
VeloBank otworzył nową placówkę partnerską w Turku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.