Komunikaty PR

Bio-Rad wprowadził w Polsce testy w kierunku COVID-19

2020-07-10  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Okrągły
Made in PR

Wejnerta 26/2
02-619 Warszawa
k.okragly|madeinpr.pl| |k.okragly|madeinpr.pl
603185005
www.madeinpr.pl

Bio-Rad przyspiesza produkcję testu Platelia SARS-CoV-2 Total Ab wykrywającego przeciwciała przeciwko wirusowi wywołującemu COVID-19. Testy mają 100-procentową czułość diagnostyczną i swoistość na poziomie 99 procent.

Bio-Rad Laboratories, Inc. (NYSE: BIO i BIOb), światowy lider na rynku produktów wykorzystywanych w badaniach w dziedzinie nauk przyrodniczych i diagnostyce klinicznej, przyspiesza produkcję immunologicznego testu Platelia SARS-CoV-2 Total Ab, który pomaga ustalić, czy w organizmie danej osoby obecne są przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2 – wirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

Spółka Bio-Rad wprowadziła test na rynek pod koniec kwietnia. Wkrótce potem test uzyskał wydane przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) zezwolenie na stosowanie w wyjątkowych przypadkach (Emergency Use Authorization – EUA). Był to pierwszy test przezna­czo­ny do wykrywania ogółu przeciwciał, który uzyskał takie zezwolenie. Spełnił również wyma­ga­nia dotyczące znaku CE dla Europy, jak również uzyskał zgodę Centre National de Référence w Paryżu na umieszczenie na liście testów serologicznych zalecanych przez rząd Francji do wykrywania SARS-CoV-2.

Test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab pomaga lekarzom ustalić, czy pacjent został zakażony wirusem SARS-CoV-2 i czy w związku z tym pojawiła się odpowiedź immunologiczna. Test wykrywa trzy rodzaje przeciwciał: IgG, IgM i IgA. Jest to podejście, które zapewnia wyższą czułość niż testy pozwalające na wykrycie obecności tylko jednej immunoglobuliny1. Ocena kliniczna testu SARS-CoV-2 Total Ab wykazała swoistość diagnostyczną na poziomie ponad 99 proc. i czułość diagnostyczną na poziomie 100 proc. Badanie reaktywności krzyżowej wykazało swoistość na poziomie 100 proc. przy braku reaktywności wobec innych próbek interferujących, w tym koronawirusów innych niż CoV-2.

Przeprowadzane na szeroką skalę testy na obecność przeciwciał mogą zapewnić pełniejszy obraz wskaźników zakażeń i odporności, by pomóc pracownikom publicznej służby zdrowia w staraniach na rzecz zmniejszenia liczby obostrzeń i lepszego zarządzania potencjalną drugą falą COVID-19.

– Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wprowadzić na rynek test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab, który pomoże w diagnostyce COVID-19 i przeprowadzaniu badań przesiewowych – podkreslił Jean-François Mouscadet, zastępca wiceprezesa, R&D, Clinical Diagnostics, Europa. W przeciwieństwie do metody polegającej na wykrywaniu wyłącznie przeciwciał IgG, wykrywanie ogółu przeciwciał pozwala na skuteczniejszą diagnostykę u większości pacjentów osiem dni po wystąpieniu objawów – dodał.

Test Platelia SARS-CoV-2 Total Ab można wykonywać manualnie lub z wykorzystaniem zautomatyzowanej platformy do badań immunologicznych, takiej jak system EVOLIS firmy Bio-Rad, który zapewnia dużą wydajność i możliwość śledzenia próbek.

Bio-Rad oferuje szeroką gamę produktów do stosowania w diagnostyce przesiewowej COVID-19, potwierdzaniu wyników testów oraz kontroli, jak również do wykorzystania w terapii, a także podczas prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad szczepionką. Od testów molekularnych wyko­rzys­tujących RT-PCR lub Droplet Digital PCR po testy immunologiczne – nasza szeroka gama rozwiązań zapewnia najlepszą w swojej klasie czułość i dokładność.

Więcej informacji o wykorzystaniu produktów Bio-Rad w walce z COVID-19 opublikowano na stronie bio-rad.com.

1https://doi.org/10.1101/2020.03.02.20030189

BIO-RAD i Evolis są w niektórych krajach znakami towarowymi będącymi własnością Bio-Rad Laboratories, Inc.


Bio-Rad
Bio-Rad Laboratories, Inc. (NYSE: BIO i BIOb) jest światowym liderem w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży szerokiej gamy innowacyjnych produktów wykorzystywanych w badaniach w dziedzinie nauk przyrodniczych i diagnostyce klinicznej. Od ponad 65 lat stawiamy na jakość i wysoki poziom obsługi klienta. Nasze produkty przyspieszają odkrycia naukowe i zapewniają poprawę opieki zdrowotnej. Naszymi klientami są uniwersytety i instytucje badawcze, szpitale, laboratoria publicznej służby zdrowia i komercyjne, podmioty biotechnologiczne i farmace­utycz­ne, a także laboratoria, które zajmują się bezpieczeństwem żywności i jakością środowiska. Spółka Bio-Rad, którą założono w 1952 roku, ma swoją siedzibę w miejscowości Hercules w stanie Kalifornia. Bio-Rad zatrudnia ponad 8100 pracowników na całym świecie. Przychody Bio-Rad w roku 2019 przekroczyły 2,3 mld dolarów. Więcej informacji opublikowano na stronie bio-rad.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Sanofi wprowadza koncepcję pracy Work X 2.0. Biuro prasowe
2024-05-13 | 11:45

Sanofi wprowadza koncepcję pracy Work X 2.0.

Sanofi redefiniuje organizację pracy wprowadzając w Polsce globalną strategią Work X 2.0. Innowacyjne podejście do kształtowania środowiska pracy wychodzi naprzeciw nowym oczekiwaniom
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-13 | 10:30

Więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych, rośnie świadomość opiekunów

Jedna trzecia (31 proc.) weterynarzy spodziewa się, że właściciele zwierząt będą korzystać z coraz szerszego wachlarza usług w gabinetach weterynaryjnych. Wśród nich znajdzie się nie tylko leczenie, ale też profilaktyka,
Zdrowie Centrum Diagnostyczne 4DCenter otwiera się na Placu Zamkowym
2024-05-08 | 11:12

Centrum Diagnostyczne 4DCenter otwiera się na Placu Zamkowym

Otwórz drzwi do zdrowia w sercu Warszawy - Centrum Diagnostyczne 4DCenter to nowy punkt na mapie stolicy. Domem świeżo otwartego Centrum Diagnostycznego został należący do Senatorska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.