Bezpieczeństwo i mobilność – notebooki i tablety Fujitsu w nowej odsłonie

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR
kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
Wbudowane systemy bezpieczeństwa, cyfrowa ochrona prywatności danych, większa wydajność i dłuższa żywotność baterii. Fujitsu odświeża ofertę notebooków i tabletów biznesowych oraz wprowadza do swojej oferty LIFEBOOK z procesorami Intel Core 10. Czego jeszcze można się spodziewać po nowym sprzęcie od Fujitsu?
Po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie mobilność – tego można spodziewać się po odświeżonej wersji notebooków biznesowych marki Fujitsu i nowych LIFEBOOKach z wbudowanymi systemami bezpieczeństwa. Zarówno w LIFEBOOKach, jak i w serii tabletów STYLISTIC, aby zwiększyć wydajność, wykorzystano najnowszą wersję procesora Intel Core 10-tej generacji. Aby zapewnić większą elastyczność i mobilność urządzeń zastosowano rozwiązanie Microsoft Modern Standby, dzięki czemu sprzęt niemal natychmiast wybudza się z trybu uśpienia.
Priorytet – bezpieczeństwo
Koncentrując się na bezpieczeństwie, notebook FUJITSU LIFEBOOK U7310 jest wyposażony w najnowsze funkcje ochrony - w tym biometryczne uwierzytelnianie PalmSecure firmy Fujitsu, kamerę na podczerwień, która automatycznie blokuje notebook, gdy użytkownik oddala się od sprzętu oraz nową, fizyczną przesłonę obiektywu, która pozwoli zasłonić wbudowaną kamerę internetową, gdy nie jest używana.
W modelu U7310 wprowadzono również nowy filtr ePrivacy. Po naciśnięciu jednego klawisza notebook przechodzi w tryb „stealth” – to cyfrowa blokada, która uniemożliwi odczyt treści pod niestandardowym kątem przez osoby niepożądane. To narzędzie w walce z cyfrowym snoopingem, który jest problemem dla każdego, kto używa notebooka w miejscu publicznym, gdzie treści na ekranie mogą być podejrzane przez nieupoważnione osoby.
Misja – mobilność
Kolejnym celem obranym przez Fujitsu była mobilność urządzenia, dlatego LIFEBOOKi zostały wyposażone w szereg rozwiązań, zwiększających poręczność i umożliwiających pracę w terenie. Największymi atutami LIFEBOOKa U9310 i LIFEBOOKa U9310X w kwestii mobilności są przede wszystkim 13,3-calowy ekran oraz waga wynosząca zaledwie 930g. Co ważne – mimo znaczącego obniżenia wagi, urządzenie zyskało sprawniejszy procesor i większą żywotność baterii, która umożliwia pracę przez cały dzień bez konieczność zasilania.
Fujitsu wprowadza również na rynek nowy, ultramobilny 13,3-calowy notebook LIFEBOOK U9310 oraz jego hybrydowy odpowiednik - LIFEBOOK U9310X. Mimo, że LIFEBOOK U9310 zyskał nowe, szybsze procesory i charakteryzuje się długą żywotnością baterii, nadal waży zaledwie 920 g, co potwierdza jego miejsce w elitarnej grupie wysokiej klasy notebooków ważących mniej niż 1kg. Model LIFEBOOK 9310 został również zoptymalizowany pod system Windows 10.
LIFEBOOK 9310X to hybrydowy odpowiednik LIFEBOOKa 9310. Zapewnia on komfort pracy, jaką daje notebook z pełną klawiaturą, przy jednoczesnej możliwości złożenia go do płaskiego trybu – tabletu. Jego waga wraz z obudową klawiatury jest niższa niż wielu 10-calowych urządzeń mobilnych.
W podróży zdarzają się różne nieprzewidziane i niepożądane sytuacje. W odpowiedzi na to Fujitsu wzbogaciło obudowę tabletu STYLISTIC Q7310 o dodatkową ochronę, zgodną z normą wodoodporności IP42. W przypadku tego urządzenia, również 13,3-calowego, dostępna jest także stacja dokująca z klawiaturą (2 w 1).
Fujitsu zaktualizowała cykl życia baterii urządzeń z serii LIFEBOOK U9-, U9X, U7- oraz E5, a także serię STYLISTIC Q7. Ceny odświeżonych notebooków i tabletów są uzależnione od modelu i parametrów, a nabyć je będzie można w lipcu 2020 u autoryzowanych dystrybutorów marki Fujitsu.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.