Bezpieczne biura Cromwell na Służewcu
Cromwell Property Group, firma będąca asset manegerem i zarządzający nieruchomościami, w budynkach biurowych Innova Work Station i Signum Work Station w trosce o bezpieczeństwo użytkowników wdrożył modelowe procedury sanitarne w związku z pandemią COVID-19. W biurowcach wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań ograniczających kontakt osób przebywających w budynku. Model bezpiecznego biurowca został opracowany we współpracy z doradcami z firmy CBRE Sp. z o.o.
Katarzyna Kercz, Asset Manager, Cromwell Property Group, powiedziała: „Postawiliśmy na innowacje i wyznaczanie nowych trendów. Uruchomiliśmy specjalnie opracowany serwis internetowy BezpieczniezCromwell.pl. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie najemców dostosowaliśmy powierzchnie w budynkach Innova i Signum do nowych wymogów wynikających z pandemii COVID-19. Przystosowywaliśmy przestrzenie biurowców, tak, aby najemcy mogli bezpiecznie powrócić do pracy w biurze. Przeprowadzona w minionym roku modernizacja lobby uzupełniona dodatkowymi udogodnieniami sprawiają, że łatwiej jest utrzymać tak ważny reżim sanitarny”.
W budynkach Innova Work Station i Signum Work Station wprowadzono nowoczesne rozwiązania chroniące użytkowników przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Zmodernizowane w minionym roku recepcje zostały dodatkowo dostosowane do nowych wytycznych. Dzięki temu goście już od wejścia do budynku, mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Pojawiły się oznaczenia informujące o konieczności zachowania bezpiecznej, 2-metrowej odległości i obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych. Zintensyfikowano dezynfekcje blatów, klamek, barierek, poręczy, a także stojaków rowerowych. Przy wejściach znalazły się dyspensery z płynem do dezynfekcji oraz dodatkowe kosze na zużyte maseczki i rękawiczki. Strefy recepcji zostały wyposażone w specjalne osłony pleksi i oraz termometry bezdotykowe do pomiaru temperatury. Dla gości z zewnątrz została stworzona specjalna instrukcja informująca o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie budynków. Natomiast kurierów i dostawców obowiązuje bezwzględna dezynfekcja rąk przed przekroczeniem strefy recepcji i wejściem na powierzchnie najemców.
Dodatkowo w biurowcach wprowadzono wiele innowacji ułatwiających poruszanie się, a jednocześnie ograniczających kontakt między osobami przebywającymi na terenie nieruchomości. Jednym z nich jest specjalne zaprogramowanie wind tak, aby automatycznie zjeżdżały na parter i pozostały otwarte. Dzięki temu zapewnione jest skuteczniejsze wietrzenie oraz bezkontaktowe otwieranie drzwi wind na parterze. Wprowadzono ograniczenia ilości osób korzystających z windy oraz drzwi obrotowych. Wśród zastosowanych rozwiązań jest także wtłaczanie 100% świeżego powietrza oraz intensyfikacja wymiany filtrów w centralach wentylacyjnych i czyszczenia klimatyzacji.
W 2019 r. Cromwell Property Group przeprowadził rebranding budynków biurowych Innova Work Station (daw. Trinity Park II) i Signum Work Station (daw. Trinity Park III), które zyskały nowe, zrewitalizowane lobby stając się eleganckim i komfortowym miejscem podkreślającym profesjonalny wizerunek zarządcy nieruchomości jak i najemców powierzchni biurowych.
Budynek Innova Work Station zlokalizowany jest przy ul. Suwak 3, natomiast Signum Work Station znajduje się przy ul. Domaniewskiej 49. Łącznie biurowce oferują ok. 57 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, która została w pełni dostosowana do aktualnego reżimu sanitarnego w trisce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników budynków.
Więcej informacji na BezpieczniezCromwell.pl

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.