Warsaw Finance Week: święto innowacji i finansów już w listopadzie
W dniach 18-19 listopada 2024 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji Future Finance Summit, która jest głównym wydarzeniem Warsaw Finance Week (17-20.11.2024).
W Warszawie spotkają się liderzy i eksperci z sektora finansowego, innowacji oraz przedstawiciele administracji publicznej. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Wiceminister Finansów, Wiceminister Rozwoju i Technologii, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Ambasador Francji w Polsce, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, Posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Prezesi banków oraz fitechów.
Dodatkowo gościć będziemy przedstawicieli zagranicznych centrów finansowych, a także ekosystemów innowacji z Czech, Estonii, Francji, Gruzji, Litwy, Rumunii, Węgier, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wielu innych!
W tym roku dyskusje będą koncentrować się na strategii i priorytetach Polski w kontekście nadchodzącej prezydencji w Radzie UE. Wraz z przedstawicielami KE podejmiemy dyskusję m.in. nad wytycznymi Przewodniczącej Komisji Europejskiej na lata 2024-2029. Nie zabraknie także rozmów o bezpieczeństwie cyfrowym i przeciwdziałaniu przestępstwom finansowym. Wskażemy jak kompetencje i polskie talenty w zakresie AML (przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy) mogą być wykorzystane zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.
Co jeszcze? Tematy z zakresu podnoszenia konkurencyjności polskich i europejskich rynków kapitałowych, nowych technologii i AI w finansach i bankowości (w tym panel dotyczący tokenizacji) oraz poszerzania i umacniania ekosystemów finansowych i fintechowych w Polsce i na świecie.
Zapraszamy także na side eventy realizowane w ramch Warsaw Finance Week, takie jak: „Fight FinCrime Forum”, „Warsaw Fintech Potential” czy „France: land of opportunity” oraz liczne sesje międzynarodowego networkingu.
Partnerami strategicznymi wydarzenia są PKO Bank Polski oraz Mastercard. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ambasada Francji w Polsce, Ambasada Litwy w Polsce, Belgian Business Chamber, Business France, Francusko-Polska Izba Gospodarcza CCIFP, Paris Europlace oraz World Alliance of International Financial Centers (WAIFC).
Szczegółowa agenda dostępna jest na stronie internetowej wydarzenia.
Organizatorami konferencji są Fundacja Future Finance Poland oraz Fundacja Fintech Poland.
Wydarzenie jest bezpłatne, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja: https://futurefinancepoland.com/2024/07/18/warsaw-finance-week/
Kontakt dla mediów:
Anna Malanowska
E: amalanowska@fintechpoland.com
www.fintechpoland.com
Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy
Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta
Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.