Komunikaty PR

Bezpłatne badania spirometryczne w mobilnej przychodni z Fundacją NEUCA

2023-01-04  |  12:00
Biuro prasowe

Przewlekły kaszel, odkrztuszanie wydzieliny, duszność i nawracające stany zapalne to niepokojące symptomy schorzenia dróg oddechowych. Osoby, które doświadczają wymienionych problemów zdrowotnych szczególnie powinny kontrolować zdrowie swoich płuc. Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia już 9 stycznia rozpoczyna kolejną akcję, skierowaną tym razem do osób, które chcą zbadać swoje płuca. Spirobus odwiedzi aż 40 lokalizacji w całej Polsce, w tym m.in. Wrocław, Gdańsk, Szczecin i Poznań.

Mobilna przychodnia umożliwia Fundacji NEUCA dla Zdrowia dotarcie z profilaktyką chorób układu oddechowego do czterdziestu lokalizacji w całej Polsce. Pomiar spirometryczny, który będzie oferowany pacjentom odwiedzającym Spirobus, jest podstawowym i najczęściej stosowanym badaniem w diagnostyce chorób układu oddechowego. Główne czynniki negatywnie wpływające na zdrowie płuc i przyczyniające się do rozwoju wielu chorób układu oddechowego to zanieczyszczone powietrze i palenie papierosów.

Zdrowie płuc powinny mieć na uwadze osoby z różnych grup wiekowych i różnych warstw społecznych. Nie należy bagatelizować niepokojących objawów, gdyż profilaktyka i wczesne wykrycie choroby znacząco zwiększa szansę na skuteczne leczenie. Dodatkowo, niezmiennie płuca są narządem, który najczęściej jest obciążony w przypadku infekcji SARS-CoV-2 – mówi Justyna Kołtońska z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę a 2,5 mln na POChP. Niestety połowa chorych na astmę i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy.

Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego – komentuje Prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia, Bogusława Golus-Jankowska.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania, należy mieć jednak na uwadze, że osoby przed 21 rokiem życia, po zawale serca, udarze mózgu, po jakimkolwiek zabiegu inwazyjnym na sercu, po operacji oczu (pół roku), osoby z tętniakami, odmą opłucnową lub zwiększonym ciśnieniem wewnątrzczaszkowym nie mogą przystąpić do badania spirometrycznego.

Dodatkowo, w mobilnej przychodni pacjenci mają możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności. Cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii, a Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co dziesiąta dorosła osoba.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania. Badania odbywają się w godzinach 10:00 – 16:00.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań, aby w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim Pacjentom bezpieczeństwo. W spirobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Zapraszamy pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

Wszelkie szczegóły na temat przeciwskazań do wykonania badania, terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Aktualności (www.fundacjaneuca.pl).

***

O Fundacji:

Fundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:

kontakt@fundacjaneuca.pl lub tel. 505490731

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.